Gume za Alpino

Vse kar se tiče mopedov
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a tomosak »

priprav se da se boš začeu držat za glavo k bo začela apnka rjavet.. :D
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
nejc124
predelana mašina
Prispevkov: 1530
Pridružen: To Sep 01, 2009 2:17 pm
Kraj: Stična

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a nejc124 »

tomosak napisal/-a:priprav se da se boš začeu držat za glavo k bo začela apnka rjavet.. :D
ah sej tko hudo pa spet ni :D pol k začne enkat rjavet se navadš, pol se pa itak zirhta če se hoče ;)
Motociklizem = privilegij za izbrance.

Piješ merlot fukaš povsod,
piješ teran fukaš usak dan,
piješ CVIČK adijo tičk. ;D

http://www.youtube.com/watch?v=IqtT7ezvBKc


ce si sam pripravljas drva te dvakrat pogrejejo! ;)
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5238
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

maatej napisal/-a:tko tko, drgač se da pa tud tega originalca lepo spraznt pa zrihtat ;)
ja samo je več dela in še nimaš originalca več za na tehnični ;)
mirank
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Feb 23, 2012 9:59 pm

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a mirank »

Saj včasih so ATX in CTX tudi imeli podobne gume in so se furali skozi celo leto. Če guma zdrži 3 -4 leta mi je to čisto zadosti. Naredil bom približno 1500 - 2000 km na leto, brez vlečenja črt.
Kot sem rekel, avspuh ostane isti, bom pa dal sprejaj za en zob manjši zobnik, mislim da bi moral iti nekaj hitreje in videti bo vse original. Zdaj ko imam te gume, gre sigurno 5km/h več, če ne več.
Na servisu mi je rekel, naj se ne sekiram za avspuh, ker je tako rjav, ker pregnil mi ne bo, ker je pleh menda debel vsaj 3 milimetre. Je pa res grdo in žalostno, da je v pol leta čisto zarjavel. Včasih so bili avspuhi stari 10 let in če si ga spucal, se je svetil kot nov.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

mirank napisal/-a:Saj včasih so ATX in CTX tudi imeli podobne gume in so se furali skozi celo leto. Če guma zdrži 3 -4 leta mi je to čisto zadosti. Naredil bom približno 1500 - 2000 km na leto, brez vlečenja črt.
Kot sem rekel, avspuh ostane isti, bom pa dal sprejaj za en zob manjši zobnik, mislim da bi moral iti nekaj hitreje in videti bo vse original. Zdaj ko imam te gume, gre sigurno 5km/h več, če ne več.
Na servisu mi je rekel, naj se ne sekiram za avspuh, ker je tako rjav, ker pregnil mi ne bo, ker je pleh menda debel vsaj 3 milimetre. Je pa res grdo in žalostno, da je v pol leta čisto zarjavel. Včasih so bili avspuhi stari 10 let in če si ga spucal, se je svetil kot nov.
vrjem da ti bo tut ta izpuh enkrat pregnil ... prej ko apnkin ... pa alpino lipnik niti ni tolk vpadliv ko ti misliš ... edn te ne bo pogledu ;)

http://shrani.si/f/11/9V/3vDQtII5/lipnik-2.jpg
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a maatej »

pleh na teh avspuhih je debel res ko nwm kaj...ene 3-4mm ima, ga mam doma razrezanega in je velik debelejši kot od apn :) sm takrat nameravu originlca predelat in sm ga zrihtu pa sm pol raj kupu lipnika in ga predelu. z lipnikom zelo lepo letijo te mašine, sej si zadnč vidu :D
mirank
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Feb 23, 2012 9:59 pm

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a mirank »

tomosak napisal/-a:priprav se da se boš začeu držat za glavo k bo začela apnka rjavet.. :D
Zaenkrat še ni rjav, razen "kromani" del okrog sprednje luči, Pa še to je šlo vse dol s cunjo. Ga bom pa v prihodnosti pred vsako zimo prešprical z WD 40, slabše ne bo moglo biti. Čisto novemu sem dal dol zadnjo gumo, zadnjo strehco in še kaj in sem ogrodje presprejal s kvalitetno barvo proti rjavenju in je res dobro videti, vsaj zdaj po skoraj letu dni. Vozim sem se v vseh vremenskih pogojih v službo. Me pa ne gane dosti, ker 10 let pa vsen mislim da bo zdržal, potem pa spet po novega 8-)
Prevozil sem 1200km in dela kot urca. Sploh mašine mislim da so na nivoju, kot so bile včasih. Zaenkrat mi niti malo žal!
Odgovori