Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
gogiiiii
vplinjač
Prispevkov: 314
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:10 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gogiiiii »

Zanima me če bi apn zadnje kolo zdržalo mašino od 110cc kitajca?
a35
glava cilindra
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 11:26 am
Kraj: ljubljana

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a a35 »

bi mogoče kdo vedal kaj je narobe če mi motor trokira na srednjih obratih, ko pa pride na resonanco pa dela normalno.
sumim vplinjač, sem se že igral z postavitvijo igle vendar vedno isto?
Nemorem reči da nisem JUNKIE, ker sem zasvojen iz TOMOSOM <3
Če negre z majhnim, vzami VEČJE (kladivo)
gogiiiii
vplinjač
Prispevkov: 314
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:10 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gogiiiii »

Pred kratkim sem menjal na tomos apn 6s puše in sedaj od kar imam lamota je po kakšnih 2 tednih že spet luft v nihajkah in pa tudi v samem zadnjem kolesu.Zanima me kaj storiti da bi to malo dlje zdržalo? :roll:
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

mene pa neki zanima.. kolegu rihtam alpinota k je zaribal in je kupil direkt nov cilinder iz tomosa in ima 2 napakici, nwm če je to ok, kr ena je kr velika.. zdj najbrž je kriv slab odlitek nwm kk to popravt, al kaj nrdit bo to laufal normalno ?
evo slikce da si predstavljate kk to zgleda:
2013-04-09 22.12.56.jpg
2013-04-09 22.13.56.jpg
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
guma
vplinjač
Prispevkov: 332
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 9:23 pm
Kraj: okolica kamnika

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a guma »

gogiiiii napisal/-a:Pred kratkim sem menjal na tomos apn 6s puše in sedaj od kar imam lamota je po kakšnih 2 tednih že spet luft v nihajkah in pa tudi v samem zadnjem kolesu.Zanima me kaj storiti da bi to malo dlje zdržalo? :roll:
jst sm tm ko je luft okoli tista sem šel iz izoler trakom in mi še zdej drži :D
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pata »

Ta cilinder zgleda kot da bi že laufu... :D Drgači pa zloži zaradi dveh pikic ne bo se poznalo... Napaka v ulitku dvomim da je namreč itak pride struženo + nanos nikasila in pohonano tako da načeloma naj ne bi bilo napak... ampak glede na slike je videt kot da bi ta cilinder že laufau :)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

Pata napisal/-a:Ta cilinder zgleda kot da bi že laufu... :D Drgači pa zloži zaradi dveh pikic ne bo se poznalo... Napaka v ulitku dvomim da je namreč itak pride struženo + nanos nikasila in pohonano tako da načeloma naj ne bi bilo napak... ampak glede na slike je videt kot da bi ta cilinder že laufau :)
zgleda res tako, mogoče so samo testiral kr na izpuhu je blo vidno mal črnega suhega olja pa tk, drgač pa nwm.. naroču je čist novga nwm kk majo to zrihtan.
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

mene samo zanima okvirno kako poteka centiriranje kolesa..kako pritegovat špcie če miga levo desno.. in kako če aksialno.. torej skače gor dol.. danes sem gruntal to 3 ure pa nisem skužo -.- ma slučajno kdo kaki video centriranja ?? :D
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

gogiiiii napisal/-a:Pred kratkim sem menjal na tomos apn 6s puše in sedaj od kar imam lamota je po kakšnih 2 tednih že spet luft v nihajkah in pa tudi v samem zadnjem kolesu.Zanima me kaj storiti da bi to malo dlje zdržalo? :roll:
Iz česa pa si naredil puše? Pametno je narediti bronaste puše, bi mogle zdržat. Spet pa je odvisno v kakšnem stanju je osovina in ohišje.
Whbund
zobnik
Prispevkov: 245
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 12:42 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Whbund »

tomosak napisal/-a:
Pata napisal/-a:Ta cilinder zgleda kot da bi že laufu... :D Drgači pa zloži zaradi dveh pikic ne bo se poznalo... Napaka v ulitku dvomim da je namreč itak pride struženo + nanos nikasila in pohonano tako da načeloma naj ne bi bilo napak... ampak glede na slike je videt kot da bi ta cilinder že laufau :)
zgleda res tako, mogoče so samo testiral kr na izpuhu je blo vidno mal črnega suhega olja pa tk, drgač pa nwm.. naroču je čist novga nwm kk majo to zrihtan.
Pošlji jim na tomos te slike, pa naj ti menjajo. Na kakšen nivo so padli pocarji....nemorm vrjet.
Odgovori