Gume za Alpino

Vse kar se tiče mopedov
mirank
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Feb 23, 2012 9:59 pm

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a mirank »

O vem jest to da je Lipnik zakon, sem ga v starih časih imel ma 14M. na servisu je rekel da bi z Lipnikom šel kake 15 km/h hitreje. Problem je samo v tem, da če te policaj ustavi in pelje na tehničnega. Potem je problem še vsake toliko ko je treba na rednega tehničnega, zato bom raje kar tako pustil kot je in sem brez skrbi.
No zdej ko imam te zimske gume gor in je očitno obseg gume večji, ker je toliko profila mi gre ene 5 km/h hitreje. Moped ima pod nizkimi obrati dosti moči, potem v višjih pa vedno manj. Bom dal spredaj za en zob večji zobnik, me zanima kako bo potem. Moral bi iti nekoliko več, izgledal pa bo original. je kdo probal samo z zobnikom?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

zakaj se vsi tolko bojite policajev zarad izpuha ? če se ti nebo dru čez celo vas nebo nobenga problema ... za tehnični pa original prešaltaš :) pa tudi če ti reče zakaj si menjo izpuh ... mu reč da ti je original zabilo čist pa da si mogo menjat ga :) pa da si to mel glih doma ...

daj jutr ima da poslikaš moped k sm firbčn :D
mirank
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Feb 23, 2012 9:59 pm

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a mirank »

Ja če bi bili policaji razumni ljudje, pa vsi vemo da temu ni tako. Poznam kolega, ki so ga naložili v marico in na tehničnega... Se strinjam da je moped čist drug z Lipnikom, ampak kaj ko...grrrr.
Poslikam jutri, brez skrbi ;)
mirank
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Feb 23, 2012 9:59 pm

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a mirank »

2013-01-19 08.35.00.jpg
2013-01-19 08.35.57.jpg
Gume so res dobre za v sneg, skos sem se vozil z njimi v službo, tudi po celem snegu. Niti ne zakoplje, toliko grabijo. Problem so edino kolesnice od avtomobilov.
Priponke
Gume so res dobre za v sneg, sem se peljal po celem snegu in niti ne zakoplje.
Gume so res dobre za v sneg, sem se peljal po celem snegu in niti ne zakoplje.
2013-01-19 08.36.46.jpg
2013-01-19 08.36.36.jpg
2013-01-19 08.36.25.jpg
2013-01-19 08.36.10.jpg
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

hoho s tem bi pa že lah orau :D dobre so ... sam kak se bo pa to na suhi cesti držal boš pa vidu ... boš pa nabavu še en 16col lite felga za poelti z gladkimi gumami pa si rešo zadevo ...
mirank
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Feb 23, 2012 9:59 pm

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a mirank »

Ja, res dobro gre, ne moreš verjeti, če se ne pelješ. Se bom kar celo leto vozil s temi, za te hitrosti bodo čisto ok ;) Spomladi bom dal oglas za gladke, če bo koga zanimalo.

LP
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

mirank napisal/-a:Ja, res dobro gre, ne moreš verjeti, če se ne pelješ. Se bom kar celo leto vozil s temi, za te hitrosti bodo čisto ok ;) Spomladi bom dal oglas za gladke, če bo koga zanimalo.

LP
poleti jih boš znucal po cesti ...
Uporabniški avatar
nejc124
predelana mašina
Prispevkov: 1530
Pridružen: To Sep 01, 2009 2:17 pm
Kraj: Stična

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a nejc124 »

aljo69 napisal/-a:hoho s tem bi pa že lah orau :D dobre so ... sam kak se bo pa to na suhi cesti držal boš pa vidu ... boš pa nabavu še en 16col lite felga za poelti z gladkimi gumami pa si rešo zadevo ...
takele gume so vrhunske tut za poleti ker ti dost bolš prijema na asvalt kot navadna guma..razn če spet kupš ene dobre cestne gume, ki so pa kar dražje najbrš..jest sm imel kar dost problemu z original slajkicam na šterki, ko hitro prideš v ovink in da naprej vleče.slajkico mi je skos vrtel, ta guma pa dobr prime..edino res je da se hitrej znuca.sm mam rajš dobro gumo pa jo menjam vsake 2-3 leta pa se lepo vozim..
Motociklizem = privilegij za izbrance.

Piješ merlot fukaš povsod,
piješ teran fukaš usak dan,
piješ CVIČK adijo tičk. ;D

http://www.youtube.com/watch?v=IqtT7ezvBKc


ce si sam pripravljas drva te dvakrat pogrejejo! ;)
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5238
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

najdi en avspuh od apn6 pa malo krivino zviješ da paše gor in gre skorej tko kot z lipnikom(preverjeno ;) ) :D
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a maatej »

tko tko, drgač se da pa tud tega originalca lepo spraznt pa zrihtat ;)
Odgovori