Obnova mopeda Tomos Automatic 76 l.

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Lukec99
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Okt 27, 2013 8:28 pm

Obnova mopeda Tomos Automatic 76 l.

Odgovor Napisal/-a Lukec99 »

Pozdrav, začela se je zima in cajt je za obnovitev, doma imam 2 Tomos automatica, letnik 86 in 78. Letnik 86 gre v nulo vse super, drug motor pa je skoraj hin, praktično ne potegne niti mene, menja komaj končna hitrost pa je pod 30 km/h. Sestavljen je iz 3 motorov... Zato sem se odločil ga popolna obnovite, tako štel kot tuji motor pa vse to. Vem da so podobne teme že odprte ampak povsod piše drugač in se ne vem odločit, rabil bi par nasvetov. Moj cilj je prvo kot prvo motor razstavit v nulo, ker pa še tega nisem nikol dela me zanima kje začet. rad naučo, pa tudi če bolj zafrknem cel moped pa se bolj nebo oz ga ne bom znal nazaj sestavit. Rabo bi nasvet, KJE ZAČET, NA KAJ NAJ PAZIM ? Kaj je naboljše naredit prvo ? kje se lotit ? Hvala vsem za odgovere v naprej ;) ! Vesel bom vsega
šraufenciger
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Če Jul 18, 2013 10:02 am

Re: Obnova mopeda Tomos Automatic 76 l.

Odgovor Napisal/-a šraufenciger »

Pozdravljen če si popoln začetnik ti priporočam ,da si pogledaš tale katalog delov in ga preučiš.
http://www.tomos-autousluga.hr/cms_prod ... 9_file.pdf
Ko boš začel šravfati motocikl bi bilo najbolje ,da si poslikaš z foto aparatom in si narediš osebni
arhiv kako je bilo vse skupaj ,in si potem še pomagaš z tem katalogom z deli ,ko ga boš sestavlal
nazaj .Ko boš snel glavo cilindra in cilinder in bat potem preveri luft gredi .Če je ogromno prostora
je gred za zamenjati ali pa ,če jo neseš kakemo mojstru ,da jo razpreša in potem zapreša nazaj .
samo mislim ,da je bolje kupiti rabljeno res dobro in te bo prišlo ceneje .Ti samo lepo počasi
rastavi motor in si poslikaj poknjiži in si potem pomagaj z katalogom delov in tu poišči stare teme
in boš počasi dobil ogromno podatkov in znanja kar se mopeda tomos tiče ,če bo š pa še spreten boš pa
tudi prihranil kak evro ,ko si boš sam popravil motor .Poročaj nam kako ti gre in kje se ti bo kaj zataknilo .
Pa prilepi kako fotko ,da vidimo tvoj moped .
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: Obnova mopeda Tomos Automatic 76 l.

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

Tudi na youtube mas veliko tega ko razdrejo masino in jo potem nazaj sestavijo. Malo poisci pa bos ziher nasel ;)
daklic6
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne Avg 25, 2013 6:52 pm

Re: Obnova mopeda Tomos Automatic 76 l.

Odgovor Napisal/-a daklic6 »

Evo, če še vedno iščeš ti bo ta filmček prišel prav. Je iz mislim da 6 ali 7 delov ;)
http://www.youtube.com/watch?v=x0v7jakkuOw
Odgovori