Kitajc 125

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
gratis215
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Po Apr 16, 2012 10:56 am

Kitajc 125

Odgovor Napisal/-a gratis215 »

Lep pozdrav imam en problem in sicer lotil sem se nedelojočega kitajca 125ccm in sicer glava mi dela probleme zaradi ventilov sem kupil novo ampak sedaj mi nekaj ne dela ko pride bat do vrha se zatakne za sesalni ventil zobnik je pravilno dan vendar me skrbi da se je kaj ketna preskocila ima to kak pomen? lp
Blaž13
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: To Mar 19, 2013 8:47 pm

Re: Kitajc 125

Odgovor Napisal/-a Blaž13 »

sprijaz6ni se s tem da je to kitajc. Vem kako je to sem ga imel
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Kitajc 125

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Odmično gred moraš dat v fazo, pa bo šel bat mimo ventilov.
Na odmični je en zobnik- tam je ziher kaka oznaka na zobniku in na ohišju. Na glavni gredi nekje je spet oznaka- morda pod kakim vijakom. Daj vse to na nulo in daj verigo gor tako, da bojo vse oznake poravnane in bo delalo.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Kitajc 125

Odgovor Napisal/-a macula »

poglej si manual, tam vse piše kako v fazo dat.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Kitajc 125

Odgovor Napisal/-a Pata »

Enostavno za dat u fazo...Odmično si daj na vago...torej konec izpuha začetk sesanja oba ventila zaprta nato imaš na magnetu dve črtici z nekmi črkami ki jih ne vem z glave... ena od druge pa so odaljene okrog 3cm... uglaunm ena je za fazo druga za vžig. Tista k je za fazo je pokrita z črtico na bloku kadar je bat v TDC. torej daš na črtico... potem daš zobnik odmične na ketnico in ga naštelaš tako da ko ga upajsaš na odmično pade na luknje zavrtet pa ga ne moreš ker 3 šraufi ki držijo zobnik na odmični so nesimetrično obrnjeni... Fazo lahko fališ za 1-2 zoba pa dela ravno tako... Če daš 2 zoba v desno odmično gre še bolše :D ampak raj se ne igraj dokler imaš še cele ventile... Če ne boš uspel dat u fazo me kontaktiraj... Imam teve mašine napiflane do sto. Lep pozdrav :)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
gratis215
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Po Apr 16, 2012 10:56 am

Re: Kitajc 125

Odgovor Napisal/-a gratis215 »

sem popravil T spot točno nastelan ter poravnan z zobnikom ki ima 0 ,vzgalo v prve je pa problem da ko sem se peljal mi je motor zaribal sem pa imel brez filtra sam to nebi smela biti napaka...
Odgovori