Nastavitev ATXa (BTja)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Nastavitev ATXa (BTja)

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

Lep pozdrav
Imam problem z štelanjem atxa:
ATX 50 letnik 1999
ATX mašina
BT cilinder(38,5+l bat meteor)
BING 18(original bt dize)
BT lipnik
elektrika 12V50W brezplatinska
original filter

Zanima me katere dize mi priporočate oz kako naj nastavim bing18 kajti zdi se mi da dobi premalo bencina in čisto nakoncu ko bi moral motor dati še malce več iz sebe ga pri določeni hitrosti(približno 75) sammo "zablokira"-zamori al kako naj povem iz avspuha začne pokati...Probal sem že če je problem v avspuhu in sem odstranil volno ampak ni kaj preveč bolje.
Ali pa ko dam motor na obrate skoraj na polno tudi začne pokati iz avspuha.

Naročil sem semeringe,ter tesnila za ferg in avspuh če so slučajno kaj uničena da zamenjam.

Z dizami pa nevem kako na zrihtam ali naj kupim nastavljive ali kakšne mi priporočate na zgornji setup?
Ali bi blo možno da je problem v elektriki-pri ctxu sem imel podobno ker ni bila elektrika pravilno naštelana mi je ogenj sekalo iz avspuha. Ampak tukaj ne seka ogenj samo poka pri določenih obratih.
+Svečka(Bosch) je kavno rjave barve
Hvala za pomoč
TOMOS
Uporabniški avatar
strojnik11
zariban cilinder
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Apr 13, 2012 6:44 pm

Re: Nastavitev ATXa (BTja)

Odgovor Napisal/-a strojnik11 »

pokanje iz avspuha je zaradi nepravilnega predvžiga, verjetno ga mori pri hitrosti zaradi istega razloga. torej naštelaj in poročaj ;)

lp.
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Nastavitev ATXa (BTja)

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

strojnik11 napisal/-a:pokanje iz avspuha je zaradi nepravilnega predvžiga, verjetno ga mori pri hitrosti zaradi istega razloga. torej naštelaj in poročaj ;)

lp.
brezplatinski štrom imam,štelal smo ga tako da je plošča obrnjena nekje na polovico.

Iskra je zelo močna 3-5mm.
Edino če iskra ni v pravem trenutku-da je prehitro ali prekasno?
kako naj preverim če je v pravem trenutku,-enkrat sem bral da so neke lukne na magnetu in se preveri preko lujenj.

pa glede diz a je bolje da kupim nastavljive ali obične?
TOMOS
Uporabniški avatar
strojnik11
zariban cilinder
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Apr 13, 2012 6:44 pm

Re: Nastavitev ATXa (BTja)

Odgovor Napisal/-a strojnik11 »

saj to je predvžig - v katerem trunutku preskoči iskra - mislim, da pokanje iz izpuha pomeni prevelik predvžig, torej, da iskra preskoči prepozno. da zmanjšaš predvžig, moraš plato zavrteti v nasprotni smeri vrtenja. Koliko, pa moraš sam ugotovoiti s poskušanjem :)

Dize zaenkrat pusti pri miru, morda je krivec le elektrika.

lp.
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Nastavitev ATXa (BTja)

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

strojnik11 napisal/-a:saj to je predvžig - v katerem trunutku preskoči iskra - mislim, da pokanje iz izpuha pomeni prevelik predvžig, torej, da iskra preskoči prepozno. da zmanjšaš predvžig, moraš plato zavrteti v nasprotni smeri vrtenja. Koliko, pa moraš sam ugotovoiti s poskušanjem :)

Dize zaenkrat pusti pri miru, morda je krivec le elektrika.

lp.
ok.hvala zaenkrat.bom v tem tednu probal popraviti če bo čas.
TOMOS
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Nastavitev ATXa (BTja)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

strojnik11 napisal/-a: mislim, da pokanje iz izpuha pomeni prevelik predvžig, torej, da iskra preskoči prepozno
strojnik11 napisal/-a: da zmanjšaš predvžig, moraš plato zavrteti v nasprotni smeri vrtenja. .
A ti sploh veš, kaj pišeš?? Ne piši neumnosti, kot bi dajal dobronamerne nasvete, ker lahko koga zavedeš ali zmedeš, če nima razčiščeno (kot ti nimaš).
Da zmanjšaš predvžig, moraš plato vrteti v smeri vrtenja motorja.
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Nastavitev ATXa (BTja)

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

ro-bi napisal/-a:
strojnik11 napisal/-a: mislim, da pokanje iz izpuha pomeni prevelik predvžig, torej, da iskra preskoči prepozno
strojnik11 napisal/-a: da zmanjšaš predvžig, moraš plato zavrteti v nasprotni smeri vrtenja. .
A ti sploh veš, kaj pišeš?? Ne piši neumnosti, kot bi dajal dobronamerne nasvete, ker lahko koga zavedeš ali zmedeš, če nima razčiščeno (kot ti nimaš).
Da zmanjšaš predvžig, moraš plato vrteti v smeri vrtenja motorja.
Hvala za popravej. Se mi je zdelo nekaj čudno
TOMOS
Uporabniški avatar
strojnik11
zariban cilinder
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Apr 13, 2012 6:44 pm

Re: Nastavitev ATXa (BTja)

Odgovor Napisal/-a strojnik11 »

ro-bi napisal/-a:
strojnik11 napisal/-a: mislim, da pokanje iz izpuha pomeni prevelik predvžig, torej, da iskra preskoči prepozno
strojnik11 napisal/-a: da zmanjšaš predvžig, moraš plato zavrteti v nasprotni smeri vrtenja. .
A ti sploh veš, kaj pišeš?? Ne piši neumnosti, kot bi dajal dobronamerne nasvete, ker lahko koga zavedeš ali zmedeš, če nima razčiščeno (kot ti nimaš).
Da zmanjšaš predvžig, moraš plato vrteti v smeri vrtenja motorja.
Se opravičujem za vse nevšečnosti, prijatelju sem posodoil računalnik in sem bil vpisan na forum, pa je pisal nesmisle.
Se opravičujem še enkrat!

LP
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Nastavitev ATXa (BTja)

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

Motor je bil že pred kratkim pravilno nastavljen -večje dize ter predvžig.
Potem sem se odločil da zamenjam še komplet napeljavo ker mi je prebijalo nekje in delalo pa spet ne. Tako da danes sem vse zmontiral in deluje.

Edino en problem imam-že z prejšno napeljavo in z to mi žmigavca utripata različno-NISTA usklajena.
In to leva in desna stran.Sej ni nek velik problem ampak če že rihtam hočm da je tako kot treba.
Zanima me ali so samo žice za zamenjat ali je problem v relejih alpa čem drugim.

Lp Pero
TOMOS
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Nastavitev ATXa (BTja)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

peropodgurc napisal/-a:
Edino en problem imam-že z prejšno napeljavo in z to mi žmigavca utripata različno-NISTA usklajena.
In to leva in desna stran.Sej ni nek velik problem ampak če že rihtam hočm da je tako kot treba.
Zanima me ali so samo žice za zamenjat ali je problem v relejih alpa čem drugim.

Lp Pero
kako nista vsklajena ?
sej ponavadi utripa prvo edn (npr. prednji) in ko ta ugasne pa še zadnji
Odgovori