Problem z napeljavo za disk

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
Jabux
vplinjač
Prispevkov: 356
Pridružen: Po Mar 05, 2012 10:59 am
Kraj: Ljubljana

Problem z napeljavo za disk

Odgovor Napisal/-a Jabux »

Pozdravljeni!

Temo sem odprl zato, da se lahko malo bolj na dolgo razpišem in razložim stvar in tudi zato, da bo bolj pregledno!
In da preidemo k problemu...
Danes sem se lotil, da uštimam disk in napeljavo pri bt feltnah... Pripravljeno imam čeljust, katera deluje tako kot more ( bila je razdrta, očiščena,...itd), imam tudi ročko ki je res praktično nova (spodaj na sliki), dal pa sem narediti tudi novo cev za zavorno tekočino. Sepravi deli vsi kot morajo biti samo še za sestavit... Mislil sem, da bo to delo uspešno pa kaki uri a temu ni bilo tako.... Zmontiral sem čeljust, pravtako ročko in cev... Dal sem nove vijake(te ki imajo luknjo da gre čez tekočina), pravtako nove bakrene podložke... Nato sem natočil olje (ATE) v šalčko, jo zaprl in večkrat probal spodaj čeljust prezračiti... Nikakor ni dovolj pritiska, da bi z ročko dosegel potisk cilindrov v čeljusti ven(da bi stisnilo disk).... Probal sem še z eno ročko in z različnimi načini...


Prosil bi, če ma kdorkoli kašne izkušnje, če bi mi na kratko opisal potek kako naj to uštimam ali v čem je tukaj problem...


Vsem se v naprej zahvaljujem za trud ;)
Priponke
ročka za hidravliko.jpg
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Problem z napeljavo za disk

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

to moreš "ajnliftat" (točen izraz nevem) :D na yt malo poglej o tem :D
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Problem z napeljavo za disk

Odgovor Napisal/-a folc »

zanek46 napisal/-a:to moreš "ajnliftat" (točen izraz nevem) :D na yt malo poglej o tem :D
prezračt :)
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
Jabux
vplinjač
Prispevkov: 356
Pridružen: Po Mar 05, 2012 10:59 am
Kraj: Ljubljana

Re: Problem z napeljavo za disk

Odgovor Napisal/-a Jabux »

Sem prezračil ampak... Tist prezračevalni šrauf sem pustil gor potem pa napumpal ročko... Nato sem ročko stisnil in odšraufu malo šrauf da je šel zrak ven... To sem ponovil večkrat tolikokrat, da je vedno že priteklo olje... Ampak problem je pomoje nekje drugje...
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5238
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Problem z napeljavo za disk

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

ma to pumpej en čas
meni tudi v začetku je komej primlo pa pole čez en čas pumpanja je začelo delovat
pa pokrovček na ročki imej dol pa glej da ne zmanjka olja v pokrovčku k čene ti spet zrak potegne notr
Uporabniški avatar
Jabux
vplinjač
Prispevkov: 356
Pridružen: Po Mar 05, 2012 10:59 am
Kraj: Ljubljana

Re: Problem z napeljavo za disk

Odgovor Napisal/-a Jabux »

Ja to sem imel dol ja... Jutri bom poskušal še enkrat če pa ne potem pa res nevem...
prsa96
zariban cilinder
Prispevkov: 101
Pridružen: Pe Feb 03, 2012 8:28 pm
Kraj: Mala Polana

Re: Problem z napeljavo za disk

Odgovor Napisal/-a prsa96 »

napumpaj z ročko pa spusti ročko pa potem odvij vijka za izpust zraka nato ga pa zapri pa to vajo večkrat ponovi, pa pazi na nivo olja v posodi da ne boš moral vse spet oz začetka.
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Problem z napeljavo za disk

Odgovor Napisal/-a tomosak »

pa probi pokorovček na ročki zašraufat pač pokrovček tega rezervoarčka... pol pa pumpej.. pr men je blo to problem, ves obupan pa sestavm da bom pospravu pa je začel delat... :)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
Jabux
vplinjač
Prispevkov: 356
Pridružen: Po Mar 05, 2012 10:59 am
Kraj: Ljubljana

Re: Problem z napeljavo za disk

Odgovor Napisal/-a Jabux »

Ok bom še 1x probal vse to kar ste našteli... Vse te opcije...
Če ima pa še kdo kašen postopek pa kar z besedo na dan...
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Problem z napeljavo za disk

Odgovor Napisal/-a Pata »

Na noben tak način ti ne bo ratalo... Usaj meni ni... Če imaš možnost probaj dobiti vakumski odzračevalec ali pa veliko šponto notri daj zavorno olje daj na špurger prek cevke in porini kontra... Bt-jeve grimece so mene tako zajebavale pa sem zmeri kontra pahnil z šponto in ni bilo več problemov :)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Odgovori