Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
franc
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a franc »

Zmrzne ti lahko edino če pride voda zraven, da zmrzne olje (kar je edino kar lahko še zmrzne) rabiš -20. Bolj verjetno ti zmrzuje zajla (voda v bovdnu ali slabo olje za mazanje zajle) .
lp
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

franc napisal/-a:Zmrzne ti lahko edino če pride voda zraven, da zmrzne olje (kar je edino kar lahko še zmrzne) rabiš -20. Bolj verjetno ti zmrzuje zajla (voda v bovdnu ali slabo olje za mazanje zajle) .
lp
ja ampak če se voziš pri 0 stopinjah je pr 50 km/h hladneje kot če bi primiru stal ...
franc
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a franc »

Nič hladneje ni 0 je 0, pa če stojiš ali pa se pelješ 200. Občutek mraza pa je večji, ampak to na zmrzovanje ne vpliva neposredno, veter pospeši "izmenjavo" toplote ampak da nekaj zmrzne rabiš - (minus) . Pri zdajšnjih temperaturah vplinjač ne more zmrzniti.
lp
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Na grlo vplinjača se nabira kondenz in lahko zmrzne. To je stara fora, ki dela veliko preglavic pilotom lahkih letal. Tam so vsi vplinjači vodno greti.
Tudi meni je na apn bing 18 dostikrat zmrznil. In to tako, da je bila luknja za 30% manjša od inja.
Zmrzne pa lahko tudi, če je zunaj plus par stopinj, ker v vplinjaču je difuzor, kjer je hitrost velika, zatem pa se premer poveča in tam temperatura pade krepko.
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Sam sem se vozil 4 leta na ptuj v srednjo šošlo leto in zimo in nisem nikoli imel problemov z apnki, pa je bil snega taki, al poledica,v glavenm ni blo vremena, da se nebi pelal in pa moped mi ni niti enkrat crknil.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

Pozdravljeni!

Danes em zamenjal vsa tesnila,ter kondenzator,in ne iskri vec med platinami. Ampak je seevedno enako kot prej. Parkrat mi je sicer dal gas in je delal normalno,ampak je potem bilo tqkoj vse isto.

Kaj naj naredim?

L.p
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a maatej »

Tomos fan napisal/-a:Pozdravljeni!

Danes em zamenjal vsa tesnila,ter kondenzator,in ne iskri vec med platinami. Ampak je seevedno enako kot prej. Parkrat mi je sicer dal gas in je delal normalno,ampak je potem bilo tqkoj vse isto.

Kaj naj naredim?

L.p
ferg našteli
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

we received the shocking news that our carburator had iced over

http://www.youtube.com/watch?v=JDQVN_G1bM4

http://www.youtube.com/watch?v=IBjZHl7HscA
jernej1997
vplinjač
Prispevkov: 268
Pridružen: Po Sep 24, 2012 6:11 pm
Kraj: spodnja Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jernej1997 »

Neki sm potuhtav glede tega zmrzovanja ferga, pomoje bom od pokrova prisilnega hlajenja speljal cev tako da bo topel zrak pihal cez njega.
Two stroke only!!
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

maatej napisal/-a:
Tomos fan napisal/-a:Pozdravljeni!

Danes em zamenjal vsa tesnila,ter kondenzator,in ne iskri vec med platinami. Ampak je seevedno enako kot prej. Parkrat mi je sicer dal gas in je delal normalno,ampak je potem bilo tqkoj vse isto.

Kaj naj naredim?

L.p
ferg našteli

Mam bing 12 tko da ni lih velik za nastelat,svecka je pa lepe kavno rjave barve,tko da to ni problem.
Odgovori