Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a denso26 »

gasper mahkota napisal/-a:
denso26 napisal/-a:Zanima me na kakšen način delate header, da pri vsakem delu ohranite isti kot?
Jaz header najprej narišem v avtocad-u in ga razdelim na dele, s katerimi bom naredil krivino, ter na vsakem delu kotiram fi luknje(fi se zaradi kota povečuje) Potem pa odprem program Cone Layout, v katerega vnesem dolžino, ter začetni in končni fi delčka krivine ter pod kakšnim kotom je delček prisekan na vsaki strani. Ko delaš s tem programom morš dat obvezno enak kot(°)med dvema deloma krivine, če ga ne daš, se dela med sabo ne bosta lepo ujemala, ter varjenje bo zahtevnejše. Najbol se to pozna pri večjih fi-jih(mid-konus) .Se pravi če hočeš da je zadnji konus 8°navzgor, daš pri midu+4°,pri konusu pa -4°, in nikoli samo zadnji konus za 8°, mid pa 0°. Vse to velja za ta program.
Lp, Gašper
Ja, dober način, to s koti mi ni problem :D , sem naredil na meni bolj preprost način(autocada ne obvladam), da si iz conelayout sprintam plašč pa se pol preko plašča igram in se mi lepo izide, samo zanimalo me je še za kakšen drugi način.
https://t.me/pump_upp
akasa
vplinjač
Prispevkov: 444
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 4:59 pm
Kraj: bliz krškega

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a akasa »

Kolko kojou bi zdržala apn blajrca z tisto ojnico od nsr (al ka že dajate zeno ojnico)?? bi zdržala kej več k 15? zadeva bi mela 85ccm :D
markeec
zobnik
Prispevkov: 170
Pridružen: To Feb 21, 2012 5:34 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a markeec »

kaj boš pa dal gor z 85 ccm če ni skrivnost
nikel
zažgan bat
Prispevkov: 86
Pridružen: So Okt 09, 2010 2:10 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a nikel »

bi mi kdo lahko na hitro razložu uporabe exhaust kakulatorja ali pa mi izračunal izpuh!??Lahko na zs!!
akasa
vplinjač
Prispevkov: 444
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 4:59 pm
Kraj: bliz krškega

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a akasa »

markeec napisal/-a:kaj boš pa dal gor z 85 ccm če ni skrivnost
ko oz. če bo kdaj narjen bo pršo posnetk pa vse razložen :D
markeec
zobnik
Prispevkov: 170
Pridružen: To Feb 21, 2012 5:34 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a markeec »

okej čakamo :D
zzz
zažgan bat
Prispevkov: 84
Pridružen: So Feb 18, 2012 1:37 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a zzz »

js bi pa vprašal koliko odrezati bat. imam tomos funtastic 25 z original cilindrom, malo predelanim izpuhom (ravna krivina, in pa na dušilcu malo večja lukna) in pa povrtan uplinjač.
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a A5f »

zzz napisal/-a:js bi pa vprašal koliko odrezati bat. imam tomos funtastic 25 z original cilindrom, malo predelanim izpuhom (ravna krivina, in pa na dušilcu malo večja lukna) in pa povrtan uplinjač.
bata raje ne reži če ne veš zakaj se ga reže ;)
drugače pa lahko odrežeš na izpušni strani toliko da bat v ZMT pokriva izpušni kanal + 2mm
na sesalni strani ga ne reži ker boš spremenil kot sesanja (mislim da nimaš lamelnega ventila)
zzz
zažgan bat
Prispevkov: 84
Pridružen: So Feb 18, 2012 1:37 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a zzz »

A5f napisal/-a:
zzz napisal/-a:js bi pa vprašal koliko odrezati bat. imam tomos funtastic 25 z original cilindrom, malo predelanim izpuhom (ravna krivina, in pa na dušilcu malo večja lukna) in pa povrtan uplinjač.
bata raje ne reži če ne veš zakaj se ga reže ;)
drugače pa lahko odrežeš na izpušni strani toliko da bat v ZMT pokriva izpušni kanal + 2mm
na sesalni strani ga ne reži ker boš spremenil kot sesanja (mislim da nimaš lamelnega ventila)

kaj bom pa pridobil stem?
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a A5f »

lažji bat...
Odgovori