Razna vprašanja (splošno)

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
Uporabniški avatar
bravo
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: So Jan 05, 2013 3:58 pm
Kraj: Občina Koper

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a bravo »

Pa še to ali se da kupit pri tanovih Alpinotih original 5 brzino?
Tako ki je že vgrajena?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

bravo napisal/-a:Pa še to ali se da kupit pri tanovih Alpinotih original 5 brzino?
Tako ki je že vgrajena?
ne ... lahko kupiš 5to brzino pa jo vgradiš sam samo to pomeni da če je motor nov da si zgubil garancijo zaradi posega v motor :)
arkas
zariban cilinder
Prispevkov: 149
Pridružen: Po Avg 09, 2010 5:48 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a arkas »

naj mi nekdo pove če je razlika med izpuhoma 15 SLC in sprintom 50 (seveda ne avtomatic) ?
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a macula »

Zanima me kje bi dobil podatek, kakšna je izhodna hitrost polžev za tomose. Če kupujem števec, ki se vrti pri 60km/h z 1400 obrati (vhod bovdna), od katerega tomosa pašeta polž in zajla če imam 18 col kolo?
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
tomosdirkač
zariban cilinder
Prispevkov: 107
Pridružen: Če Mar 24, 2011 4:29 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a tomosdirkač »

arkas napisal/-a:naj mi nekdo pove če je razlika med izpuhoma 15 SLC in sprintom 50 (seveda ne avtomatic) ?
vem da SLC ima noter konus in čebelico.. Sprint pa se mi zdi da ima dušilec kot Sl. naj me kdo popravi če se motim
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a macula »

Oz. potrebujem samo podatek o "prestavnem razmerju" polža, kolikokrat se zavrti puša kamor privijačiš bovden, če zavrtiš kolo za en krog.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a folc »

a ima kdo kakšno shemo vezja za bateriski vžig?
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
bravo
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: So Jan 05, 2013 3:58 pm
Kraj: Občina Koper

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a bravo »

Spet jaz. Imam problem z barvanjem, in sicer vse plastične dele na 6-ki sem prebarval v črno in samo na rezervarju se pojavljajo mehurčki. Barva sicer ni testirana za PVC, vendar ne bi rad menjaval barve in s tem odtenka. Bi pomagalo, če bi rezervar prej premazal s temeljno barvo za plastiko?
Pa še me zanima koliko bi tanovi alpino šel brez blokad, brez nobene druge predelave? 70?
Hvala!
nocni voznik
glava cilindra
Prispevkov: 641
Pridružen: Če Avg 18, 2011 9:23 pm
Kraj: domžale

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a nocni voznik »

bravo napisal/-a:Spet jaz. Imam problem z barvanjem, in sicer vse plastične dele na 6-ki sem prebarval v črno in samo na rezervarju se pojavljajo mehurčki. Barva sicer ni testirana za PVC, vendar ne bi rad menjaval barve in s tem odtenka. Bi pomagalo, če bi rezervar prej premazal s temeljno barvo za plastiko?
Pa še me zanima koliko bi tanovi alpino šel brez blokad, brez nobene druge predelave? 70?
Hvala!
alpino nima blokat če prov vem loh pa zamenaš auspuh,5 prestava pa še kaka malenkost
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

nocni voznik napisal/-a:
bravo napisal/-a:Spet jaz. Imam problem z barvanjem, in sicer vse plastične dele na 6-ki sem prebarval v črno in samo na rezervarju se pojavljajo mehurčki. Barva sicer ni testirana za PVC, vendar ne bi rad menjaval barve in s tem odtenka. Bi pomagalo, če bi rezervar prej premazal s temeljno barvo za plastiko?
Pa še me zanima koliko bi tanovi alpino šel brez blokad, brez nobene druge predelave? 70?
Hvala!
alpino nima blokat če prov vem loh pa zamenaš auspuh,5 prestava pa še kaka malenkost
odvisno kaj vzameš kot blokado :) blokade so drugače auspuh potem airbox neka cevka (treba potem večjo dizo dat) ... drugače pa lipnik +5 prestava + odprt airbox pa 14 prednji zobnik je šel tudi preko 70 z veliko navora še vedno...
Odgovori