ATX 95cc

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
danijel_16
zobnik
Prispevkov: 206
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 11:36 pm
Kraj: Ptuj - Haloze

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a danijel_16 »

lepo bo zgledal moped z tem diskom, edino če bi ga jaz delal bi ga definitivno naredil bolj "praznega" (npr. večje luknje za hlajenje...) :) drugače pa super :P
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

ro-bi napisal/-a:Po mojem ne velja ravno vsak pleh za disk- tudi če je inox.
Pazi, kaj delaš. Se ti lahko zgodi kaka salta naprej, ko boš močneje zaviral, ker ti lahko disk zvije ali zlomi.
vem....zato pa spremljam temperaturo diska, morebitno opletanje,....
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

naj mi kdo pove kateri vijak je za kaj štelat!! saj moped dela samo ne kot bi mogu!!
kakšne ideje?
Priponke
Fotografija0027.jpg
Uporabniški avatar
dj.umek
glava cilindra
Prispevkov: 532
Pridružen: Po Avg 10, 2009 11:01 pm
Kraj: Celje

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a dj.umek »

tomosjakarac napisal/-a:naj mi kdo pove kateri vijak je za kaj štelat!! saj moped dela samo ne kot bi mogu!!
kakšne ideje?
Napiši model lopute oz. fergazerja v google ali pa poglej na njihovi spletni strani..
Slika
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

no moped je sestavljen, naštelan ;) imel sem probleme s prejšnim dušilcem, namreč bil je preglasen in kovice so popustile in sem ga posledično izgubil precej daleč od doma in ga potem nekako nazaj zmontiral da sem lahko prišel do doma :lol:
potem sem izdelal drug, večji dušilec. mogoče ne zgleda ravno najbolje ampak svojo nalogo dobro opravlja ;)
izdelal sem tudi nekakšno armaturko ;)

moped sem v 4. prestavi stisnil do 90km/h s prenosi 13/34 (notranji so APN).....za orientacijo dva na tem ATX-u sva šla z lahkoto mimo skuterja s MHR repliko in to v klanec ;)

čez zimo mam namen še malo dodelat termiči del...zdaj so koti 125/175 (kot pretoka je previsok, ampak ga nisem spreminjal zaradi kasnejšega spreminjanja portinga-dviganje izpuha na 185-190....pač malo sem pogledal kako se obnaša) ;)
Priponke
Fotografija0115.jpg
Fotografija0114.jpg
Fotografija0113.jpg
Fotografija0112.jpg
Fotografija0111.jpg
Fotografija0110.jpg
Fotografija0109.jpg
Fotografija0100.jpg
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a maatej »

bravo :P
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

no moped mi je pred časom ostal v prestavi in sem zaradi tega podiral mašino. no in ko je že bila na delih sem še cilinder popravil kanale na 190/129.
in danes sm mašino na novo zalaufal in se je pojavila težava --> do polovice gasa moped deluje normalno, a ko pride do nekih obratov zatrokira (ne pusti v obrate). ni trokiranje zaradi ferga ampak tipično za vžig (tudi poči iz izpuha ampak ne pogosto). užig je 12/80 brezplatinski. predvžig sem preiskusil vse možne pozicije ampak še vedno trokira in poka.

vžig mi je pred razdiranjem deloval brezhibno, zato ne vem kaj naj še preverim, da bo moped deloval kot je treba.

prosim za pomoč... hvala ;)
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a sales0 »

Mel podoben primer, mi je zavrtrelo za malenkost magnet na gredi, in posledično ni bilo pravilnega timinga.
Odvij magnet in ga snami z gredi, pa prekontroliraj kako je bil nataknjen in ga natakni pravilno nazaj.



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

sales0 napisal/-a:Mel podoben primer, mi je zavrtrelo za malenkost magnet na gredi, in posledično ni bilo pravilnega timinga.
Odvij magnet in ga snami z gredi, pa prekontroliraj kako je bil nataknjen in ga natakni pravilno nazaj.



L.p!



Aleš!
problem je resen.....vzrok je bila svečka in položaj magneta (to kar si mi napisal) vseeno hvala

zdaj pride gor 12/90 užig s špulo od selettre
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

no danes sem motor ponovno štelal, ker sem imel prej probleme z vlečenjem zraka pri ohišju...

motor naštelam in ga še zadnjič poženem v obrate in nastane tole...
je pa res dal od sebe neverjetno moč...dobimo nov bat in gasa naprej...
Priponke
Fotografija0167.jpg
Fotografija0166.jpg
Odgovori