TOMOS CTX 80

Predstavite nam svoj moped
ctxe90
zobnik
Prispevkov: 187
Pridružen: To Apr 02, 2013 6:42 pm

Re: TOMOS CTX 80

Odgovor Napisal/-a ctxe90 »

je res da je org. amontizer švoh sam če te je kej u hlačah kupiš automobilskega ter ga skrajšaš pa se tut motor velik bolše pelje kar se plastik tiče so res narjene iz smrdljive kitajske plastike se jih zlo težko švasa ,kar se tiče pa motorja je pa odličn za 25 let star motor sam mal več olja je treba točt notri jest ga dam 4,5% če ga gonš na obratih seveda
tudi najpreciznejši stroj rabi mazanje !
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: TOMOS CTX 80

Odgovor Napisal/-a macula »

mogoče lahko rečemo da je varneje delati 4,5 mešanico dane ribne čeprav ti gre manj itd.. ampak če gledaš n dolgi rok, več olja ti naredi več saj, zadnjič sem pucal avspuh od elektronika ki ga obnavljam, je bila krivina na prirobnici samo še fi 22,namesto 28, če se preveč zabaše krivina, ti ne odvaja plinov dovolj in mašina prav tako ribne.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: TOMOS CTX 80

Odgovor Napisal/-a filius »

macula napisal/-a:mogoče lahko rečemo da je varneje delati 4,5 mešanico dane ribne čeprav ti gre manj itd.. ampak če gledaš n dolgi rok, več olja ti naredi več saj, zadnjič sem pucal avspuh od elektronika ki ga obnavljam, je bila krivina na prirobnici samo še fi 22,namesto 28, če se preveč zabaše krivina, ti ne odvaja plinov dovolj in mašina prav tako ribne.
Stric je poštar. Na leto zamenja 1 izpuh ker je no3 tok saj da jih je že težko spucat, pa tanka 1% TTS... Pa ne mi rečt da je to zaradi TTS-a ker je dobro olje, in meni ni praktično nič basalo izpuha.
Zakaj ima tak izpuh? Ker olje ne izgori in baše izpuh. Skos majhni obrati, nikoli ni velikih obratov da bi zmetalo iz izpuha itd...

Pa vedet morte tudi, da včasih ni obstajalo dvotaktola, oz je bil drag, in so delali mešanico z navadnim motornim oljem, in ko dobiš en tak moped v roke, vidš kako je vsee črno zabasano itd.

Sam tankam 4%, pa nikjer nimam problemov s sajami. Zdej nvem kakšna olja vi tankate, da se vam vsee baše...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: TOMOS CTX 80

Odgovor Napisal/-a Kamion »

filius napisal/-a:Stric je poštar. Na leto zamenja 1 izpuh ker je no3 tok saj da jih je že težko spucat, pa tanka 1% TTS... Pa ne mi rečt da je to zaradi TTS-a ker je dobro olje, in meni ni praktično nič basalo izpuha.
Zakaj ima tak izpuh? Ker olje ne izgori in baše izpuh. Skos majhni obrati, nikoli ni velikih obratov da bi zmetalo iz izpuha itd...
A niti z bencinom se ga ne da očistiti?
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
gašper
vplinjač
Prispevkov: 333
Pridružen: To Jul 26, 2011 5:46 pm
Kraj: Maribor - Hoče

Re: TOMOS CTX 80

Odgovor Napisal/-a gašper »

bencin naliješ noter pa vžgeš pa si kopresorom pihaš lepo počasi tak daugo pihaj dokler se saje na vžgejo
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: TOMOS CTX 80

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Tudi če samo bencin naliješ in streseš avspuh, bi se morale saje raztopiti in ko bencin izliješ ven, odtečejo tudi saje.

Tako smo odmašili že 2 avspuha od avtomatikov...

LP
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
gašper
vplinjač
Prispevkov: 333
Pridružen: To Jul 26, 2011 5:46 pm
Kraj: Maribor - Hoče

Re: TOMOS CTX 80

Odgovor Napisal/-a gašper »

vžgat moreš bencin da noter zagori , druga možnost pa še je da s prejnarom zagreješ od zunaj avpuh da saje padejo bek od noranje stene
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: TOMOS CTX 80

Odgovor Napisal/-a macula »

to govorim ko sem obnavljal, nisem jaz nič točil v tisti motor še. kaj je lastnik tankal pa nevem, glede na ohranjenost tistega e90 ni tankal kakega kvalitetnega olja. Pri poštarjih je verjetno ja, da se hitro zapaca, ampak kateri tomos se pa vozi lepo, da vsaj enkrat na 100m ne pride preko 5krpm. Samo tako pravim, mularija tanka kaka petrol olja notri in je svinjarija. Je brat posodil ciaota mu je uni natankal bencin s petrolovim oljem notri, mu je zamazalo vse, sem 3x zapored sčistil svečko in frgazar, je laufalo lepo 500m, potem pa spet zamazalo svečko. Natočim nov bencin dela lepo naprej.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
a35
glava cilindra
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 11:26 am
Kraj: ljubljana

Re: TOMOS CTX 80

Odgovor Napisal/-a a35 »

Samo tako pravim, mularija tanka kaka petrol olja notri in je svinjarija.

se čist strinjam s tabo. vsi tankajo najslabša olja pol pa jamrajo, moped negre nikamor več, al pa še hujši primerki, jim zmanka benza gre na petrol natoč čist benz se zapele do doma pol pa tanka olje.. ja ni čudn da pol riba, pa crkuje vse povrst
Nemorem reči da nisem JUNKIE, ker sem zasvojen iz TOMOSOM <3
Če negre z majhnim, vzami VEČJE (kladivo)
prsa96
zariban cilinder
Prispevkov: 101
Pridružen: Pe Feb 03, 2012 8:28 pm
Kraj: Mala Polana

Re: TOMOS CTX 80

Odgovor Napisal/-a prsa96 »

Moji tomosi vsi gredo na potrolov 2taktol pa še z nobenim ni bilo problema pa delam 4-5% mašanico.
Odgovori