Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a maatej »

tomosjakarac napisal/-a:zanima me če je pomembno kateri kabel za svečko je na športnem vžigu..v mojem primeru PVL?

ker originalen je dotrajan in prekratek...
pomoje so vsi isti, važna je samo debelina pa dolžina :)
bacnar
batzajla
Prispevkov: 38
Pridružen: To Avg 07, 2012 6:40 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a bacnar »

Imam apn cly z koti 160,124,182 in 42L bat. Vsis je malenkost poširjen, ter izpuh je širok 28mm. Na njem je trenutno bing 12 prevrtan na 13,5. Kako bi se obnesel kakšen večji uplinjač naprimer DELLORTO PHBH 25 BS. Imam ga možnost dobiti poceni. Ali bi bil prevelik? Ali bi bil bolje BING 19 ??
trunkelj123
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr Jan 16, 2013 8:16 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a trunkelj123 »

Živjo...Cilinder od apn ima žal že v osnovi malo luknjo za uplinjač in seveda ostale tudi na njega obesi pod 18 razen če imaš luknjo povečano za kaj več (če maš original tudi če daš gor 28 nebo prišlo do efekta)

L.p
Use je vredu samo da so hlapi bencina sveži.....upam da nisem edini .....
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Tadi »

Koliko naj poberem rob na kanalih v cilindru (apn fi40, bt mere)?
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

zanima me če bi mi kdo znal razložit kako poteka BALANSIRANJE gredi :?: ali bi bilo možno ta postopek izvesti doma z kakšnimi doma narejenimi pripomočki?

hvala in LP
jernej1997
vplinjač
Prispevkov: 268
Pridružen: Po Sep 24, 2012 6:11 pm
Kraj: spodnja Idrija

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a jernej1997 »

v katerem programu bi se dalo dobro narisati rzvite plišče pločevine za junior izpuh da bi jih dal rezati na laser. ce ima kdo ze narisane bi bil vesel ce sporoci. :D
Two stroke only!!
Uporabniški avatar
Jabux
vplinjač
Prispevkov: 356
Pridružen: Po Mar 05, 2012 10:59 am
Kraj: Ljubljana

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Jabux »

Program za izris plaščev za izpuh ali bilokaj je najenostavnejši za moje pojme Cone Layout. Rabiš pa seveda vedet dolžino posameznih delov ter fi na eni strani ter fi na drugi strani.
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

tomosjakarac napisal/-a:zanima me če bi mi kdo znal razložit kako poteka BALANSIRANJE gredi :?: ali bi bilo možno ta postopek izvesti doma z kakšnimi doma narejenimi pripomočki?

hvala in LP
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

tomosjakarac napisal/-a:zanima me če bi mi kdo znal razložit kako poteka BALANSIRANJE gredi :?: ali bi bilo možno ta postopek izvesti doma z kakšnimi doma narejenimi pripomočki?

hvala in LP
Za balansiranje rabiš posebno stojalo na katerem sta konusa, v katera vpneš gred, na tem stojalu moraš imeti pritrjeni ( magnetno stojao) merilni urici za meritev obeh strani gredi.
Doma si takšne priprave skoraj ne moreš narediti. Centriranje pa tudi ne stane veliko.
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

jkanoni napisal/-a:
tomosjakarac napisal/-a:zanima me če bi mi kdo znal razložit kako poteka BALANSIRANJE gredi :?: ali bi bilo možno ta postopek izvesti doma z kakšnimi doma narejenimi pripomočki?

hvala in LP
Za balansiranje rabiš posebno stojalo na katerem sta konusa, v katera vpneš gred, na tem stojalu moraš imeti pritrjeni ( magnetno stojao) merilni urici za meritev obeh strani gredi.
Doma si takšne priprave skoraj ne moreš narediti. Centriranje pa tudi ne stane veliko.
ko balansiraš, ali more biti na ojnici pritrjen tudi bat?

http://i45.photobucket.com/albums/f78/s ... ranje1.jpg
kaj pa če bi si naredil takšno pripravo kot je a sliki, s tem da bi bila ležišča ležajev naslonjena na te tekalne ležajčke na pripravi...in verjetno bi lahko na tak način vsaj približno zbalansiral gred....
Odgovori