Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
jernej1997
vplinjač
Prispevkov: 268
Pridružen: Po Sep 24, 2012 6:11 pm
Kraj: spodnja Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jernej1997 »

jernej1997 napisal/-a:Ve kdo razlog za majhno kompresijo, kapa je dost znizana. Je mogoce lahko dihtnga ki pi jo obrnil drugace kot prej sa je v drugo uporabljena.al je lahko tut kanal ce je mogove narobe obrnjen.
Pa se nekaj, moped je jemu nekaj minut dobro kompresijo. po parih minutah si pa kurbl z lahkoto premikal pa tut nikamor ni vec sel, uziga pa bol tesko.
Two stroke only!!
Uporabniški avatar
sedej11
zažgan bat
Prispevkov: 86
Pridružen: Po Okt 17, 2011 2:30 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a sedej11 »

tip taprej ga mal lazfi pa ka bu se mall pahladiu zatign kapa... pol spet pa ene 3 krat pol bu pa realna kompresija
tomos je zakon :D
nocni voznik
glava cilindra
Prispevkov: 641
Pridružen: Če Avg 18, 2011 9:23 pm
Kraj: domžale

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nocni voznik »

jernej1997 napisal/-a:
jernej1997 napisal/-a:Ve kdo razlog za majhno kompresijo, kapa je dost znizana. Je mogoce lahko dihtnga ki pi jo obrnil drugace kot prej sa je v drugo uporabljena.al je lahko tut kanal ce je mogove narobe obrnjen.
Pa se nekaj, moped je jemu nekaj minut dobro kompresijo. po parih minutah si pa kurbl z lahkoto premikal pa tut nikamor ni vec sel, uziga pa bol tesko.
za ker motor se pa gre drugač pa kašn tesnilo glave,batne ubročke pogledat
janez.tatra
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Po Feb 25, 2013 10:57 pm
Kraj: novo mesto-podgurje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a janez.tatra »

tomosjakarac napisal/-a:
guma napisal/-a:
janez.tatra napisal/-a:jst bi pa upršau zakaj pr ctx-u spredna bremza (disk) skos drži, ploščice na disku skus držijo in ne susti,se da to zrihtat al je treba novo čeljust kupit? :?
pomoje da je pršou zrak notr in je putisnl olje na prej in zablokeral, al pa če se kej zataknil...
verjetno se je batek v ročki zataknil...
ne ročka je ok in normano pumpa olje,sm pol razdrl čeljust in batek ne gre not tut s kleščam sm probu stisn pa negre, je pa blo not več vode kot pa olja in je najbrž zarjavelo :|
jernej1997
vplinjač
Prispevkov: 268
Pridružen: Po Sep 24, 2012 6:11 pm
Kraj: spodnja Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jernej1997 »

nocni voznik napisal/-a:
jernej1997 napisal/-a:
jernej1997 napisal/-a:Ve kdo razlog za majhno kompresijo, kapa je dost znizana. Je mogoce lahko dihtnga ki pi jo obrnil drugace kot prej sa je v drugo uporabljena.al je lahko tut kanal ce je mogove narobe obrnjen.
Pa se nekaj, moped je jemu nekaj minut dobro kompresijo. po parih minutah si pa kurbl z lahkoto premikal pa tut nikamor ni vec sel, uziga pa bol tesko.
za ker motor se pa gre drugač pa kašn tesnilo glave,batne ubročke pogledat
Gre za apn6. Obrocki si kot novi ker so lafal le ene 50km dihtnga ni nc.strgana,lahko da se je tud odtegnila kapa ker nisn upau prevec zategt kr sm ze velikrat matico pozru.
Two stroke only!!
nocni voznik
glava cilindra
Prispevkov: 641
Pridružen: Če Avg 18, 2011 9:23 pm
Kraj: domžale

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nocni voznik »

no pol pa poglej matice al pa če slučajn kj vn piha al pa med vožnjo poka
mckmck
zažgan bat
Prispevkov: 87
Pridružen: Po Avg 29, 2011 4:48 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a mckmck »

Kateri bovden plina mi bo šel prav oziroma bo zadosti dolg za bing 18 (apn4 motor)?
jernej1997
vplinjač
Prispevkov: 268
Pridružen: Po Sep 24, 2012 6:11 pm
Kraj: spodnja Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jernej1997 »

Moped se je spelal ampak ni to to. Na kurbl ne uziga pa ubrate ulovi sam u prvi prestavi v drugi pa sam moo nrdi pa ne sti v obrate. Kaj bi biv razlog? Premau zraka?
Two stroke only!!
guma
vplinjač
Prispevkov: 332
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 9:23 pm
Kraj: okolica kamnika

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a guma »

jernej1997 napisal/-a:Moped se je spelal ampak ni to to. Na kurbl ne uziga pa ubrate ulovi sam u prvi prestavi v drugi pa sam moo nrdi pa ne sti v obrate. Kaj bi biv razlog? Premau zraka?
mal predužig poglej najprej..
guma
vplinjač
Prispevkov: 332
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 9:23 pm
Kraj: okolica kamnika

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a guma »

mckmck napisal/-a:Kateri bovden plina mi bo šel prav oziroma bo zadosti dolg za bing 18 (apn4 motor)?
baje da od tanovih alpinotih paše,pomoje bi tut mogl od bt-ja...jst sm drgač skrajšou org in je pasal.
Odgovori