Nabijalnik

Vse kar vam pade na pamet
Odgovori
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a golnar »

v sloveniji je ceu križ z homologacijam... poznam zadevo iz offroad foruma, kjer imajo ljudje ogromno probleme z homologacijo nadomestnih odbijačev in tega.. nekaj se jih kar nehomologiranih vozi.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a filius »

Če daš OEM odbijače od GTI-ja gor, ni problema, rabiš samo račun od nekoga ki je montiral in to je to. Pa na orbijačih morajo biti razvidne številke da se lahko preveri da je original.

V kolikor je pa kakšna replika itd, pa potrebuješ TUV certifikat, če pa tistega nimaš, potem pa žal nemoreš homologirat.

Za širjenje blatnikov, pa mislim da nimaš možnosti da homologiraš...

Pa tut meni osebno, se zdi širjenje blatnikov brezveze, sploh na smrdljivcu, če že, spedenej še mašino da bo stver vsaj nekam šla. Ne pa da vidiš, neki spedenan avto spuščen itd, Gre pa po gasu pa vidiš za njim oblak dima, premika se pa ko polž :)
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Pata »

hoomzi napisal/-a:
To kar si napisal ti dam vse prav... Formulo sem dobil iz Bellove knjige od 4T motorju. Je bolj splošna. Uglaunem tako bom reku seveda je navor pomemben za pospešek tudi ampak ponavadi je navor težko dobiti s tem da bi ohranil konje... Primer: Daj težji vztrajnik dobiš na navoru zgubiš na konjih. Problem je ker v nekaterih primerih ti navora enostavno ne moreš dobit ti govoriš v tvojem postu o 4.0L motorjih in več tisto je svoja klasa tako rečeno pri motorju z majhno kubikažo pa se razmeroma malo lahko obrneš na navor. Ali pa si dal tisto za primerjat avte nemoreš ti primerjat različnih avtov z različnimi pogoni,oprijemom,težo,aerodinamiko,prenosom in še bi lahko našteval... Realna primerjava bi bila isti avto pa da bi specifikacije motorja spreminju. Lahko ti dam eno realno primerjavo za ta primer... Mazda 121, 1.3 16v OHC - 75hp navorja ne vem koliko ma ampak verjeno ne dosti za benzinerja male kubikaže amapk v pospeških do 100 ji ni kos niti eden do 130hp avto. Lahko ti tudi točno povem če te zanima: (Škoda octavija AKM 130 , Passat 110 AFN, Golf 4 AJM 110, Golf 3 gti 2.0 - 16 - 150, crx-D16a - 130.) Avto se mi zdi da ima 900KG, širino gum pa 165 :) našteti avti res da majo vsi nad tono ampak imajo širino gum nad 20cm in ASR
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a filius »

peropodgurc napisal/-a:
filius napisal/-a:Čeprov mal dvomim, ampak mogoče pa kdo ve oz. je zasledil, če se bo kdaj v bližnji prihodnosti potekal tečaj varnega rokovanja z orožjem? Na netu ni nič pametnega.... :)

Malo po lovskih zvezah vprašaj.Vem da so imeli lovski pripravniki razne tečaje.Drugače pa kakšno strelsko društvo ima verjetno kaj takega.
Mah med lovce negrem... edino strelško dluštvo tle v bližini, pa hoče da mu prvo plačam 300€ letne članarine, potem me bo pa "šele" obvestil kje in kdaj bo tečaj varnega rokovanja z orožjem. Mislm da bom js plačvov 300€ sato da zvem kdaj bo tečaj, mi je pa malo bosa. Se vid na kaki način hočejo obrat folk. Res je da če hočeš da ti odobrijo priglasitveni list, da moraš biti član strelskega društva, ampak zaenkrat bom naredil tečaj, potem preden bom zaprosil bom se pa včlanil.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Whbund
zobnik
Prispevkov: 245
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 12:42 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Whbund »

filius napisal/-a:
peropodgurc napisal/-a:
filius napisal/-a:Čeprov mal dvomim, ampak mogoče pa kdo ve oz. je zasledil, če se bo kdaj v bližnji prihodnosti potekal tečaj varnega rokovanja z orožjem? Na netu ni nič pametnega.... :)

Malo po lovskih zvezah vprašaj.Vem da so imeli lovski pripravniki razne tečaje.Drugače pa kakšno strelsko društvo ima verjetno kaj takega.
Mah med lovce negrem... edino strelško dluštvo tle v bližini, pa hoče da mu prvo plačam 300€ letne članarine, potem me bo pa "šele" obvestil kje in kdaj bo tečaj varnega rokovanja z orožjem. Mislm da bom js plačvov 300€ sato da zvem kdaj bo tečaj, mi je pa malo bosa. Se vid na kaki način hočejo obrat folk. Res je da če hočeš da ti odobrijo priglasitveni list, da moraš biti član strelskega društva, ampak zaenkrat bom naredil tečaj, potem preden bom zaprosil bom se pa včlanil.
Če hočeš samo posedovati orožje je vse kar potrebuješ tečaj varnega rokovanja z orožjem. Zaplete se ker orožja in municije nemoreš kupovati ker je posestna listina druga pesem od orožne listine, lahko pa ga dobiš podarjenega in si ga legalno na papirju lastiš ;) Če pa hočeš biti dejaven v strelskem društvu pa letno nekaj potegne za sabo (financ).
Whbund
zobnik
Prispevkov: 245
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 12:42 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Whbund »

apn6s freek napisal/-a:no dečki mam pa tut jas ene par vprašanj
no gre se za avtomobile...
da npr golf mk2 1.6 d
kako je s homologacijo pri tem če bi zamenjal orginal sprednje ter zadnje odbijače s gti-jevimi
ter glede širjenja blatnikov ali se to mora homologirati ali ne...
širjenje blatnikov je mišljeno v takem smislu.
-http://i641.photobucket.com/albums/uu13 ... ge0117.jpg
-http://i641.photobucket.com/albums/uu13 ... ure147.jpg

lp.
sašo
GTI širokih odbijačev ni potrebno homologirati, če jih montiraš na avto. Prav tako ni problema z širjenjem blatnikov v kolikor je to v mejah normale. Sicer se več ali manj blatniki zgolj valjčkajo in gor upašejo široke g60 obrobe pa zgleda že konkretno razbacana mrha. Sicer pa kot ti je predhodnik povedal, menjaj motor v kolikor je školka v zelo dobrem stanju z 1.8 8v PB GTI motorjem-sami plusi, zelo težko bi mu minus nabil ker se mi osebno jebe za porabo je pa cirka 10L pod mojo nogo.

Lp
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a tomosak »

jooj fantje čimmanj naročanja iz obnovi.si.. no kar hočete vendar js sm biu zelo nezadovoljen.
1. Puša atx/bt za nihajko, nikjer nisem zasledil ali sta 2 ali 1 komad, in za to ceno sm predvidevu da so 2, a dobu sm enga
2. naroču sm še natezalec bovdna za atx/ctx in na obnovi.si je sive barve kar mi je ustrezal dobim pa črnega.
3. Zobnik sprednji 12, površinsko zarjavet sj ni problem to zrihtat ampk nevem kk lahko to sploh označjo za novo -.-
4. zaklopka igle za bing 18 zlomljena. Naroču sm novo ker sm prejšno zlomu pa sm dubu še eno zlomleno pa zgubu 1,50€.
res da so same malenkosti, ampk če tk naročiš in plačaš pričakuješ tako ne čist neki drugače.. tk da nezadovoljen z obnovi.si..
2013-01-29 14.30.45.jpg
2013-01-29 14.30.35.jpg
2013-01-29 14.30.50.jpg
Zadnjič spremenil tomosak, dne To Jan 29, 2013 7:49 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

tomosak napisal/-a:jooj fantje čimmanj naročanja iz obnovi.si.. no kar hočete vendar js sm biu zelo nezadovoljen.
1. Puša atx/bt za nihajko, nikjer nisem zasledil ali sta 2 ali 1 komad, in za to ceno sm predvidevu da so 2, a dobu sm 1.
2. naroču sm še natezalec bovdna za atx/ctx in na obnovi.si je sive barve kar mi je ustrezal dobim pa črnega.
3. Zobnik sprednji 12, površinsko zarjavet sj ni problem to zrihtat ampk nevem kk lahko to sploh označjo za novo -.-
4. zaklopka igle za bing 18 zlomljena. Naroču sm novo ker sm prejšno zlomu pa sm dubu še eno zlomleno pa zgubu 1,50€.
res da so same malenkosti, ampk če tk naročiš in plačaš pričakuješ tako ne čist neki drugače.. tk da nezadovoljen z obnovi.si..
2013-01-29 14.30.45.jpg
2013-01-29 14.30.35.jpg
2013-01-29 14.30.50.jpg

lahko to napišeš tudi v feedback :) drugače pa kontaktiraj lastnika pa se bo vrjetno dalo dogovorit ...
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a tomosak »

aljo69 napisal/-a:
tomosak napisal/-a:jooj fantje čimmanj naročanja iz obnovi.si.. no kar hočete vendar js sm biu zelo nezadovoljen.
1. Puša atx/bt za nihajko, nikjer nisem zasledil ali sta 2 ali 1 komad, in za to ceno sm predvidevu da so 2, a dobu sm 1.
2. naroču sm še natezalec bovdna za atx/ctx in na obnovi.si je sive barve kar mi je ustrezal dobim pa črnega.
3. Zobnik sprednji 12, površinsko zarjavet sj ni problem to zrihtat ampk nevem kk lahko to sploh označjo za novo -.-
4. zaklopka igle za bing 18 zlomljena. Naroču sm novo ker sm prejšno zlomu pa sm dubu še eno zlomleno pa zgubu 1,50€.
res da so same malenkosti, ampk če tk naročiš in plačaš pričakuješ tako ne čist neki drugače.. tk da nezadovoljen z obnovi.si..
2013-01-29 14.30.45.jpg
2013-01-29 14.30.35.jpg
2013-01-29 14.30.50.jpg

lahko to napišeš tudi v feedback :) drugače pa kontaktiraj lastnika pa se bo vrjetno dalo dogovorit ...
odpisal sem glede tega, v feedback bom pa dal če se ne bom nč zmenu z lastnikom..
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
danijel_16
zobnik
Prispevkov: 206
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 11:36 pm
Kraj: Ptuj - Haloze

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a danijel_16 »

tomosak, jaz sem iz frcomoto dobil rjav sprednji zobnik z 10zobi, tak da obnovi-si.si ni edini :)
lp
Odgovori