Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

a kdo ve kaj bi bilo to narobe na apn menjalniku, in sicer zaštekalo je v drugi brzini in ne gre v nižjo in ne v višjo brzino čist zakajlano je.. včasih je to naredl pa je spustil čez en cajt.. zdj pa kr drži.. menjalna gred (na katero se pršraufa zobnik) je podložena na 0 lufta, druga menjalna gred pa na ene 3-4 mm lufta.. kurbl pa tud na 0.. pa tud ta včasih ne zagrabi.. zakaj vse to? kaj je narobe?
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a denso26 »

tomosak napisal/-a:a kdo ve kaj bi bilo to narobe na apn menjalniku, in sicer zaštekalo je v drugi brzini in ne gre v nižjo in ne v višjo brzino čist zakajlano je.. včasih je to naredl pa je spustil čez en cajt.. zdj pa kr drži.. menjalna gred (na katero se pršraufa zobnik) je podložena na 0 lufta, druga menjalna gred pa na ene 3-4 mm lufta.. kurbl pa tud na 0.. pa tud ta včasih ne zagrabi.. zakaj vse to? kaj je narobe?
razdret je treba pa pogledat ni druge, čez noč ne bo nč bolš :lol: ;)
https://t.me/pump_upp
tomos12345
zobnik
Prispevkov: 229
Pridružen: Pe Mar 30, 2012 4:15 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomos12345 »

pred nekaj časa se mi je pri yamahi tzr pri izpuho pojavla voda in sem mislu da so kriva tesnila in sem vse zamenju
(z original deli) in zdaj se spet pojavla voda... vrjetno ni voda od hlajenja saj je hladilna voda rdeča voda zadaj pa je normalna. ali je mogoče da se dela kondenc ker je pri nam že kr mrzlo ? ko se pa nekaj časa pelem pa voda izgine...
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a folc »

tomosak napisal/-a:a kdo ve kaj bi bilo to narobe na apn menjalniku, in sicer zaštekalo je v drugi brzini in ne gre v nižjo in ne v višjo brzino čist zakajlano je.. včasih je to naredl pa je spustil čez en cajt.. zdj pa kr drži.. menjalna gred (na katero se pršraufa zobnik) je podložena na 0 lufta, druga menjalna gred pa na ene 3-4 mm lufta.. kurbl pa tud na 0.. pa tud ta včasih ne zagrabi.. zakaj vse to? kaj je narobe?
feder od kurbla se ti je snel in padel pod menjalne vilce
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
trebor
kriva felna
Prispevkov: 67
Pridružen: Po Okt 31, 2011 8:19 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a trebor »

tomos12345 napisal/-a:pred nekaj časa se mi je pri yamahi tzr pri izpuho pojavla voda in sem mislu da so kriva tesnila in sem vse zamenju
(z original deli) in zdaj se spet pojavla voda... vrjetno ni voda od hlajenja saj je hladilna voda rdeča voda zadaj pa je normalna. ali je mogoče da se dela kondenc ker je pri nam že kr mrzlo ? ko se pa nekaj časa pelem pa voda izgine...
To se samo kondenz nabira in izgine, ko se motor segreje.


LP Robert
nokia3
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Jul 21, 2013 11:33 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nokia3 »

mene pa zanima ali je res možno dati na apn 6 svečko od avta, to mi je edn enkrat govoril da mu je frči šeu 80 s svečko od avta, a je to sploh mogoče in pa kakšne so posledice? hvala :)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

nokia3 napisal/-a:mene pa zanima ali je res možno dati na apn 6 svečko od avta, to mi je edn enkrat govoril da mu je frči šeu 80 s svečko od avta, a je to sploh mogoče in pa kakšne so posledice? hvala :)
kok sam 80 ? mogu bi 220 !
Crnecan
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: So Avg 10, 2013 3:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Crnecan »

A je masina od a3 enaka masini a35 ali je kaksna razlika?
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a brrm »

Crnecan napisal/-a:A je masina od a3 enaka masini a35 ali je kaksna razlika?
a35 ima večjo kapo ter cilinder drugačna sklopka drugo pa vse dokaj podobno
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

aljo69 napisal/-a:
nokia3 napisal/-a:mene pa zanima ali je res možno dati na apn 6 svečko od avta, to mi je edn enkrat govoril da mu je frči šeu 80 s svečko od avta, a je to sploh mogoče in pa kakšne so posledice? hvala :)
kok sam 80 ? mogu bi 220 !
Odvisno, kolk ma avto na števcu
Odgovori