Junior 50 cilinder

Koliko je kaka stvar vredna?
Ruzo
batzajla
Prispevkov: 46
Pridružen: Po Feb 22, 2010 1:59 pm

Re: Junior 50 cilinder

Odgovor Napisal/-a Ruzo »

Cilinder je za moje pojme vreden okoli 40-50eur. Še vedno je original Junior in še vedno redek in še vedno dokaj normalno vozen, pa makar je iztrošen. Bi se pa splačalo pušo not dat ja.
There's no school like old school...
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Junior 50 cilinder

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Mr.Fearg napisal/-a:Samo nekej mi neda mira, kako je lahko 10€ vreden junior cilinder fi 42,5, ki je ipak zelo iskana roba. Če pa gremo pogledat apn cilinder fi 42 ki je za vsakim voglom pa ga dobiš za 15€ tu meni ni logike :?

lp.
Najdi enga ki ti bo dal za apn cilinder 15 evrov ;) Drugače pa če ni naprodaj in ga imaš zase mi ni jasno zakaj te zanima cena.... :?
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Junior 50 cilinder

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Ruzo napisal/-a:Cilinder je za moje pojme vreden okoli 40-50eur. Še vedno je original Junior in še vedno redek in še vedno dokaj normalno vozen, pa makar je iztrošen. Bi se pa splačalo pušo not dat ja.
Puše vstavljat v dvotakne cilindre je skrajni ukrep. Stvar se blazno podraži, saj je potrebno izrezkati vse kanale, le ti pa morajo točno prilegati na osnovne.
Mr.Fearg
vplinjač
Prispevkov: 344
Pridružen: Sr Nov 30, 2011 4:00 pm
Kraj: Središče ob Dravi

Re: Junior 50 cilinder

Odgovor Napisal/-a Mr.Fearg »

Cilinder in kapo mi je hotel gospod prodati za 50€ nakoncu sma se zmenla za menjavo za apn 6 vilce prednje. Zato me je zanimala vrednost cilindra. Pušo pa bo delal en mojster, ki ve kak se tem cilindrom streže.

lp.
Nisam ja neki čarobnjak, a nemam ni magični štap!
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Junior 50 cilinder

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Mr.Fearg napisal/-a:Cilinder in kapo mi je hotel gospod prodati za 50€ nakoncu sma se zmenla za menjavo za apn 6 vilce prednje. Zato me je zanimala vrednost cilindra. Pušo pa bo delal en mojster, ki ve kak se tem cilindrom streže.

lp.
Jaz dobro vem, kako se tej stvari streže. Problem je samo v tem, da ne boš zabredel v finančne oslarije.
Izdelava puše zahteva struženje cilindra na določeno mero izdelava puše na postruženo mero .Rezkanje odprtin za izpuh,vsis in pretočne kanale.Segrevanje cilindra na 200 stopinj. Zmrzovanje puše v Dušiku -270 stopinj.Sledi natančna vstavitev pušinih odprtin na odprtine cilindra. Ko je vstavljeno in stabilno, sledi struženje puše na fi 37,9 ter na to honanje na 38mm. Cena? Najmanj 50 eurov !
tomosmania
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: Sr Apr 06, 2011 8:10 pm

Re: Junior 50 cilinder

Odgovor Napisal/-a tomosmania »

No ampak še vedno, kje dobiti uporaben original, ki ni dal skozi vojne na svoji zunanjosti za 100eur? ;)
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Junior 50 cilinder

Odgovor Napisal/-a folc »

tomosmania napisal/-a:No ampak še vedno, kje dobiti uporaben original, ki ni dal skozi vojne na svoji zunanjosti za 100eur? ;)
jes sm dobu original junior cilinder, brušen na 39mm nič drugih predelav, za 20e :D
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
bullet44
Mojster
Prispevkov: 692
Pridružen: To Avg 11, 2009 12:53 pm
Kraj: Ormož

Re: Junior 50 cilinder

Odgovor Napisal/-a bullet44 »

folc napisal/-a:
tomosmania napisal/-a:No ampak še vedno, kje dobiti uporaben original, ki ni dal skozi vojne na svoji zunanjosti za 100eur? ;)
jes sm dobu original junior cilinder, brušen na 39mm nič drugih predelav, za 20e :D
ja ker ni vedo kaj ima to za en cilinder

če pa je vedo da je od juniorja pa je največji bedak kaj ga svet pozna
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: Junior 50 cilinder

Odgovor Napisal/-a sg1 »

PREDNO se boš ukvarjal s pušo pošvasaj odlomljeno rebro ! Če boš že vlagal v cilinder naj tudi zgleda kot je treba.

Pa - 270 je temperatura ki jo je precej težko doseči. Dušik bi bil pri tej temperaturi že zdavnaj v trdnem agegatnem stanju, tako da se cilindra ravno ne bi dalo potopiti vanj. Tekoč je med -196 in -210 stopinjami celzija !
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Junior 50 cilinder

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

jkanoni napisal/-a:
Mr.Fearg napisal/-a:Cilinder in kapo mi je hotel gospod prodati za 50€ nakoncu sma se zmenla za menjavo za apn 6 vilce prednje. Zato me je zanimala vrednost cilindra. Pušo pa bo delal en mojster, ki ve kak se tem cilindrom streže.

lp.
Jaz dobro vem, kako se tej stvari streže. Problem je samo v tem, da ne boš zabredel v finančne oslarije.
Izdelava puše zahteva struženje cilindra na določeno mero izdelava puše na postruženo mero .Rezkanje odprtin za izpuh,vsis in pretočne kanale.Segrevanje cilindra na 200 stopinj. Zmrzovanje puše v Dušiku -270 stopinj.Sledi natančna vstavitev pušinih odprtin na odprtine cilindra. Ko je vstavljeno in stabilno, sledi struženje puše na fi 37,9 ter na to honanje na 38mm. Cena? Najmanj 50 eurov !
Stroški gor ali dol, original junoior cilinder se v vsakem primeru splača porihtat ;)
Odgovori