Gorivo

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
torcida
batzajla
Prispevkov: 41
Pridružen: To Jun 28, 2011 4:31 pm

Gorivo

Odgovor Napisal/-a torcida »

Pozdravljeni!

Kako bi človek ugotovil koliko odstotna mešanica je narejena če nevem koliko je bilo danega olja v bencin??

Obstaja to kaka zadeva da se to pogrunta???

LP
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Gorivo

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

torcida napisal/-a:Pozdravljeni!

Kako bi človek ugotovil koliko odstotna mešanica je narejena če nevem koliko je bilo danega olja v bencin??

Obstaja to kaka zadeva da se to pogrunta???

LP
če misliš da je premalo daj raje malo zram pa bo malo kadilo kot pa premalo in zariba :) drugač pa nwm če se da ugotovit ... druga opcija je pa mešanco vn pa drugo notr ...
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Gorivo

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

To bi se gotovo dalo ugotoviti z kemijskimi analizami ali s pomočjo fizike(gostota). Drugače pa nalij v moped pa boš videl kako kadi, oziroma primerjaj po barvi s pravilno narejeno mešanico.

Drugače pa koliko pa imaš te mešanice da bi to rad ugotovil?
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Gorivo

Odgovor Napisal/-a macula »

če je to 5 litrov daj še malo olja zraven pa uporabi za motorko ali kosilnico za motor si pa le naredi novo. :)
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
torcida
batzajla
Prispevkov: 41
Pridružen: To Jun 28, 2011 4:31 pm

Re: Gorivo

Odgovor Napisal/-a torcida »

to mam za en mal močnejši moped :) ne sej bom dau res vrjetno to vn pa notr friško :) to bom pa ponucu drugje na manj občutljivih stvareh.
drgač pa premočna je ja ampak me je strah da če bom preveč noter ulivu bom naredu prešvohno. rajš nova mešanca kot pa nov bat ;)

Hvala vseeno za odgovore :)

LP
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Gorivo

Odgovor Napisal/-a macula »

sej mešanica itak rata čudna po kakem mesecu že. Ne puščat mešanice v rezervarju čez zimo. pustiš samo bencin (da tank ne rjavi) in vliješ olje preden se greš vozit.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
torcida
batzajla
Prispevkov: 41
Pridružen: To Jun 28, 2011 4:31 pm

Re: Gorivo

Odgovor Napisal/-a torcida »

Ne sej mesanca je nova nrjena par dni nazaj sam to ni tomos in nima take svecke kot tomos ampak ima iglo cist tanko in predvidevam da je tudi bolj obcutljiva in zaradi prevelike kolicine olja ne izgoreva tako kot mora in se olje useda na svecko in svecka nima iskre... Ali je to mozno?

LP
macula napisal/-a:sej mešanica itak rata čudna po kakem mesecu že. Ne puščat mešanice v rezervarju čez zimo. pustiš samo bencin (da tank ne rjavi) in vliješ olje preden se greš vozit.
wilson
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: To Jul 30, 2013 9:11 pm

Re: Gorivo

Odgovor Napisal/-a wilson »

Kaj so prvi znaki ki jih lahko ugotovim, če sem vlil premalo olja v mešanico?
Če vlijem preveč, je prvi znak, da se zelo kadi, kateri je pa prvi znak da je premalo olja?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Gorivo

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

wilson napisal/-a:Kaj so prvi znaki ki jih lahko ugotovim, če sem vlil premalo olja v mešanico?
Če vlijem preveč, je prvi znak, da se zelo kadi, kateri je pa prvi znak da je premalo olja?
prvi znak da je premalo olja bo da ti bo bat zagrabl oz poškodbe v cilindru :) kaj je težko preračunat ? oz 1dcl na 5l kvalitetnega olja oz 1.5 dcl bučnega
wilson
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: To Jul 30, 2013 9:11 pm

Re: Gorivo

Odgovor Napisal/-a wilson »

aljo69 napisal/-a: prvi znak da je premalo olja bo da ti bo bat zagrabl oz poškodbe v cilindru :) kaj je težko preračunat ? oz 1dcl na 5l kvalitetnega olja oz 1.5 dcl bučnega
Saj smo zračunal, ampak sem nalival zadnjiš tomosovo črpalko, dvotaktno, tudi 2% kot je pisalo na olju, pa sem jo nesel na servis ker nisem mogel zagnat kurbla, pol pa me kličejo čez dva dni, pa mi rečejo, kaj sem vlival noter. In zato me zdaj skrbi.. Pa sem imel 10L kanto goriva, in sem dolil 200ml olja, pa še na olju je pisalo, kje je meja za 5L in sem nato 2x ponovil. Sicer pa nevem če je krivo to, da nisem mogel kurbla potegnit. Nekaj so govorili da so se lamele stisnile. Zdaj pa nevemo, kaj je vzrok.
Odgovori