portmap-tema

Odgovori
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

maticj80 napisal/-a:pomoje je tm tm če zamenaš komplet gred... drugač pa more lamo delat brez problemov. če maš tapravo kompresijo in vse pošlihtan k treba pol je skor za zmeri :P
Ja,mam 10 sorno gred,lamo je 42.5 kanali so original,bing 18,prenosi bodo za v klanc,pa lipnik oz laser.

l.p
tomaz30
zažgan bat
Prispevkov: 79
Pridružen: So Avg 13, 2011 8:49 pm

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a tomaz30 »

Pich napisal/-a:
tomaz30 napisal/-a:Imam lamo cilinder na katerega sem namontiral zunanjo lamelo. Koti so nekje med junior in senior. Sedaj bi naredil še boost kanal, vendar ne vem ali dva ožja ali enega in koliko naj bodo široki. Tudi za kote ne vem, naj bi bili do 5 stopinj nižji od pretočnih.Samega bata nebi predeloval, saj pomoje ni potrebe. V eni temi je uporabnik Dolinar že imel en port map ampak ga ne najdem. Za pomoč ali nasvet se že naprej zahvaljujem.T.
Boljša sta dva ožja. Bat pa obvezno predelat, sicer je lamela skoraj đabe. pazi na usmeritev boostov, morata streljati pribl v center svečke. Niže ne priporočam, ker se lahko zmes iz glavnega pretoka in boostov začne vrtinčiti in se posledično meša z ispušnimi plini. Boosti morajo pomagati glavnemu pretoku, da zaobjame izpušne pline in jih potiska proti izpušnemu kanalu. Glavni pretok še nekoliko dvigne zmes iz boostov, zato le ti ne smejo biti preširoki.
Ali je potrebno narediti odprtino v batu, če se boste izpelje - zvrta iz sesalnega kanala direktno !? Koliko stene naj ostane pri batu, ali se naredi celotno okno !? Hvala!T.
tomaz30
zažgan bat
Prispevkov: 79
Pridružen: So Avg 13, 2011 8:49 pm

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a tomaz30 »

tomaz30 napisal/-a:
Pich napisal/-a:
tomaz30 napisal/-a:Imam lamo cilinder na katerega sem namontiral zunanjo lamelo. Koti so nekje med junior in senior. Sedaj bi naredil še boost kanal, vendar ne vem ali dva ožja ali enega in koliko naj bodo široki. Tudi za kote ne vem, naj bi bili do 5 stopinj nižji od pretočnih.Samega bata nebi predeloval, saj pomoje ni potrebe. V eni temi je uporabnik Dolinar že imel en port map ampak ga ne najdem. Za pomoč ali nasvet se že naprej zahvaljujem.T.
Boljša sta dva ožja. Bat pa obvezno predelat, sicer je lamela skoraj đabe. pazi na usmeritev boostov, morata streljati pribl v center svečke. Niže ne priporočam, ker se lahko zmes iz glavnega pretoka in boostov začne vrtinčiti in se posledično meša z ispušnimi plini. Boosti morajo pomagati glavnemu pretoku, da zaobjame izpušne pline in jih potiska proti izpušnemu kanalu. Glavni pretok še nekoliko dvigne zmes iz boostov, zato le ti ne smejo biti preširoki.
Ali je potrebno narediti odprtino v batu, če se boste izpelje - zvrta iz sesalnega kanala direktno !? Koliko stene naj ostane pri batu, ali se naredi celotno okno !? Hvala!T.
p10009280ngh.jpg
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a Pich »

ni potrebe po celem oknu, izdelaš dve luknji tik pod spodnjim obročkom, ki morata prekrivati boost kanala in jih potegneš toliko navzdol, da je sesanje odprto 360°. In to na sliki ni lamo.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
tomaz30
zažgan bat
Prispevkov: 79
Pridružen: So Avg 13, 2011 8:49 pm

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a tomaz30 »

Pich napisal/-a:ni potrebe po celem oknu, izdelaš dve luknji tik pod spodnjim obročkom, ki morata prekrivati boost kanala in jih potegneš toliko navzdol, da je sesanje odprto 360°. In to na sliki ni lamo.
Vem, da na sliki ni lamo,je predelava kraidler ,dal sem jo za primerjavo. Da je sesanje odprto 360 stopinj mora biti bat zarezezan do konca - nazaj, ne proti obročku. torej je bat dejansko zarezan.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a Pich »

tomaz30 napisal/-a:
Pich napisal/-a:ni potrebe po celem oknu, izdelaš dve luknji tik pod spodnjim obročkom, ki morata prekrivati boost kanala in jih potegneš toliko navzdol, da je sesanje odprto 360°. In to na sliki ni lamo.
Vem, da na sliki ni lamo,je predelava kraidler ,dal sem jo za primerjavo. Da je sesanje odprto 360 stopinj mora biti bat zarezezan do konca - nazaj, ne proti obročku. torej je bat dejansko zarezan.
Ne bo držalo ni treba, da je bat zarezan do konca. Sesa tudi skozi luknje ne batu.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
tomaz30
zažgan bat
Prispevkov: 79
Pridružen: So Avg 13, 2011 8:49 pm

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a tomaz30 »

Pich napisal/-a:
tomaz30 napisal/-a:
Pich napisal/-a:ni potrebe po celem oknu, izdelaš dve luknji tik pod spodnjim obročkom, ki morata prekrivati boost kanala in jih potegneš toliko navzdol, da je sesanje odprto 360°. In to na sliki ni lamo.
Vem, da na sliki ni lamo,je predelava kraidler ,dal sem jo za primerjavo. Da je sesanje odprto 360 stopinj mora biti bat zarezezan do konca - nazaj, ne proti obročku. torej je bat dejansko zarezan.
Ne bo držalo ni treba, da je bat zarezan do konca. Sesa tudi skozi luknje ne batu.
Točno imaš prav, važno je le, da se luknja odpre prej preden bat zapre sesalni kanal.
tomaz30
zažgan bat
Prispevkov: 79
Pridružen: So Avg 13, 2011 8:49 pm

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a tomaz30 »

Sem našel eno sliko bostov v lamo cilindru:
DSC08899.jpg
DSC08899.jpg (12.1 KiB) Pogledano 3683 krat
farki
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Po Dec 09, 2013 3:38 pm

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a farki »

kateri cilinder se da pilit na d5 kanale?


lp.
Uporabniški avatar
ŠVAS
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: Po Dec 09, 2013 7:13 am
Kraj: okolica škofje loke

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a ŠVAS »

pozdravljeni!
ker prvič pilim kanale na apn 4 cilindru,me zanima,koko vi zmerite koliko morate iti gor dol,levo desno? Jast sem z šublerjom lahko zmeril koliko morm pobrusiti izpušni kanal na gor proti zmt,v širino pa nikakor nemorm.

Mate kake šablone,merila..... ?

lep pozdrav.
Odgovori