Nabijalnik

Vse kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

macula napisal/-a:v podskrajniku je en prjatu moj ki mi tut alu švasa, ima tut laser razrez. cena je 70 centov na minuto, to je prbližno 2m reza na minuto, pa prištej še materjal, navadni železni pleh je prbližn 20eur za plato 1x2m pa 0,8 debeline. Gleda se pa na kilo ta pleh. tako da razrez za cel izpuh te nebi smel pridit več kot 10eur, pa materjal je ene 5eur. Izpuh delaj iz železa, z inoxom boš jebal ježa ko boš ukrivil.
to je zlo ugodno ... kakšne debeline pa lahko reže vse na laser ?
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

sinko.dejan napisal/-a:Zanima me če ima gdo doma Tomos MC80 rabim par merskih podatkou iz mašine.
In sicer mere plate z elektriko fi plate razmak med vijaki ...
Noben??
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

sinko.dejan napisal/-a:
sinko.dejan napisal/-a:Zanima me če ima gdo doma Tomos MC80 rabim par merskih podatkou iz mašine.
In sicer mere plate z elektriko fi plate razmak med vijaki ...
Noben??
mašina tak ni tomosova ampak od yamahe ... pa teh novih krosov ni ravno veliko če pa so so pa mc50 ko kupijo atiji za otroke :)
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

Potem sem prev predvideval da je to od Yamahe to pomeni da elektrika bi morala pasati tudi na yamahino mašino 85ccm od kroske? Ker original je občutno predraga.
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

sinko.dejan napisal/-a:Potem sem prev predvideval da je to od Yamahe to pomeni da elektrika bi morala pasati tudi na yamahino mašino 85ccm od kroske? Ker original je občutno predraga.
samo yz 85 se občutne več vrti ko ta na mc80 tomos ma mašino od yamahe pw80
in z 5im konji se ravno ne more primerjat z yz85 ;) tak da lahko že pozabiš to
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

To bi vsi imeli neke kroske, ko pa nekaj crkne je pa problem to porihtat oz. kupit rezervne dele. Če imaš krosko moraš vzeti v zakup razmeroma drago vzdrževanje.
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

zankrzan napisal/-a:To bi vsi imeli neke kroske, ko pa nekaj crkne je pa problem to porihtat oz. kupit rezervne dele. Če imaš krosko moraš vzeti v zakup razmeroma drago vzdrževanje.
Ja to je pa res, kaj si povedal, pri nas so pubeci nabavli pred leti krose, KTM 450,yamahe,kawasakije... v glavnem on na ktmu ni menjaval olja redno oz. nevem če ga je je zružlu vse skup, drug na jamahi ni imel za set zobnikov in verige je pesto zjebal zadaj pa spredaj blok, ko je verigo dol vrglo, vsi so hoteli imet, nobeden pa ni preračunal da na eno sezono gre ena lepa plača za vzdrževanje + bencin... Bratranec moj je imel yamaho 250 z kitom, je vozil eno sezono open r2 v slo in bil podprvak, samo je imel kompleten motor predelan, tisto pa je šlo kot raketa, z 450 ga ni kar tako dobil, se je moral lepo zraven dat.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

Problem je v tem ker jaz sem kupil mašino katera gor ni imela elektrike in bi jo rad samo preizkusil kako deluje nimam komplet motorja doma, zato se nebi zdaj metav v stroške če nakoncu nebo delovalo!! Upam da razumete da nebi dau 500 evru za novo elektriko in potem nebi delovalo.
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a macula »

250 2t more it mim 450 4t kot za šalo.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Stadler
batzajla
Prispevkov: 41
Pridružen: To Jul 09, 2013 10:55 am

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Stadler »

mene neki zanima najprej če je kdo na forumu ki naroča dele iz ebay.de in se da kakorkoli kontaktirat prodajalca ker posilja samo po nemciji da bi ga preprical da mi poslje v slovenijo ? :)
če bi kdo znal naročit mu dam denar in za pivo, jaz ne znam naročati :)
Odgovori