Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

tjaz051 napisal/-a:dober dan!
pri moji apn 6 sem opazil da se na kondenzaotju zelo iskri,je to normalno,ker jaz mam iz platin tak kabel na koncu je tak krogec ki prdie da navoj kondenzatorja,iz tuljave pa je kabel zavit okoli.

kaj bi lahko povzročallo iskrenje?
Sereš po forumu že dva tedna. Na kondenzatorju ti ne more iskriti , iskri lahko med platinami in če ti iskri je kriv kondenzator, ki ti je zakuril tudi platine. Torej moraš menjati oboje. Če še vedno ni vredu je lahko kriva tuljava sem že videl par tuljav pri tomosu ki so delale par minut ko se je pa moped segrel je pa ugasnil. Če bi malo pobrskal na forumu bi našel vzrok svojih težav.... ;)
prsa96
zariban cilinder
Prispevkov: 101
Pridružen: Pe Feb 03, 2012 8:28 pm
Kraj: Mala Polana

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prsa96 »

Kaj moram narediti da mi bo imelo ves čas isko? Zdaj imam iskro samo ko počasi vrtim kurbel ko pa hitreje pa nima nič. a je mogoče kondenzator šel rakom žvižgat? ima pa tudi rumeno iskro prej je bila lepa modra zdaj naenkrat pa je ratala rumena je pa 12 V vžig
Uporabniški avatar
strojnik11
zariban cilinder
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Apr 13, 2012 6:44 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a strojnik11 »

Mr.Nodi napisal/-a:
erik11 napisal/-a:In že imam nov problem pri avtomatiku, mašina nima čisto običajen zvok, in zelo hitro se segreje. Po petih minutah vožnje tudi izgubi na moči in več ne gre. se komu sanja kaj bi lahko bilo?
Evo čisto isti problem na pony expresi :) mislim da se cilinder pregreje in -.-.....
Živjo!

Jaz sem mel enak problem na avtomatiku in sicer se je izakazalo, da ležaj pri sklopki ni bil pravilno nataknjen in je celotno gred potiskal proti levi(magnetu). zaradi teh sil in trenj se je vse skupaj še bolj segrelo vključno z glavnima ležajema gredi in posledično mi je stopilo glavni ležaj. tako, da odpri desni pokrov na avtomatiku na mašini in ležaj vzami ven. nato ga namaži na notranji in zunanji strani z ATF oljem, nato pa ga s kladivom počasi in nežno nabij na gred (ne v blok!). nato samo še daš pokrov nazaj gor in naliješ olje not, potem pa gasa! pri meni je bil problem rešen (:

lp
Gal.
Uporabniški avatar
dejcc
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Po Feb 11, 2013 8:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a dejcc »

Živjo, mene pa zanima kok bi se poznal na hitrosti če zamenjam zadnji zobnik? Če mogoče kdo ve približno koliko bi se spremenila hitrost pri 33 ali 34 zobniku?

Lp, Dejan
Tomos apn6s
Tomos A3-MS
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

to ne moreš kar na pamet rečit.Moreš gledati glede na predelave. Sicer pa kaj veliko se zihr ne pozna.
Uporabniški avatar
dejcc
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Po Feb 11, 2013 8:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a dejcc »

iskrademon napisal/-a:to ne moreš kar na pamet rečit.Moreš gledati glede na predelave. Sicer pa kaj veliko se zihr ne pozna.
Aja ja pozabu sm še oment da je to apn6s z peto prestavo. Ma zanima me zato k živim bolj v hribih in ja, trenutno mam osnovnega, se pravi 32 zob, pa sm mislu kok bi kej zgubu..Vrjetno na navoru se kar pozna?
Tomos apn6s
Tomos A3-MS
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

malenkost bo bolj vleklo. Pa original zobnik na APN je 34
tomos12345
zobnik
Prispevkov: 229
Pridružen: Pe Mar 30, 2012 4:15 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomos12345 »

kolk olja gre v yamaho tzr ? vem da je tist šraufek sam js sm ga že skor litr not uliv pa še ni kaj priteklo vn
nocni voznik
glava cilindra
Prispevkov: 641
Pridružen: Če Avg 18, 2011 9:23 pm
Kraj: domžale

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nocni voznik »

tomos12345 napisal/-a:kolk olja gre v yamaho tzr ? vem da je tist šraufek sam js sm ga že skor litr not uliv pa še ni kaj priteklo vn
1 liter
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Kaj bi bilo kaj drugačno delovanje prednjih vilic od tb-ja ali pa od e90, če bi na vrhu naredil ventilček na vsako vilico za odzračevanje zraka, ker nekam more it ta zrak not, drugače pritiska na semeringe ali ne, mi lahko kdo pove kaj več o tem ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Odgovori