Tomos CTX 80 ll.

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: Tomos CTX 80 ll.

Odgovor Napisal/-a Starie »

Živijo, ta Ctx je nekoč bil moj, prodal sem ga pri njegovih 4000 km v res odličnem stanju. Imel je težave z elektriko, zato sem ga prodal Pogačniku, pred cca 6 leti..

Res žalostno ga je sedaj videti, bil je res kot nov! :roll:
Tako ohranjenega na avto.net po mojemu nisem več videl. Še zdaj mi ga je žal, kaj eni naredijo iz lepega motorja... :o
DeV
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: To Maj 03, 2011 5:25 pm
Kraj: Prekmurje

Re: Tomos CTX 80 ll.

Odgovor Napisal/-a DeV »

Starie napisal/-a:Živijo, ta Ctx je nekoč bil moj, prodal sem ga pri njegovih 4000 km v res odličnem stanju. Imel je težave z elektriko, zato sem ga prodal Pogačniku, pred cca 6 leti..

Res žalostno ga je sedaj videti, bil je res kot nov! :roll:
Tako ohranjenega na avto.net po mojemu nisem več videl. Še zdaj mi ga je žal, kaj eni naredijo iz lepega motorja... :o
tudi meni ga je žal, zato sem se vseeno odločil, da ga bom porihto, ker mi ga je res škoda dat v dele ;) še sreča, da je zdaj prišel v moje roke pa, da ga vsaj skušam spravit v čimbolj podobno stanje kot je bil na tistih slikah :) kakšne so pa bile težave z elektriko?
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: Tomos CTX 80 ll.

Odgovor Napisal/-a Starie »

Na bivšem mopedforumu (slomoped mislim da je bil) pred leti so bile razprave o tej težavi, tam sem objavljal tudi slike in filmčke, ampak forum ne obstaja več.

Vžgal je super, delal je super, lahko si prevozil 20 km in je delalo super.
Lahko pa si vžgal, se malo peljal, pa je kar crknilo (kot da bi sklopil stikalo kontakta) in ga nisi več vžgal nikakor. Z veliko truda je potem kakšenkrat! vžgal, pa je potem delal ali pa kmalu crknil.

Nastavil sem vžig, platine (nove), vžigalna tuljava (probal z novo, nič boljše). Peljal starejšemu izkušenemu mehaniku ki se je ukvarjal predvsem s Tomosi, ta naj bi nastavil še vplinjač. Par dni je bilo ok, potem pa spet stara zgodba. Ker me je velikokrat pustil kje daleč od doma na cedilu sem se ga odločil prodati. Za današnje razmere po oglasih sem ga prodal za male pare, sedaj bi dobil skoraj še enkrat toliko.
S to pametjo, ki jo imam danes bi zamenjal komplet elektriko + vplinjač (strošek cca 120 - 130 €) in bi bil motor extra. Takrat se mi je zdelo škoda toliko vlagat...
Bil je res kot iz škatlice! Se ne morem potolažit.
img8868twgg.jpg
img8812tke2.jpg
img8814tke1.jpg
img8811tkdz.jpg
img8804tkdy.jpg
Po števcu je šel 98 km/h, ker se tam števec zabije - ne kaže več kot toliko. Je pa smotan na izpuh, ker na nižjih vrtljajih nima navora, je pa zanimivo na visokih.
Naredi mi uslugo in mi povej koliko km piše sedaj na števcu (če je priklopljena zajla).
DeV
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: To Maj 03, 2011 5:25 pm
Kraj: Prekmurje

Re: Tomos CTX 80 ll.

Odgovor Napisal/-a DeV »

Starie napisal/-a:Na bivšem mopedforumu (slomoped mislim da je bil) pred leti so bile razprave o tej težavi, tam sem objavljal tudi slike in filmčke, ampak forum ne obstaja več.

Vžgal je super, delal je super, lahko si prevozil 20 km in je delalo super.
Lahko pa si vžgal, se malo peljal, pa je kar crknilo (kot da bi sklopil stikalo kontakta) in ga nisi več vžgal nikakor. Z veliko truda je potem kakšenkrat! vžgal, pa je potem delal ali pa kmalu crknil.

Nastavil sem vžig, platine (nove), vžigalna tuljava (probal z novo, nič boljše). Peljal starejšemu izkušenemu mehaniku ki se je ukvarjal predvsem s Tomosi, ta naj bi nastavil še vplinjač. Par dni je bilo ok, potem pa spet stara zgodba. Ker me je velikokrat pustil kje daleč od doma na cedilu sem se ga odločil prodati. Za današnje razmere po oglasih sem ga prodal za male pare, sedaj bi dobil skoraj še enkrat toliko.
S to pametjo, ki jo imam danes bi zamenjal komplet elektriko + vplinjač (strošek cca 120 - 130 €) in bi bil motor extra. Takrat se mi je zdelo škoda toliko vlagat...

Bil je res kot iz škatlice! Se ne morem potolažit.

Slika Slika Slika Slika Slika


Po števcu je šel 98 km/h, ker se tam števec zabije - ne kaže več kot toliko. Je pa smotan na izpuh, ker na nižjih vrtljajih nima navora, je pa zanimivo na visokih.
Naredi mi uslugo in mi povej koliko km piše sedaj na števcu (če je priklopljena zajla).
Res je bil lep! ;) se bom res maximalno potrudo, da bo nazaj prišel v podobno stanje ;) drugače pa se jaz nisem kaj dosti z njim vozil, ker ni v njem sploh bilo olja, pa še tak je bil zjeban, da mi sploh se ni glih varno bilo vozit z njim.. tako, da zaradi tega nevem ali so te težave z elektriko odpravljene ali ne.. sem ga pa sedaj popolnoma razstavil in ga bom tako počasi čez zimo porihtal ;) na števcu je skorajda 7700 km prevoženih, zajla pa je bila priključena, tako, da so to realni kilometri ;)
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: Tomos CTX 80 ll.

Odgovor Napisal/-a Starie »

Upam da ti bo uspelo tale motor spravit nazaj v takšno stanje, res bi ga bilo škoda. ;)

Sem pobrskal po slikah in nazadnje slikan števec piše 5400 km, to je bilo 2 meseca preden sem ga prodal (v tem času sem prevozil še verjetno 200 - 300 km). Po tem je zamenjal še nekaj (2 ali 3) lastnike in glede na razliko v kilometrih (2000) v 6 letih je najverjetneje da ima še vedno to isto napako - saj se ga je vsak izgleda hotel rešiti.
Uporabniški avatar
nejc124
predelana mašina
Prispevkov: 1530
Pridružen: To Sep 01, 2009 2:17 pm
Kraj: Stična

Re: Tomos CTX 80 ll.

Odgovor Napisal/-a nejc124 »

zgleda en izmed lastnikov ni imel glih dobrih živcev pa je takle ratal.. :p
Motociklizem = privilegij za izbrance.

Piješ merlot fukaš povsod,
piješ teran fukaš usak dan,
piješ CVIČK adijo tičk. ;D

http://www.youtube.com/watch?v=IqtT7ezvBKc


ce si sam pripravljas drva te dvakrat pogrejejo! ;)
DeV
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: To Maj 03, 2011 5:25 pm
Kraj: Prekmurje

Re: Tomos CTX 80 ll.

Odgovor Napisal/-a DeV »

Starie napisal/-a:Upam da ti bo uspelo tale motor spravit nazaj v takšno stanje, res bi ga bilo škoda. ;)

Sem pobrskal po slikah in nazadnje slikan števec piše 5400 km, to je bilo 2 meseca preden sem ga prodal (v tem času sem prevozil še verjetno 200 - 300 km). Po tem je zamenjal še nekaj (2 ali 3) lastnike in glede na razliko v kilometrih (2000) v 6 letih je najverjetneje da ima še vedno to isto napako - saj se ga je vsak izgleda hotel rešiti.
maš mogoče kakšno sliko od elektrike, ki je bila tedaj gor? ker jaz lahko tudi poslikam sedanjo in potem vidimo, če je še vedno ista elektrika na njem :) če nebo dobra jo bom pač zamenjo z drugo :) je res čudno, da bi se samo 2000 km naredlo v 6 letih..
DeV
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: To Maj 03, 2011 5:25 pm
Kraj: Prekmurje

Re: Tomos CTX 80 ll.

Odgovor Napisal/-a DeV »

nejc124 napisal/-a:zgleda en izmed lastnikov ni imel glih dobrih živcev pa je takle ratal.. :p
haha to je pa dejansko tut čist možno :D
DeV
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: To Maj 03, 2011 5:25 pm
Kraj: Prekmurje

Re: Tomos CTX 80 ll.

Odgovor Napisal/-a DeV »

Pred dvema tednoma sem ctxa popolnoma razstavil ;) še sreča, da imam doma kar nekaj ctx delov, da ga bom lahko spravil v čim boljše stanje :) kar bo manjkalo pa pač kupim ;) včeraj in danes sem na novo prebarval vse črne dele, v prihodnjih dneh pa ga bom začel počasi sestavljat ;) sem pa pretekli vikend uredil papirje.. ctx sedaj tudi uradno moj in ga bo možno registrirat ;)
dsc0240.jpg
dsc0238.jpg
PogachnyK
vplinjač
Prispevkov: 330
Pridružen: So Avg 15, 2009 10:58 am

Re: Tomos CTX 80 ll.

Odgovor Napisal/-a PogachnyK »

No tole je pa res žalost, kaj Štajerci nardijo iz motorja :| :| :|


Jaz sem bil lastnik par mesecev in iz moje strani je bil večkrat spucan kot pa vozen. prodal sem ga nekam na štajersko za okrog 900 evrov. (sem rabil denar za avto)

Ja še zdaj velikokrat pomislim nanjga, ker tok lepega sigurno ni bilo takrat v SLO.4

Upam da zadevo porihtaš tako kot se zagre, potem se ga pa drž

@Starie Targe se pa še kr držim in še celo tvoje nalepke so gor :lol: KLIK
Slika
Odgovori