Gorivo

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5234
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Gorivo

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

wilson napisal/-a:
aljo69 napisal/-a: prvi znak da je premalo olja bo da ti bo bat zagrabl oz poškodbe v cilindru :) kaj je težko preračunat ? oz 1dcl na 5l kvalitetnega olja oz 1.5 dcl bučnega
Saj smo zračunal, ampak sem nalival zadnjiš tomosovo črpalko, dvotaktno, tudi 2% kot je pisalo na olju, pa sem jo nesel na servis ker nisem mogel zagnat kurbla, pol pa me kličejo čez dva dni, pa mi rečejo, kaj sem vlival noter. In zato me zdaj skrbi.. Pa sem imel 10L kanto goriva, in sem dolil 200ml olja, pa še na olju je pisalo, kje je meja za 5L in sem nato 2x ponovil. Sicer pa nevem če je krivo to, da nisem mogel kurbla potegnit. Nekaj so govorili da so se lamele stisnile. Zdaj pa nevemo, kaj je vzrok.
mogoče je pumpa zaribala ne mašina ?
wilson
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: To Jul 30, 2013 9:11 pm

Re: Gorivo

Odgovor Napisal/-a wilson »

Nevem, možno je ja. Ampak čudno mi je bilo, da so takoj 2x vprašali, kaj sem dolival. Sicer pa če bi premalo olja vlil in bi se mi stisnila, ali bi lahko kurbln/zaganjalec potegnil?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5234
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Gorivo

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

wilson napisal/-a:Nevem, možno je ja. Ampak čudno mi je bilo, da so takoj 2x vprašali, kaj sem dolival. Sicer pa če bi premalo olja vlil in bi se mi stisnila, ali bi lahko kurbln/zaganjalec potegnil?
ja še užgalo bi in potem blokjralo
wilson
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: To Jul 30, 2013 9:11 pm

Re: Gorivo

Odgovor Napisal/-a wilson »

No, jaz pa zaganjalca sploh nisem mogel potegniti.. Tako da po vsej verjetnosti ni gorivo krivo.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5234
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Gorivo

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

wilson napisal/-a:No, jaz pa zaganjalca sploh nisem mogel potegniti.. Tako da po vsej verjetnosti ni gorivo krivo.
a je blo to prvič da si uporablju to pumpo?
wilson
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: To Jul 30, 2013 9:11 pm

Re: Gorivo

Odgovor Napisal/-a wilson »

automatic_7 napisal/-a:
wilson napisal/-a:No, jaz pa zaganjalca sploh nisem mogel potegniti.. Tako da po vsej verjetnosti ni gorivo krivo.
a je blo to prvič da si uporablju to pumpo?
Ne. Večkrat že. Skoraj vsak dan zdaj ko je tako vroče bilo. dober mesec dni vsaj 6x na teden, skoraj vsak dan.
Mogoče je pa tudi pumpa lahko kaj potegnila, pol so pa zdaj lopatice problem. Bomo videl, ko bodo poklical s servisa.
Odgovori