Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

mam še eno uprašanje, vilice (ctx) sem že 2x razstavil in sestavil in ko sem pritisnil sprednjo bremzo in porinil krmilo sem čutil luft v vilcah pri vpetju v gištel.. sestavleno je prav po originalni skici.. kaj je lahko to narobe pa preje tega ni bilo..?
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
a35
glava cilindra
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 11:26 am
Kraj: ljubljana

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a a35 »

privij matico ki drži vilice? meni je tko pomagal, drgač pa se to kr hitr čut pr mau hitrejših mutorjih, sam mam malo lufta pr 15 slcju pša je čisto original. zgleda da je sila zaviranja pri disku, velikih paknah premočn :D
Nemorem reči da nisem JUNKIE, ker sem zasvojen iz TOMOSOM <3
Če negre z majhnim, vzami VEČJE (kladivo)
tjaz051
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: So Apr 13, 2013 10:20 pm
Kraj: blizu škofje loke :D

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tjaz051 »

pozdarv!
jaz mam pa zdej en problem,ko nazaj sestavljam apn 6,po barvanju,saj se peljem 10 metrov in mi ketna dol pade iz zdanjega zobnika,pa dam spet nazaj,pa spet dol pade,kako se jo našpona?
l.p
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

tjaz051 napisal/-a:pozdarv!
jaz mam pa zdej en problem,ko nazaj sestavljam apn 6,po barvanju,saj se peljem 10 metrov in mi ketna dol pade iz zdanjega zobnika,pa dam spet nazaj,pa spet dol pade,kako se jo našpona?
l.p
Zdaj nevem, če imaš novejši tip zadnjih ali starejši, pri starejšem ima zobnik posebaj za šponat zadaj, prvo odšraufaš kolo pol pa tam pri zobniku še taveliko matico (22 ključ gre gor) in našpanaš verigo, če pa imaš novejši tip tam pa samo kolo odšraufaš pa z celo kolo nazaj španaš. Pa da nimaš raztegnjene verige, pol boš jo moral odsekat za en člen oz. tako, da ti paše skup pol. Upam, da si razumel.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

zaima me če je za razmerje zobnikov 13-40 ali 41 dovol vergiga z 92 členi ali more bit 94 ? ;)
tjaz051
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: So Apr 13, 2013 10:20 pm
Kraj: blizu škofje loke :D

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tjaz051 »

DaNiLo napisal/-a:
tjaz051 napisal/-a:pozdarv!
jaz mam pa zdej en problem,ko nazaj sestavljam apn 6,po barvanju,saj se peljem 10 metrov in mi ketna dol pade iz zdanjega zobnika,pa dam spet nazaj,pa spet dol pade,kako se jo našpona?
l.p
Zdaj nevem, če imaš novejši tip zadnjih ali starejši, pri starejšem ima zobnik posebaj za šponat zadaj, prvo odšraufaš kolo pol pa tam pri zobniku še taveliko matico (22 ključ gre gor) in našpanaš verigo, če pa imaš novejši tip tam pa samo kolo odšraufaš pa z celo kolo nazaj španaš. Pa da nimaš raztegnjene verige, pol boš jo moral odsekat za en člen oz. tako, da ti paše skup pol. Upam, da si razumel.
mam letnik 85
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Evo sliko:

Slika

Prvo odšraufaš kolo pač odtegneš (št. 2) pol pa odviješ še tavečji vijak (št. 1) in lepo našpanaš verigo z španarjem koliko je potrebno, če pa se ne da več našpanat, pol pa imaš predolgo verigo in bi jo moral odsekat za dva glida ali koliko že gre, v glavnem da ti paše skup.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
retrotom
kriva felna
Prispevkov: 60
Pridružen: Če Maj 30, 2013 8:38 am
Kraj: Bela krajina

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a retrotom »

problem! Ko se vozim v prostem teku brez mašine mi ruži v menjalniku,kaj bi to bilo ležaj?
Tomos CTX 1989
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Kamion »

@retrotom a imaš vzmet zaganjalnika?

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
retrotom
kriva felna
Prispevkov: 60
Pridružen: Če Maj 30, 2013 8:38 am
Kraj: Bela krajina

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a retrotom »

a kaj to misliš?
Tomos CTX 1989
Odgovori