Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
danijel_16
zobnik
Prispevkov: 206
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 11:36 pm
Kraj: Ptuj - Haloze

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a danijel_16 »

folc napisal/-a:sepravi: http://www.inled.si/led_trakovi/led_tra ... odoodporen
stikalce in kabelj in samo montiram kot navadno luč in to bo delalo? je tak led trak vredu?
rgb je v barvni led trak z skoraj vsemi barvami. torej v traku so led diode, ki svetijo odtenke vseh barv. barve spreminjaš z napetostjo (recimo primer; rdeča dela na 1'7V, zelena 3'0V, bela 3'4V itd..). in pol ima vsaka ledica kao neko vezje in ti to samo lepo priklopiš in dela :D rgb led traki imajo ponavadi 4 žice; eno za maso in 3 za plus, z katerim spreminjaš barve. torej na 3 kable bi moral vezati 3 stikala in pol to kombiniraš.. nekaj takega je :P
..ja mislim da bi ta trak moral delati, saj pa je isti drek ko žarnica :D pa ne pozabi vezati prek regulatorja :)
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a folc »

danijel_16 napisal/-a:
folc napisal/-a:sepravi: http://www.inled.si/led_trakovi/led_tra ... odoodporen
stikalce in kabelj in samo montiram kot navadno luč in to bo delalo? je tak led trak vredu?
rgb je v barvni led trak z skoraj vsemi barvami. torej v traku so led diode, ki svetijo odtenke vseh barv. barve spreminjaš z napetostjo (recimo primer; rdeča dela na 1'7V, zelena 3'0V, bela 3'4V itd..). in pol ima vsaka ledica kao neko vezje in ti to samo lepo priklopiš in dela :D rgb led traki imajo ponavadi 4 žice; eno za maso in 3 za plus, z katerim spreminjaš barve. torej na 3 kable bi moral vezati 3 stikala in pol to kombiniraš.. nekaj takega je :P
..ja mislim da bi ta trak moral delati, saj pa je isti drek ko žarnica :D pa ne pozabi vezati prek regulatorja :)
se pravi da bi lahko namesto kablov za v števec dau za trak? kako je pa s tisto izmenično pa enosmerno napetost?
dizel sploh ne! :)
danijel_16
zobnik
Prispevkov: 206
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 11:36 pm
Kraj: Ptuj - Haloze

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a danijel_16 »

folc napisal/-a: se pravi da bi lahko namesto kablov za v števec dau za trak? kako je pa s tisto izmenično pa enosmerno napetost?
nevem točne napeljave na teh apn-ih. jaz še vedno trdim da imajo tomosi enosmerno napetost, pa ne mislim se kregat spet o tem, ker pred nekaj mesci je bilo hudo ker je vsak trdil drugače.. saj ni važno :P pizda saj ko žarnico priklapljaš in če obratno priklopiš ti nebo svetila -> torej enosmerni :) hh
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pata »

danijel_16 napisal/-a:
folc napisal/-a: se pravi da bi lahko namesto kablov za v števec dau za trak? kako je pa s tisto izmenično pa enosmerno napetost?
nevem točne napeljave na teh apn-ih. jaz še vedno trdim da imajo tomosi enosmerno napetost, pa ne mislim se kregat spet o tem, ker pred nekaj mesci je bilo hudo ker je vsak trdil drugače.. saj ni važno :P pizda saj ko žarnico priklapljaš in če obratno priklopiš ti nebo svetila -> torej enosmerni :) hh
+1:D
res je da naprimer neko navitje in magnet naj bi dala izmenično napetost (alternator pri avtu). Ampak kokr si reku če bi obrnu polariteto na žarnici bi vseeno delalo... pa če je že izmenično bi potem morale biti razne diode oz. greatz ki jih ni... Torej moje mnenje in razlaga je taka... ventilatorček od računalnika na primer... rečmo laufa na 12v če mu ti daš enosmerno napetost... sedaj priklopi na vhodni + pozitivno stran ledice in maso... zavrti ventilator lučka bo svetla odda enosmerno napetost ven.Torej obstaja navitje z nekim magnetov ki odda tudi enosmerno napetost in sem mnenja da tak tip ima tomos. Drgači se tudi jaz ne mislim več kregat. Peace ;)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a folc »

danijel_16 napisal/-a:
folc napisal/-a: se pravi da bi lahko namesto kablov za v števec dau za trak? kako je pa s tisto izmenično pa enosmerno napetost?
nevem točne napeljave na teh apn-ih. jaz še vedno trdim da imajo tomosi enosmerno napetost, pa ne mislim se kregat spet o tem, ker pred nekaj mesci je bilo hudo ker je vsak trdil drugače.. saj ni važno :P pizda saj ko žarnico priklapljaš in če obratno priklopiš ti nebo svetila -> torej enosmerni :) hh
aha ok. tnx
dizel sploh ne! :)
tomos12345
zobnik
Prispevkov: 229
Pridružen: Pe Mar 30, 2012 4:15 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomos12345 »

ali ve kdo koliko je cena plastike za tomos targo ,ki pride okoli cilindra? in kje se jo da kupit :D

Lep pozdrav!
a35
glava cilindra
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 11:26 am
Kraj: ljubljana

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a a35 »

te plastike sem videl na bolhi. cena je bila nekje 20e
Nemorem reči da nisem JUNKIE, ker sem zasvojen iz TOMOSOM <3
Če negre z majhnim, vzami VEČJE (kladivo)
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a brrm »

tomos12345 napisal/-a:ali ve kdo koliko je cena plastike za tomos targo ,ki pride okoli cilindra? in kje se jo da kupit :D

Lep pozdrav!
včasih je bila v tomosu mislim da manj kot 10€.
vprašaj @Ervin mislim da je on od tam naročil...
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
gogiiiii
vplinjač
Prispevkov: 314
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:10 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gogiiiii »

Pata napisal/-a:
danijel_16 napisal/-a:
folc napisal/-a: se pravi da bi lahko namesto kablov za v števec dau za trak? kako je pa s tisto izmenično pa enosmerno napetost?
nevem točne napeljave na teh apn-ih. jaz še vedno trdim da imajo tomosi enosmerno napetost, pa ne mislim se kregat spet o tem, ker pred nekaj mesci je bilo hudo ker je vsak trdil drugače.. saj ni važno :P pizda saj ko žarnico priklapljaš in če obratno priklopiš ti nebo svetila -> torej enosmerni :) hh
+1:D
res je da naprimer neko navitje in magnet naj bi dala izmenično napetost (alternator pri avtu). Ampak kokr si reku če bi obrnu polariteto na žarnici bi vseeno delalo... pa če je že izmenično bi potem morale biti razne diode oz. greatz ki jih ni... Torej moje mnenje in razlaga je taka... ventilatorček od računalnika na primer... rečmo laufa na 12v če mu ti daš enosmerno napetost... sedaj priklopi na vhodni + pozitivno stran ledice in maso... zavrti ventilator lučka bo svetla odda enosmerno napetost ven.Torej obstaja navitje z nekim magnetov ki odda tudi enosmerno napetost in sem mnenja da tak tip ima tomos. Drgači se tudi jaz ne mislim več kregat. Peace ;)
Tomos apn ima izmenično napetost.....ste kdaj poskusili priklopiti ventilator od računalnika ali motorček?Ponavadi se samo trese in se ne zavrti,zato potrebujemo v vezavi še gretzov mostič... ;)
akasa
vplinjač
Prispevkov: 444
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 4:59 pm
Kraj: bliz krškega

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a akasa »

Za ledice nerabiš dajat gretzov mostič ;) Mrbit bojo sam pomežikale pr manših vrtlajih ko se boš pa pelo ta tega sigurno neboš vido... aja pa fajn je če maš kak regulator napetosti da ti nebi slučajno ker pregorel :D
Odgovori