moja nova pridobitev: Tomos sprint

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
hoomzi
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Pe Avg 20, 2010 2:54 pm

moja nova pridobitev: Tomos sprint

Odgovor Napisal/-a hoomzi »

Dlje casa sem iskal frcaka s papirji, in končno se mi je nasmehnila sreča....zanemarjen par let nevožen tomos sprint:):):)

slika z tastaro targo oz. trenutnim "organ donorjem":)
dsc02562.jpg
prvo sm motor zrihtal toliko da laufa, ga naredil tehnično ispravnega ter z njim naredil tehnični pregled

obnova izpuha....požiganje saj, brušenje, premaz antikerozina, še enkrat brušenje ter na koncu barvan z temperaturno obstojno barvo, no pa še dušilc sm mogu nabavt in nazaj zmontirat drugace nebi šel čez tehničnega
dsc02565.jpg
dsc02566.jpg
dsc02573.jpg
zatem sem menjal olje ter svečko, prekuhal fergazer, menju zajlo itd itd

vmes sm spoleru se pokrovcek goriva:):):)
dsc02568.jpg
dsc02569.jpg
in na koncu premonteru se feltne in gume s targe, tko da trenutno zgleda takole
dsc02575.jpg
plani za naprej so najprej sanacija rje na blatnikih nihajki in prednjih amortizerjih....obnova prednjih amortizerjev in kasneje se kakšen manjši tuning:)
Uporabniški avatar
mitjalikar14
zobnik
Prispevkov: 214
Pridružen: Ne Dec 12, 2010 6:25 pm
Kraj: Idrija

Re: moja nova pridobitev: Tomos sprint

Odgovor Napisal/-a mitjalikar14 »

prekuhal si fergazer ?
gasa do pleha!
hoomzi
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Pe Avg 20, 2010 2:54 pm

Re: moja nova pridobitev: Tomos sprint

Odgovor Napisal/-a hoomzi »

jap, daš v posodo vodo+mal prila, vržeš notr fergazer (prej odstraniš vse plastične dele, dihtnge dize itd) počakaš da zavre, pol ga pa mal prestavlaš po posodi, in kasneje počas ohladiš (pač pustiš da se ohladi, ne kar takoj pod mrzlo vodo) da kej ne poči, kasneje pa še vse kanalcke do katerih prideš, prepihjaš s kompresorjem....že tretji fergazer k sm ga s tem rešu:)

zakaj se to dela...ker včasih ko motor dlje časa ne laufa v raznih kanalčkih po fergu ostanejo usedline in "posušeno" olje, to ti ovira pravilno delovanje ferga, ko ferg pregreješ, se fergazer nekako razmasti, oz zarad vode in vročine te usedline odpadejo ali pa se raztopijo in odtečejo....pri temu motorju in pri kolegu na kolibriju k sm mu ga rihtu, je bil problem v tem da motor ni vžgal in laufu pod štandgasom no pri meni je ampak zlo bogo, pri kolegu pa sploh ne brez vsaj polovice gasa in ko sm prekuhal ferg in vse spihal je zadeva zacela delovat kot nova;)

tle mas pa se en link za lažjo predstavo, s tem da tale je uporablju limonin sok, ampak gre s prilom isto lepo stran;)

http://draftcycleworks.blogspot.com/201 ... n-and.html
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: moja nova pridobitev: Tomos sprint

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Zanimivo in uporabno.
No jaz sem na podoben način očistil zasušeno blato s cilindra - voda, malo Kon-a, zavrel in nato z visokotlačnim čistilcem opral.

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
mitjalikar14
zobnik
Prispevkov: 214
Pridružen: Ne Dec 12, 2010 6:25 pm
Kraj: Idrija

Re: moja nova pridobitev: Tomos sprint

Odgovor Napisal/-a mitjalikar14 »

hoomzi napisal/-a:jap, daš v posodo vodo+mal prila, vržeš notr fergazer (prej odstraniš vse plastične dele, dihtnge dize itd) počakaš da zavre, pol ga pa mal prestavlaš po posodi, in kasneje počas ohladiš (pač pustiš da se ohladi, ne kar takoj pod mrzlo vodo) da kej ne poči, kasneje pa še vse kanalcke do katerih prideš, prepihjaš s kompresorjem....že tretji fergazer k sm ga s tem rešu:)

zakaj se to dela...ker včasih ko motor dlje časa ne laufa v raznih kanalčkih po fergu ostanejo usedline in "posušeno" olje, to ti ovira pravilno delovanje ferga, ko ferg pregreješ, se fergazer nekako razmasti, oz zarad vode in vročine te usedline odpadejo ali pa se raztopijo in odtečejo....pri temu motorju in pri kolegu na kolibriju k sm mu ga rihtu, je bil problem v tem da motor ni vžgal in laufu pod štandgasom no pri meni je ampak zlo bogo, pri kolegu pa sploh ne brez vsaj polovice gasa in ko sm prekuhal ferg in vse spihal je zadeva zacela delovat kot nova;)

tle mas pa se en link za lažjo predstavo, s tem da tale je uporablju limonin sok, ampak gre s prilom isto lepo stran;)

http://draftcycleworks.blogspot.com/201 ... n-and.html
odlično :) tudi jaz imam veliko uplinjačev za sčistit od znotraj..drugače pa se dobi tudi sprej za čiščenje ferga , samo prešpricaš in ti vso umazanijo razžre.
gasa do pleha!
a35
glava cilindra
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 11:26 am
Kraj: ljubljana

Re: moja nova pridobitev: Tomos sprint

Odgovor Napisal/-a a35 »

tole morm pa nujno probat na mojmu bingu :D zanimiv postopek, verjetno nas je veliko ki sovražimu pucanje frgazerja, in bo tole še kako priročno :D
Nemorem reči da nisem JUNKIE, ker sem zasvojen iz TOMOSOM <3
Če negre z majhnim, vzami VEČJE (kladivo)
Odgovori