aprilia rally 50 tunning

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
meling
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Sep 16, 2013 10:54 pm

aprilia rally 50 tunning

Odgovor Napisal/-a meling »

zivjo, zanima me kaksen cilinder kit bi dal na aprilia rally 50 in kaksne valjcke se da v variomat.. prosil bi koga ki ima vec izkusenj s tem ce bi mi povedal v kateri kategoriji na spletni trgovoni cilinder. si moram iskat cilindre za ta motor , saj je tam pomankljivo razdeljeno... ali pa ce mi nekdo poslje kaksen link kjer bi lahko kupil 70 cc kit za aprilio rally 50 po normalni ceni .. hvala ze vnaprej za odgovor..
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: aprilia rally 50 tunning

Odgovor Napisal/-a maatej »

aprilia rally ima minarelli lc motor, to je ista mašina kot jo majo yamaha aerox, malaguti, aprilia sr,...za cly ti priporočam da uzameš enga 70cc sporta, katerga je useeno, ker ni večjih razlik. po možnosti ga uzemi z deljivo glavo ;)
zraven si kupi še športni vario, sklopko in zvon. ferg lahko za začetek pustiš original z večjo dizo ali pa večjega tm 17,5-21 ti priporočam :) pa seveda še drug avspuh :) tak setup je taprav za vsakdanjo vožnjo, dosegu boš nekje 120kmh in okrog 8 km :)

ko si izbereš cly pa povej, pa se bomo naprej pogovarjal kako pa kaj :P
lp
meling
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Sep 16, 2013 10:54 pm

Re: aprilia rally 50 tunning

Odgovor Napisal/-a meling »

aha okej samo se to bi vprasal, katere valjcke moram izbrat? potem bom pa napisal za kaj sem se odlocil pa mi bos malo povedal ce to je za skupaj vržt ali ne ... hvala
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: aprilia rally 50 tunning

Odgovor Napisal/-a maatej »

valčke boš mogu pa sprobat z kerimi ti bo najbolše delalo ;) najbolš da kupiš cev komplet
Uporabniški avatar
Bigbore
batzajla
Prispevkov: 39
Pridružen: Po Avg 19, 2013 9:45 am

Re: aprilia rally 50 tunning

Odgovor Napisal/-a Bigbore »

z original 70cc cilinder kitom ala dr, malossi, polini sport,.. bo koncna hitrost okol 95km/h in ne 120km/h!!!
Vzemi dr-ja. Vozis ga lahko z original izpuhom pa bo se vedno prava bomba ker bo imel skuter ogromno navora. Uplinjac pa le daj 17.5 z original filtrom dodatno predelanim. Vario vzemi top performance. Valjči so pa odvisni glede na kateri izpuh izberes, vario, ...
meling
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Sep 16, 2013 10:54 pm

Re: aprilia rally 50 tunning

Odgovor Napisal/-a meling »

aha, ja js sm ta skuter dubu ni dolgo nazaj drugace vozim cagiva mito ... ta motor ima gor leovince auspuh ze od prej... zdaj pa me zanima ce moram obvezno menjat variomat? meni ni do nekih vrtoglavih hitrosti s tem skuterjem, zelim le da potegne kot je treba... meni je dosti da gre 80 pa da vlece... menjat sem mislil le valjcke, cilinder in vplinjac...
hvala za odgovore
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: aprilia rally 50 tunning

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

meling napisal/-a:aha, ja js sm ta skuter dubu ni dolgo nazaj drugace vozim cagiva mito ... ta motor ima gor leovince auspuh ze od prej... zdaj pa me zanima ce moram obvezno menjat variomat? meni ni do nekih vrtoglavih hitrosti s tem skuterjem, zelim le da potegne kot je treba... meni je dosti da gre 80 pa da vlece... menjat sem mislil le valjcke, cilinder in vplinjac...
hvala za odgovore
z variomatom dobiš enakomern pospešek namesto da bo imel luknjo
meling
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Sep 16, 2013 10:54 pm

Re: aprilia rally 50 tunning

Odgovor Napisal/-a meling »

aha, potem me pa zanima kaksn variomat more bit za ta skuter? narocil bi iz cilinder.si, pa se tam ne znajdem ravno, vidim pa da imajo ogromno stvari..
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: aprilia rally 50 tunning

Odgovor Napisal/-a maatej »

ne rabiš sploh menjat fega, avspuh pust ta, use kar rabš kupt je cilinder in vario to je to. za vario je pa čist usen kerga uzameš. sam sm jih meu od različnih firm pa ni nobene večje razlike ;)
meling
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Sep 16, 2013 10:54 pm

Re: aprilia rally 50 tunning

Odgovor Napisal/-a meling »

aha pa okej, sej bom s casoma tudi ferg zamenjal, ker 12 se mi zdi kar dosti premalo za 70 ccm , ze glede mazanja... okej potem ni vazno kateri variomat vzamem ?
Odgovori