Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
cotax
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Avg 02, 2011 9:04 am
Kraj: Miren (Nova Gorica)

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a cotax »

guma napisal/-a:mi lohk kdo pove kako bi odstranu na zadnjih nihajkah pri apn6 ker je malo ''lufta'' ...drugač puše sem menjal in je isto. vem da je že mal obrabljen želez sam a se bi dal iz kakšno stvar podebelit cev tam kjer je že obrablen da bi lepo sedlo v pušo da se nebi premikalo levo-desno?
Jaz sem ta problem na mojem atx-u rešil zelo po kmečko.. Na eni strani je nova puša isto skakala levo desno ker je preprosto ležišče v nosilcu bilo že obrabljeno. Kaj sem naredil? Pušo sem odebelil z izolir trakom (rumen), tako da se je lepo zataknila noter. Še vedno po pol leta nobenih težav, nobenega lufta.. Sem pa bil presenečen, ko je dejansko na tehničnem preveril tale luft.

LP
gogiiiii
vplinjač
Prispevkov: 314
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:10 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gogiiiii »

Bom vprašu če se da zamenjati bat za meteorja ker je moj še zapakiran in doplačam še tistih 5e?Če je res tolk zanič...
guma
vplinjač
Prispevkov: 332
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 9:23 pm
Kraj: okolica kamnika

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a guma »

cotax napisal/-a:
guma napisal/-a:mi lohk kdo pove kako bi odstranu na zadnjih nihajkah pri apn6 ker je malo ''lufta'' ...drugač puše sem menjal in je isto. vem da je že mal obrabljen želez sam a se bi dal iz kakšno stvar podebelit cev tam kjer je že obrablen da bi lepo sedlo v pušo da se nebi premikalo levo-desno?
Jaz sem ta problem na mojem atx-u rešil zelo po kmečko.. Na eni strani je nova puša isto skakala levo desno ker je preprosto ležišče v nosilcu bilo že obrabljeno. Kaj sem naredil? Pušo sem odebelil z izolir trakom (rumen), tako da se je lepo zataknila noter. Še vedno po pol leta nobenih težav, nobenega lufta.. Sem pa bil presenečen, ko je dejansko na tehničnem preveril tale luft.

LP
sej to sm meu v mislih iz izoler trakom, samo nisem vedu če bi do blo dobr ker se pol čez čas ''stisne'' ..hvala bom probu na ta način ;)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

gogiiiii napisal/-a:Bom vprašu če se da zamenjati bat za meteorja ker je moj še zapakiran in doplačam še tistih 5e?Če je res tolk zanič...
pokliči lastnika ne pa na forumu to sprašvat :shock:
gogiiiii
vplinjač
Prispevkov: 314
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:10 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gogiiiii »

aljo69 napisal/-a:
gogiiiii napisal/-a:Bom vprašu če se da zamenjati bat za meteorja ker je moj še zapakiran in doplačam še tistih 5e?Če je res tolk zanič...
pokliči lastnika ne pa na forumu to sprašvat :shock:

Napačno si tole razumel.... ;)
a35
glava cilindra
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 11:26 am
Kraj: ljubljana

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a a35 »

a sta ctx pa bt polž eneka? ali se razlikujeta?
Nemorem reči da nisem JUNKIE, ker sem zasvojen iz TOMOSOM <3
Če negre z majhnim, vzami VEČJE (kladivo)
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

zanima me ali je od starejšega modela (apn 6) prtlažnik kaj drugačen -krajši ker mi ne paše na novejšega alpinota. Prosim če ima kdo možnost to preverit, al zmerit ali sprobat na motorju ker je biu zadek gištela neki modificiran pri prejšnjem lastniku. zato se mi zdi da je isti prtlažnik, isti gištel zakaj bi krajše delali samo nwm.. Prosim res če lahko gdo to pogleda in mi preveri..
LP
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
guma
vplinjač
Prispevkov: 332
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 9:23 pm
Kraj: okolica kamnika

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a guma »

tomosak napisal/-a:zanima me ali je od starejšega modela (apn 6) prtlažnik kaj drugačen -krajši ker mi ne paše na novejšega alpinota. Prosim če ima kdo možnost to preverit, al zmerit ali sprobat na motorju ker je biu zadek gištela neki modificiran pri prejšnjem lastniku. zato se mi zdi da je isti prtlažnik, isti gištel zakaj bi krajše delali samo nwm.. Prosim res če lahko gdo to pogleda in mi preveri..
LP
ja je krajši za prb. 5cm če mam prav v spominu, tak da ne pride to tistih dveh lukenj zadi za pršraufat. LP
guma
vplinjač
Prispevkov: 332
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 9:23 pm
Kraj: okolica kamnika

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a guma »

a se splača kupt nastavljivo glavno šobo za bing18? oz. če se sploh da naštelat a je preveč zakoplicirano? LP hvala
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

Odgovori