APN 6 Racing 90CC

Predstavite nam svoj projekt
machanic
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Dec 23, 2011 7:15 pm

APN 6 Racing 90CC

Odgovor Napisal/-a machanic »

Začel se je prvi projekt na Tomosu ker ze leta delamo na skuterjih smo se malo odločili da bomo sprobali Tomosa.

Cilinder že imamo v mislih tako da je treba začet delat na blokih.
Izpuh bo verjetno home made če se bo kateri iz med Tomos tunerjev najdo ki vredi izdeluje izpuh če pa ne pa bomo se z Markom Boštjančičem dogovorile za ROOSTA.
Fergazer bo VHST 28 mm by TRT (dellorto), menjalnik bo 5 stopenski.
Edino problem pa se potem pojavi pri gredi katero gred na kupim oz imam ckr gred pa me zanima katero ojnico naj dam gor da bo zdržala.

Slike bom nalagal sproti jutri naložim slike delov ki jih ze imam doma.

Nasveti so zaželeni glede elektrike ter izpuha oz vsega kar je vazno.
tisti...
zariban cilinder
Prispevkov: 118
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 6:28 pm

Re: APN 6 Racing 90CC

Odgovor Napisal/-a tisti... »

Hja naprej napiš malo več o cilindru in katere bloke boš vzel, brez tega ti ne moremo pomagati z ojnico.
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: APN 6 Racing 90CC

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

če je 90ccm bojo verjetno ctx/e90 bloki...
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: APN 6 Racing 90CC

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Ojnico imam jaz na mojem orginal, le da je big end iz emota kupljen, ker sama ojnica je dosti močna, drug big end daš pa bolcn mam jaz od yamahe ene, ker ojnica od yamahe paše, ampak mislim da ni potrebe po njej. Če Vidovemu prijatlu drži, pa ima tak set-up kot jaz oz. ima celo deljen izpušni kanal, pol bo tebi tudi zdržala.

Ti le dobro zrihtaj sklopko in pa šalčko, ker ojnica ni tak problem kot šalčka in sama sklopka, izpuh pa boš verjetno moral naredit po kanalih oz. po izračunih, ker dvomim, da ti bo rost delal tako dobro kot en homemeda.

Mi je kar všeč, da boste nekaj naredli skup, do spomladi probaj Vinko to spravit skup, da se bomo hodli malo na karting vozit. Drugae pa že imam jaz pripravljen delno še en cly od E90, ampak o tem bom več povedal enkrat ko bo čas zato. :D
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
machanic
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Dec 23, 2011 7:15 pm

Re: APN 6 Racing 90CC

Odgovor Napisal/-a machanic »

glejte tak je cilinder je aluminijast naj bi imel cc 21 konjov. je pa za skuter ki ima direkt vbrizg v cilinder. narejen bi bil po istem nacino kot je narejen rt 70 ccm za minarelli. da je cilinder locen od spodnega dela. kar bi ojnica seveda mogla bit kar mocna da bi to drzala. šalčko bo kuplongo bomo porihtali. izpuh razmisljam o ROOSTU. vsis pa bo verjetno komplet malossi predelan za ta cilinder, za bloke se se nisem odlocil ker jih trenutno iscem in jih nihce nima za prodat. da bi kdo imel ctx bloke.
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: APN 6 Racing 90CC

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Jaz sem narobe razumel, pol ti misliš gor nabit nek drug cly in ne tomosov, to je pol druga pesem. Bloke pa probaj dobit kje, jaz mam nekaj, samo za privat uporabo.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Mr.Fearg
vplinjač
Prispevkov: 344
Pridružen: Sr Nov 30, 2011 4:00 pm
Kraj: Središče ob Dravi

Re: APN 6 Racing 90CC

Odgovor Napisal/-a Mr.Fearg »

Če rabiš ctx ali e90 bloke me kontaktiraj.

lp.
Nisam ja neki čarobnjak, a nemam ni magični štap!
machanic
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Dec 23, 2011 7:15 pm

Re: APN 6 Racing 90CC

Odgovor Napisal/-a machanic »

za vse skupaj eno vprasanje ta ojnica pase na ckr gred http://www.puchshop.de/catalog/rito-ren ... p-211.html
gašper
vplinjač
Prispevkov: 333
Pridružen: To Jul 26, 2011 5:46 pm
Kraj: Maribor - Hoče

Re: APN 6 Racing 90CC

Odgovor Napisal/-a gašper »

Ja če se spodnji ležaji fi 16 potem ja kaj dolžino ojnice si prevero
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: APN 6 Racing 90CC

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Za katero gred boš to imel, ctx al apn ?

Poglej na emot.nl tam ima večjo izbiro.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Odgovori