Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

Da se razume če bi dau slučajnu to gor pol itak nebi bla original sklopka.
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
guma
vplinjač
Prispevkov: 332
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 9:23 pm
Kraj: okolica kamnika

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a guma »

mene zanima če morm kej frgazr naštela, ker zdej imam 39 bat, prej sem imel pa 38(64 diza brez filta, lipnik) ker imam občutek da se greje mal preveč. hvala in LP
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pata »

guma napisal/-a:mene zanima če morm kej frgazr naštela, ker zdej imam 39 bat, prej sem imel pa 38(64 diza brez filta, lipnik) ker imam občutek da se greje mal preveč. hvala in LP
lahko da je premajhna toleranca med batom in cilindrom, ker če ti je prej delalo in da si samo dal večji fi bi moralo useno...
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
guma
vplinjač
Prispevkov: 332
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 9:23 pm
Kraj: okolica kamnika

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a guma »

Pata napisal/-a:
guma napisal/-a:mene zanima če morm kej frgazr naštela, ker zdej imam 39 bat, prej sem imel pa 38(64 diza brez filta, lipnik) ker imam občutek da se greje mal preveč. hvala in LP
lahko da je premajhna toleranca med batom in cilindrom, ker če ti je prej delalo in da si samo dal večji fi bi moralo useno...
samo svečka je bol blede kavne barve...a bi mogu filtr gor da pa 70 dizo? lp
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pata »

guma napisal/-a:
Pata napisal/-a:
guma napisal/-a:mene zanima če morm kej frgazr naštela, ker zdej imam 39 bat, prej sem imel pa 38(64 diza brez filta, lipnik) ker imam občutek da se greje mal preveč. hvala in LP
lahko da je premajhna toleranca med batom in cilindrom, ker če ti je prej delalo in da si samo dal večji fi bi moralo useno...
samo svečka je bol blede kavne barve...a bi mogu filtr gor da pa 70 dizo? lp
probaj ja... samo kakšno plast najlonke dat med filter...Zgleda da ima preveč zraka.
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
a35
glava cilindra
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 11:26 am
Kraj: ljubljana

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a a35 »

mebne pa zanima če treba vse ležaje odpreti? ker imam doma skf c3 in so vsi zaprti na obez straneh.
Nemorem reči da nisem JUNKIE, ker sem zasvojen iz TOMOSOM <3
Če negre z majhnim, vzami VEČJE (kladivo)
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

aljo69 napisal/-a:pa resno mislite tolk se ubadat z bt cilindrom pa bloki ? po mojem mnenju nebi šlo najbolj ... avtomatik rabi kubike oz navor ... bt z junior kanali pa navora glih nima ne ... da ne omenjam varjenja blokov in predelave ... ne splača se ... če že hočete pa 50cc tuning pa uporabte a35 cilinder in kapo ...
No moj frend iz otroštva in pa cajta šole je pa naredil to zadevo, BT cly, fi 43 na avtomatika in pa dellorto 21 mislim da, zadeva vleče od štarta do kraja lepo :) Žal pa nima dosti časa, da bi to kaj nastavil pravilno, ker to sva samo tak sprobala ko je sestavo in je šlo super, zdaj ima doma polno dela na CNCjih pa še fax, tako da mogoče 1x predstavim to njegovo zadevo.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

apn mi pod polnimi obrati malo zaspi. Kaj bi bilo narobe? gor sem dal filter za bencin in mislim da skozi ne steče dovolj bencina.Kaj mislite vi?
nikel
zažgan bat
Prispevkov: 86
Pridružen: So Okt 09, 2010 2:10 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nikel »

Bi bil mogoče kdo ki se spozna na elektroniko bil tako dober da bi mi napisal seznam komponent in točne vrednosti uporov...za vezje za polnjenje akumulatorja (12 v) ki je dano v tehničnem arhivu,ker sam se ne spoznam preveč na elektroniko?! :roll: :D
Uporabniški avatar
umetnik
zažgan bat
Prispevkov: 82
Pridružen: Pe Apr 29, 2011 12:48 pm
Kraj: planina-rakek

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a umetnik »

http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=& ... H2NFqHNU0w


nism vedu kam utaknit in nism hotu nove teme odpirat ker ne vem če to že kje obstaja. na zgornem linku je priročnik za friziranje tomosovih mopedov ..... pdf dawnload link
friend bill you out of jail
but a good friend said dam that was fun
Odgovori