apn 6-neresljiva uganka

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
anzetorok
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 8:29 pm

apn 6-neresljiva uganka

Odgovor Napisal/-a anzetorok »

Pozdravljeni!

Imam apn6 in en velik problem. Motor večinokrat težko vžgem na kurbel, na "mus" pa ga moram kar lep čas in močno poriniti. Včasih pa tudi na kurbel vžge čisto normalno. Najtežje vžge ko je topel takrat na kurbel ni možnosti. Ko pa se vozim dela vse lepo in prav. Ce ga pustim laufati pod stantgasom se po cca 30sek ugasne. Vecinokrat ko je topel pod stantgasom sploh ne laufa.

Imam 42l, dizo64, nizano kapo.

Poizkusil sem ze skoraj vse. Zamenjal platine in kondenzator, 3 razlicne svecke, semering pod magnetom (blajerca), vsa tesnila tudi pod cilindrom ce bi tam slucajno vlekel malenkost zraka, premikal iglo gor in dol. Sedaj pa nevem vec kaj storiti, je mogoce problem v filtru (dal sem tega notri ki je mrezica navita v plastiki) bi bil mogoce tisti zgiban boljsi (original stari filter) probal sem tudi drug fergazar(enak od drugega apnja6) ali je problem samo v premajdni dizi? Oz kaj bi se lahko bilo?

P.s. Predvzig je vredu je nastavljen tako kot mora biti oz. Je original motor pa tudi ne poka skozi izpuh ga ne mori in normalno razvije obrate z 15zobnikom. Tudi pregreje se ne.

Ze v naprej hvala
guma
vplinjač
Prispevkov: 332
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 9:23 pm
Kraj: okolica kamnika

Re: apn 6-neresljiva uganka

Odgovor Napisal/-a guma »

Imam isti setup kakor ti (42,bing 12, 64 diza) v prve užiga, ko je topel še bolše dela, na frgazerju nimam nubenega filtra, ker z njim mi ga zamori, iglo mam dvigjeno za eno stopnjo...

LP.
anzetorok
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 8:29 pm

Re: apn 6-neresljiva uganka

Odgovor Napisal/-a anzetorok »

Se mi zdi da mam jest se s filtrom prvec zraka :-P k peljem pa nic ne mori vse v najlepsem redu. Sam k popustim gas cutim da hoce ugasnt. mislis da bi probau z 70 dizo. Pa kolk pa ti leti ta rec realno? Pa kere prenose mas

Kako mislis za eno stopnjo. Od stirih zarez ce gledava iz zgoraj navzdol na keri mas?
guma
vplinjač
Prispevkov: 332
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 9:23 pm
Kraj: okolica kamnika

Re: apn 6-neresljiva uganka

Odgovor Napisal/-a guma »

ja iz filtrom mi tut laufa in use sam se čutim da ga na višjih obratih zamori :D .... 70 je prevelika in zaliva, najbolš da kupiš nastavljivo :) ... realno mi gre 60km/h (mernjeno po tabli ki so za cesto ki merijo hitrost se pravi kakšn km/h gor dol) prenose imam pa 12:35.
od čisto spuščene 1 gor :)
anzetorok
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 8:29 pm

Re: apn 6-neresljiva uganka

Odgovor Napisal/-a anzetorok »

Ma se kdo kaksno idejo kaj bi bilo
Uporabniški avatar
cotax
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Avg 02, 2011 9:04 am
Kraj: Miren (Nova Gorica)

Re: apn 6-neresljiva uganka

Odgovor Napisal/-a cotax »

Jaz bi temeljito spucal vplinjač, pogledal vse komponente če so vredu (še posebi pri plovčku in ventilčku za dovod goriva) in nato reševal naprej. Nato bi se malo igral s filtri.. Probal brez, probal s kakšnim drugim, itd.. In videl kaj se dogaja.
gogiiiii
vplinjač
Prispevkov: 314
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:10 pm

Re: apn 6-neresljiva uganka

Odgovor Napisal/-a gogiiiii »

Meni je podobno nagajal zaradi slabe svečke ni vžigal.Za cilinder si pa 100% da ni pregret?Meni tudi ni delal dobro ko je bil topel motor zaradi slabega cilindra...
anzetorok
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 8:29 pm

Re: apn 6-neresljiva uganka

Odgovor Napisal/-a anzetorok »

Evo problem resen. Mi je en gospod povedou da moram probat iskro brez svece in da more skakat vsaj en cm. In poglej ga zlomka iskra je skakala samo par milimetrov, zamenjav sem spulo in sedaj dela ko norc. Za vzgat ni nobenga problema al je mrzu al je topu samo cist v izi pohodm kurbel in dela pod standgasom pod polnim gasom in v vseh obratih brez problema

Upam dakomu s podobnim primerom olajsam tezave.

Pa se odgovor na prejsne poste. Filtre pa vse sem probaval razen originalnega ne(star model). Cilinder je pa na novo brusen z novim batom od majstra k se celo zivljenje ze ukvarja s temu in je res super narjn in zdej pa se laufa tko kot je treba.

Zdej ga pa samo ulavfat pa spucat pol da se bo svetu pa gas na otok krk za pru maj. Hvala vam seenkrat l.p. Anze
Uporabniški avatar
Tomizok
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Po Okt 22, 2012 5:32 pm

Re: apn 6-neresljiva uganka

Odgovor Napisal/-a Tomizok »

Hvala mam isti problem in bom probal :D
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: apn 6-neresljiva uganka

Odgovor Napisal/-a Pich »

anzetorok napisal/-a:Evo problem resen. Mi je en gospod povedou da moram probat iskro brez svece in da more skakat vsaj en cm. In poglej ga zlomka iskra je skakala samo par milimetrov, zamenjav sem spulo in sedaj dela ko norc. Za vzgat ni nobenga problema al je mrzu al je topu samo cist v izi pohodm kurbel in dela pod standgasom pod polnim gasom in v vseh obratih brez problema

Upam dakomu s podobnim primerom olajsam tezave.

Pa se odgovor na prejsne poste. Filtre pa vse sem probaval razen originalnega ne(star model). Cilinder je pa na novo brusen z novim batom od majstra k se celo zivljenje ze ukvarja s temu in je res super narjn in zdej pa se laufa tko kot je treba.

Zdej ga pa samo ulavfat pa spucat pol da se bo svetu pa gas na otok krk za pru maj. Hvala vam seenkrat l.p. Anze
Če bi imel bt elektriko, bi ti jo najbrž skurilo. Nikoli in nikdar se ne probuje iskre brez svečke. Se vidi na sami svečki, kako močna je iskra.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Odgovori