Zračni filter

Predelave pogonske sile mopeda
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: Zračni filter

Odgovor Napisal/-a brrm »

a35 napisal/-a:sem neki zasledil na forumu da so dajali gor najlonke, pa neke trobente?
sem naštelu u nulo frgazer tak da ni problem :D
najlonke so zato da ne gre vmazanija noter druge funkcije nimajo ;)
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Zračni filter

Odgovor Napisal/-a koroman »

macula napisal/-a:airbox daš, ker mora imeti frgazar nek predprostor da prav diha, ker ima prav tako tlačni val kot avspuh čeprav zelo zelo manjši. nekaj takega no.. vem da mi boljše dela 125ka z airboksom kot z šortnim filtrom. Tudi omejitev zraka je večja, zato moram nazaj montirat airbox pa se mi ga neda. :D
športni filter tudi ima neko prostornino oziroma količino zraka v notranjosti, je pa res da mašina to količino lažje posrka ker difuzija zraka deluje v vseh smereh oziroma pač povsot kjer je prepustni material. pri airboxu pa imaš samo eno mesto sesanja, kar mašini malenkost utežuje dotok zraka v primerjavi z filtrom istega volumna.

je pa res da grejo motorji boljše z airboxom ker je pač vse temu prilagojeno. če bi prilagodil celi sistem bi enako dobro delovalo, mogoče celo za kak 1% boljše, kar pa itak na občutiš, ker je razlika manjša, kot če se prelješ s polnim tankom goriva ali pa praznim
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
nejc124
predelana mašina
Prispevkov: 1530
Pridružen: To Sep 01, 2009 2:17 pm
Kraj: Stična

Re: Zračni filter

Odgovor Napisal/-a nejc124 »

ni res da ima najlonka samo ucinek da ne gre umazajnija not. je eden izmed njih, odvisno je od plasti in raztegnjenosti najlonk/e. drgac pa ene stare bombazne gate eno plast, to sem dal zdej na e90 mašino in lavfa tk k more..probavas pa vids kaj najbolj paše masini;-)
Motociklizem = privilegij za izbrance.

Piješ merlot fukaš povsod,
piješ teran fukaš usak dan,
piješ CVIČK adijo tičk. ;D

http://www.youtube.com/watch?v=IqtT7ezvBKc


ce si sam pripravljas drva te dvakrat pogrejejo! ;)
Odgovori