Obnova Apn 6s

Koliko je kaka stvar vredna?
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Obnova Apn 6s

Odgovor Napisal/-a golnar »

za ceno postavit je enostavno število ur ki si jih rabil pomnožiš z svojo ceno ure (kolikor se pač ceniš), potem pa prišteješ še material ki si ga porabil.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Drejo_apn6s
zariban cilinder
Prispevkov: 142
Pridružen: Sr Nov 09, 2011 7:52 pm

Re: Obnova Apn 6s

Odgovor Napisal/-a Drejo_apn6s »

filius napisal/-a:Problem je ponavadi, če so deli kaj stovčeni, in je potrebno kitanje, tu prašno barvanje odpade, oz. rečmo pri ATX-u plastike.S fotrom sva preštrihala že ene 10 mopedov. In ti povem da ni malo dela.

Npr prvi baltnik od ATX/CTX 80% teh blatnikov je počehih, da greš ti to popravit s poliestrom, nato daš v plast primer, pokitaš, in pobrusiš, ponavljaš dokler površina ni kakor se zagre, potem nanos špric kita, pobrusiš z vodo+vodobrusnim papirjem, in končno nanos barve ni ravno malo dela.

Zdej nej mi pa še nekdo reče da mi zjebane plastike od ATX-a poštriha pa porihta za 20€, ti jih prinesem za 10 atx-ov tole minuto. Sam vem da se večini za 20€ še s prstom nebi dal mignt.

Frend tu s foruma, raje nebom omenjal kdo točno, je dal barvat kompleten avto, ličarju, cena mislim da 700€, superugodno, ker so vsi hotl 1000€ in več. Da bi vi vidl kakšen avto je dobil nazaj, pomoje bi ga 5 letni otrok bolše poštrihu In model se mel za nekega super ličarja. Seveda ja. Cene so drage, in verjam da če hočeš kvaliteto boš pač plačal, drugače boš pa kmalu videl razliko, sploh ko pride prva zima.
Kdo ti bo šel za 20€ štrihat plastike? Jaz sem si sam pripravil vse dele atx-a za barvanje. tu sem spada švasanje, kitanje, šmirglanje, pa verjemite da je ZELO KVALITETNO narejeno. Pa mi je ličar ki mi je potem to pobarval (šef) računal material 50€, kar pa ni 50% celotne cene materiala, tu sem spada, šmirgl papir( ga gre kar nekaj), šprickit, kit, barva, lak, razni trdilci, pa še nafta da je v komora lavfa. Tak če misliš apnko neka šmirglat pa kitat neka gor po rji je boljše da nič ne delaš, boljše da greš sneg kidat sosedom.
Gotof je!
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Obnova Apn 6s

Odgovor Napisal/-a filius »

Drejo_apn6s napisal/-a:Kdo ti bo šel za 20€ štrihat plastike? .
Še 3x preber moj post, pol pa upam da boš razumel bistvo,
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Drejo_apn6s
zariban cilinder
Prispevkov: 142
Pridružen: Sr Nov 09, 2011 7:52 pm

Re: Obnova Apn 6s

Odgovor Napisal/-a Drejo_apn6s »

ne nanaša se v celoti na tvoj post, pravim da je pacat s spreji brezveze
Gotof je!
pijemsok
zobnik
Prispevkov: 225
Pridružen: To Apr 05, 2011 3:22 pm
Kraj: okolica Ilirske Bistrice

Re: Obnova Apn 6s

Odgovor Napisal/-a pijemsok »

filius napisal/-a:Problem je ponavadi, če so deli kaj stovčeni, in je potrebno kitanje, tu prašno barvanje odpade, oz. rečmo pri ATX-u plastike.S fotrom sva preštrihala že ene 10 mopedov. In ti povem da ni malo dela.

Npr prvi baltnik od ATX/CTX 80% teh blatnikov je počehih, da greš ti to popravit s poliestrom, nato daš v plast primer, pokitaš, in pobrusiš, ponavljaš dokler površina ni kakor se zagre, potem nanos špric kita, pobrusiš z vodo+vodobrusnim papirjem, in končno nanos barve ni ravno malo dela.

Zdej nej mi pa še nekdo reče da mi zjebane plastike od ATX-a poštriha pa porihta za 20€, ti jih prinesem za 10 atx-ov tole minuto. Sam vem da se večini za 20€ še s prstom nebi dal mignt.

Frend tu s foruma, raje nebom omenjal kdo točno, je dal barvat kompleten avto, ličarju, cena mislim da 700€, superugodno, ker so vsi hotl 1000€ in več. Da bi vi vidl kakšen avto je dobil nazaj, pomoje bi ga 5 letni otrok bolše poštrihu In model se mel za nekega super ličarja. Seveda ja. Cene so drage, in verjam da če hočeš kvaliteto boš pač plačal, drugače boš pa kmalu videl razliko, sploh ko pride prva zima.
jZ sm dau za komplet atxa poštrihat in pobarvat za 40€. z benvinom ga pa pucam pa ni nč.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Obnova Apn 6s

Odgovor Napisal/-a filius »

pijemsok napisal/-a:jZ sm dau za komplet atxa poštrihat in pobarvat za 40€. z benvinom ga pa pucam pa ni nč.
Kva ti nj zdej čestitam al kaj?
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
tjaz051
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: So Apr 13, 2013 10:20 pm
Kraj: blizu škofje loke :D

Re: Obnova Apn 6s

Odgovor Napisal/-a tjaz051 »

pozdravljeni!
mene pa samo zanima,saj imam namen barvati svojo apnko,kaj moram prej barvanje naresti??

l.p
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Obnova Apn 6s

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

tjaz051 napisal/-a:pozdravljeni!
mene pa samo zanima,saj imam namen barvati svojo apnko,kaj moram prej barvanje naresti??

l.p
Najbolje bo, da okvir in nihajke speskaš. Ko je to urejeno pride na vrsto popravilo kov. delov če je potrebno ( klepanje).
Če sta okvir in nihajke brezhibna, ti priporočam prašno barvanje, ki je daleč najbolj obstojno in najceneje. Sicer pa osnovni namaz z epoksi dno barvo Epolor, nato " špric kit" brušenje barvanje z bazo ter lakiranje. Ali pa direktno avto lak 2komp.
tjaz051
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: So Apr 13, 2013 10:20 pm
Kraj: blizu škofje loke :D

Re: Obnova Apn 6s

Odgovor Napisal/-a tjaz051 »

pozdravljen!
kako obstojno pa bi bilo to:
1) zbrušenje okvirja,
2) nanos temeljne barve
3) barvanje z spreji?

l.p
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Obnova Apn 6s

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

tjaz051 napisal/-a:pozdravljen!
kako obstojno pa bi bilo to:
1) zbrušenje okvirja,
2) nanos temeljne barve
3) barvanje z spreji?

l.p
spreji so ku... škoda sploh karkoli delat ker prvi stik z bencinom ti bo opral barvo dol
Odgovori