Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5236
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

iskrademon napisal/-a:Pa lahk pol daš brez nje na drugo pozicijo magnet?ker mam prevelik predvžig in plate ne morem obrnat več
da nimaš napačnega magneta ?
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Najbrž da ima res napačnega...
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

pač vglavnem sem meu to na eni mašini...zej sm tk že prodau sam vseen sprašujem

a 6v pa 12v magneta mata isto razporejene magnetke?ker vem da bi moglo delat in da ne moreš dat drugam magnet ko na kajlo.

meu sm pa neki čudn 6v magnet na 12 v štromu.
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Glavna razlika je v poziciji excentra ki odpira platine.
Pozicija magnetkov ni tako važna.

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
marko443
vplinjač
Prispevkov: 494
Pridružen: Ne Maj 15, 2011 6:13 pm
Kraj: Ribnica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a marko443 »

A kdo ve zakaj mi pr atx-u ne sveti močen snop na sprednji in zadnji luči ? pred kratkim je use delalo tako kot mora pol sem šeu pa ene parkrat dalše ture narest kjer je biu gas skoz do konca in mi je po nekej cajta kr nehala luč goret oziroma le majhen snop svetlobe je svetil .. isto ga danes užgem pa je normalno gorela z močnim snopom pol sm pa naredu ene 3-4 km pa spet majhen snop svetlobe ... kdo ve kaj bi biu uzrok za to ? mam občutek ko da dobi premau toka u žarnico al nekej
janim8 počivaj v miru !
kmet1
batzajla
Prispevkov: 46
Pridružen: Sr Avg 14, 2013 9:28 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a kmet1 »

marko443 napisal/-a:A kdo ve zakaj mi pr atx-u ne sveti močen snop na sprednji in zadnji luči ? pred kratkim je use delalo tako kot mora pol sem šeu pa ene parkrat dalše ture narest kjer je biu gas skoz do konca in mi je po nekej cajta kr nehala luč goret oziroma le majhen snop svetlobe je svetil .. isto ga danes užgem pa je normalno gorela z močnim snopom pol sm pa naredu ene 3-4 km pa spet majhen snop svetlobe ... kdo ve kaj bi biu uzrok za to ? mam občutek ko da dobi premau toka u žarnico al nekej

ja če so žarnice že stare najprej zamenjaj le te!
če to nebo pomagala,pa dobro preglej vse kable od navitja do žarnic,da kje ne prebija!

l.p kmet1
Uporabniški avatar
marko443
vplinjač
Prispevkov: 494
Pridružen: Ne Maj 15, 2011 6:13 pm
Kraj: Ribnica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a marko443 »

kmet1 napisal/-a:
marko443 napisal/-a:A kdo ve zakaj mi pr atx-u ne sveti močen snop na sprednji in zadnji luči ? pred kratkim je use delalo tako kot mora pol sem šeu pa ene parkrat dalše ture narest kjer je biu gas skoz do konca in mi je po nekej cajta kr nehala luč goret oziroma le majhen snop svetlobe je svetil .. isto ga danes užgem pa je normalno gorela z močnim snopom pol sm pa naredu ene 3-4 km pa spet majhen snop svetlobe ... kdo ve kaj bi biu uzrok za to ? mam občutek ko da dobi premau toka u žarnico al nekej

ja če so žarnice že stare najprej zamenjaj le te!
če to nebo pomagala,pa dobro preglej vse kable od navitja do žarnic,da kje ne prebija!

l.p kmet1
žarnice niso stare glede prebijanja sm tut že pogledou pa nč najdu .. štrom ne more bit kriu ?
janim8 počivaj v miru !
kmet1
batzajla
Prispevkov: 46
Pridružen: Sr Avg 14, 2013 9:28 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a kmet1 »

marko443 napisal/-a:
kmet1 napisal/-a:
marko443 napisal/-a:A kdo ve zakaj mi pr atx-u ne sveti močen snop na sprednji in zadnji luči ? pred kratkim je use delalo tako kot mora pol sem šeu pa ene parkrat dalše ture narest kjer je biu gas skoz do konca in mi je po nekej cajta kr nehala luč goret oziroma le majhen snop svetlobe je svetil .. isto ga danes užgem pa je normalno gorela z močnim snopom pol sm pa naredu ene 3-4 km pa spet majhen snop svetlobe ... kdo ve kaj bi biu uzrok za to ? mam občutek ko da dobi premau toka u žarnico al nekej

ja če so žarnice že stare najprej zamenjaj le te!
če to nebo pomagala,pa dobro preglej vse kable od navitja do žarnic,da kje ne prebija!

l.p kmet1
žarnice niso stare glede prebijanja sm tut že pogledou pa nč najdu .. štrom ne more bit kriu ?

A dugace motor deluje normalno,tud ko zarnice ne svetijocvec dobro?

L.p
Uporabniški avatar
marko443
vplinjač
Prispevkov: 494
Pridružen: Ne Maj 15, 2011 6:13 pm
Kraj: Ribnica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a marko443 »

Ja čist normalno deluje ..
janim8 počivaj v miru !
kmet1
batzajla
Prispevkov: 46
Pridružen: Sr Avg 14, 2013 9:28 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a kmet1 »

dober dan!
a mi lahko prosaim samo nekaj pomagate,saj sem zdejle vidu da na mojem apn 6 letnik 85 ni povezana rjava žica,nahaja se pa tam pri fergu in je povezana z drugo rjavo,pa me zanima zakaj sploh je rjava žica,mam 6 v strom in tam so žice:
rumena,
rjava,
zelena,
črna.

zakaj sploh je rjava in ali je kaj narobe če ni sklenjena?

l.p
Odgovori