Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

Jabux napisal/-a:Pozdravljeni!

Zanima me kaj bi bila lahko krivda, da pri Tomos A3 luč sveti zelo slabo oz. praktično nič?

Že v naprej se zahvaljujem za odgovore!

preveri žarnice,če so še 1. jih menjaj,pa poglej malo žice da ni kje kaj precvikano,kateroelektriko imaš 6v?
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

oi!
kako naj ven spravim tisto varovalo sornika,ker se mi je odlomil in je ostal noter v batu,pa ga nemorem ven dobiti(to sta tiste 2 zaskočke ki varujeta sornik,da med delovanjem debi skočil ven)

l.p
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Zdravo!
Katera glavna šoba paše v Dellorto PHVA: 5mm ali 6mm. Gre se za model racing 25, ker bi dal večjo šobo in ne vem katera je prava da ne naročim napačne.
Pa še to : kakšno funkcijo ima vijak ki je poleg vijaka za nastavitev prostega teka. V katalogu RD piše vijak reg. drsnika, pa ne vem čemu služi.
hvala za odg. in l.p.
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

Tomos fan napisal/-a:živijo!
včeraj je en gospod prišel do mene in je rekel da nujno rabi cilidner,tako da sem mu ga na njgeovo zahtevo zbrusil iz 42 na 42.5 samo na stružnici,sedaj me pa zanima,če mu tole sploh bo laufalo oziroma čez koliko časa bo zaribalo?

l.p

?
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a cerar »

Tomos fan napisal/-a:
Tomos fan napisal/-a:živijo!
včeraj je en gospod prišel do mene in je rekel da nujno rabi cilidner,tako da sem mu ga na njgeovo zahtevo zbrusil iz 42 na 42.5 samo na stružnici,sedaj me pa zanima,če mu tole sploh bo laufalo oziroma čez koliko časa bo zaribalo?

l.p

?
brusil na stružnici?!

če si delal na stružnici, si ga verjetno postružil na mero fi42.5 in ne brusil..
Nej sestavi skupaj pa zalaufa, me zanima kaj bo :D

P.s.: če se že greste neke strugarje pa podobne stvari, usaj napište pravilni postopek obdelave, da ne izpadete kot bedaki..
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

cerar napisal/-a:
če si delal na stružnici, si ga verjetno postružil na mero fi42.5 in ne brusil..
Nej sestavi skupaj pa zalaufa, me zanima kaj bo :D

P.s.: če se že greste neke strugarje pa podobne stvari, usaj napište pravilni postopek obdelave, da ne izpadete kot bedaki..
ja dobro no postruzil sem mu lamota na 42.5
mi je kar dobro ratalo,sem mislu da bo slabse :D
Ja kaj bi pa lahko bilo? Nebo kompresije..???
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Tomos fan napisal/-a:živijo!
včeraj je en gospod prišel do mene in je rekel da nujno rabi cilidner,tako da sem mu ga na njgeovo zahtevo zbrusil iz 42 na 42.5 samo na stružnici,sedaj me pa zanima,če mu tole sploh bo laufalo oziroma čez koliko časa bo zaribalo?

l.p
Tudi z struženjem se da napravit cilinder vendar z zelo malimi obrati in malim pomikom, manjšim kot ga premore običajna stružnica. To mi je povedal stari Mladovan iz Gorice, vendar je to zelo zamudno. Drugače pa se to reši enostavno tako da z brusilnim papirjem navitim na neko palico za silo pogladiš rise od struženja, še bolje pa če si izdelaš justirni trn in z brusilno pasto pojustiraš površino. V obeh primerih gre za nekaj stotink. Namesto brusilne paste lahko uporabiš kar brusilni pair. Vsi postopki so praktično preizkušeni, seveda honanje oziroma justiranje, kar je enako samo z drugim orodjem, se izvaja vedno po predhodnem struženju.
Samo postruženo pa ne bo dolgo laufalo!
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Ko sem pred mnogimi leti imel apn4, se je vedno cilindre na našem koncu samo stružilo na večjo mero, ponavadi na 42mm. Če je fino postruženo in mera prava, bo to lavfalo brez problema.
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

ro-bi napisal/-a:Ko sem pred mnogimi leti imel apn4, se je vedno cilindre na našem koncu samo stružilo na večjo mero, ponavadi na 42mm. Če je fino postruženo in mera prava, bo to lavfalo brez problema.

smo kar dobro naredili,ampak je bilo zamudno,ker smo ga le s težavo vpeli v stružnico.

se slika:

http://shrani.si/f/3X/nA/1hboth0I/2013-09-15-144544.jpg

l.p
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

me pa še nakaj zanima glede tegale bata,če je še vredu,ker je že malo bogi,in če je lahko tole razlog da motor vžge v 10 poizkusu:

http://shrani.si/f/2r/le/2xiBaldl/2013-09-15-145846.jpg

l.p
Odgovori