Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
kmet1
batzajla
Prispevkov: 46
Pridružen: Sr Avg 14, 2013 9:28 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a kmet1 »

lep pozdrav!
men pa motor apn6 zaliva,saj ko crkne je svečka čist mokra in črne barve,kaj naj pogladam,sem pa enkrat nekaj s šivanko drezal dizo in se je pomoje nekaj povečala.

kaj naj še preverim?

pa še to na kurbel ne vžge,pa kako naj naredim da nebo motor več zalit?

l.p
guma
vplinjač
Prispevkov: 332
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 9:23 pm
Kraj: okolica kamnika

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a guma »

a bo to še normalno laufalo ker je mal okruščen?
Priponke
Fotografija0115.jpg
erik11
batzajla
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Nov 26, 2012 6:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a erik11 »

Imam apn 6 z 42 batom, ki je stal en mesec sedaj pa ne vleče več tako kot bi mogol. Malo se pozna pri speljevanju v breg (ne potegne tako kot je včasih) in pa v takšen breg ko je ponavadi šlo normalno v 2 prestavi ga zdaj že precej matra tako da je treba prestavit v prvo. Mogoče ve kaj kdo, kaj bi lahko bilo narobe?' Batni obročki so bili menjani pred 100km, bencin v tanku pa je nov. Lp ;)
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

spuci auspuh

no mam pa sam eno vprašanje. Kako bi se obnesla mf rocket na original APN.Verjetn preveč na obratih grab in bi bla neuporabna al ne?
erik11
batzajla
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Nov 26, 2012 6:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a erik11 »

erik11 napisal/-a:Imam apn 6 z 42 batom, ki je stal en mesec sedaj pa ne vleče več tako kot bi mogol. Malo se pozna pri speljevanju v breg (ne potegne tako kot je včasih) in pa v takšen breg ko je ponavadi šlo normalno v 2 prestavi ga zdaj že precej matra tako da je treba prestavit v prvo. Mogoče ve kaj kdo, kaj bi lahko bilo narobe?' Batni obročki so bili menjani pred 100km, bencin v tanku pa je nov. Lp ;)

Auspuh sem sem razdrl in sploh ni bil zamašen, ampak sem ga vseeno sčistil. Motor še vedno ne deluje tako kot bi mogel...še kak drug nasvet?
guma
vplinjač
Prispevkov: 332
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 9:23 pm
Kraj: okolica kamnika

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a guma »

erik11 napisal/-a:
erik11 napisal/-a:Imam apn 6 z 42 batom, ki je stal en mesec sedaj pa ne vleče več tako kot bi mogol. Malo se pozna pri speljevanju v breg (ne potegne tako kot je včasih) in pa v takšen breg ko je ponavadi šlo normalno v 2 prestavi ga zdaj že precej matra tako da je treba prestavit v prvo. Mogoče ve kaj kdo, kaj bi lahko bilo narobe?' Batni obročki so bili menjani pred 100km, bencin v tanku pa je nov. Lp ;)

Auspuh sem sem razdrl in sploh ni bil zamašen, ampak sem ga vseeno sčistil. Motor še vedno ne deluje tako kot bi mogel...še kak drug nasvet?
si frgazar pogledal? men je tko delalo je bla smetka v dizi a laufu je useen sam ne normalno, lohk ti je pa mal batnega obročka odbil cca.1mm ker se to rad dela pr 42. to morš mal odpret pa pogledat kr tko je težko rečt


LP.
erik11
batzajla
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Nov 26, 2012 6:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a erik11 »

Ja tudi fergazer sem kompletno očistil. Morem še jutri odpret cilinder pa da vidimo kaj me čaka. lp
guma
vplinjač
Prispevkov: 332
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 9:23 pm
Kraj: okolica kamnika

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a guma »

erik11 napisal/-a:Ja tudi fergazer sem kompletno očistil. Morem še jutri odpret cilinder pa da vidimo kaj me čaka. lp
pol je lohk problem sam še v cilindru oz batu :)
erik11
batzajla
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Nov 26, 2012 6:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a erik11 »

Kaj se pri fergazerju regulira z tem šraufkom?
Priponke
bin12.jpg
Uporabniški avatar
Fakircek
zariban cilinder
Prispevkov: 129
Pridružen: So Maj 05, 2012 10:18 am
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Fakircek »

erik11 napisal/-a:Kaj se pri fergazerju regulira z tem šraufkom?
S tem vijakom se regulira gas v prostem teku.
Odgovori