prvo piljenje kanalov

Vse kar se tiče mopedov
Uporabniški avatar
umetnik
zažgan bat
Prispevkov: 82
Pridružen: Pe Apr 29, 2011 12:48 pm
Kraj: planina-rakek

Re: prvo piljenje kanalov

Odgovor Napisal/-a umetnik »

macula napisal/-a:jaz sem za D6 napilil izpušnega samo z pilo fi 4mm prbližno. res da sem praskal ene 15 ur sam ziher je ziher. Biax gre v aluminij kot v maslo.

Pa tist kanal, če prav vidim je vsisni. moraš ga razširit po celem prerezu ne samo na koncu, mora imet obliko konusa ne pa trobente. ;)
jest tud pravim da v vsakem primeri okrogla pila za končno obliko kanalov zmaga. res da jest tok let nazaj nism mev biaxa ampak sm bruse vpenjov v navadno bormašino. sam ok kotni biax ni mav velik da bi z njim brusu stranske kanale ... al misliš kako bol modelarsko igračko. no sej lohk sam men kej ne gre v kegl.
friend bill you out of jail
but a good friend said dam that was fun
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: prvo piljenje kanalov

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

umetnik napisal/-a:
macula napisal/-a:jaz sem za D6 napilil izpušnega samo z pilo fi 4mm prbližno. res da sem praskal ene 15 ur sam ziher je ziher. Biax gre v aluminij kot v maslo.

Pa tist kanal, če prav vidim je vsisni. moraš ga razširit po celem prerezu ne samo na koncu, mora imet obliko konusa ne pa trobente. ;)
jest tud pravim da v vsakem primeri okrogla pila za končno obliko kanalov zmaga. res da jest tok let nazaj nism mev biaxa ampak sm bruse vpenjov v navadno bormašino. sam ok kotni biax ni mav velik da bi z njim brusu stranske kanale ... al misliš kako bol modelarsko igračko. no sej lohk sam men kej ne gre v kegl.
"kotni" biax je zelo podobn zobozdravnikovem brusilniku ... ubistvu zgleda isto samo da so nastavki drugi
Uporabniški avatar
umetnik
zažgan bat
Prispevkov: 82
Pridružen: Pe Apr 29, 2011 12:48 pm
Kraj: planina-rakek

Re: prvo piljenje kanalov

Odgovor Napisal/-a umetnik »

a pol je k bi mev tamalga proxona na luft v bistvu... fina stvarca ... to bi pa lohk človk nabavu
friend bill you out of jail
but a good friend said dam that was fun
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: prvo piljenje kanalov

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

umetnik napisal/-a:a pol je k bi mev tamalga proxona na luft v bistvu... fina stvarca ... to bi pa lohk človk nabavu
Slika
jernej1997
vplinjač
Prispevkov: 268
Pridružen: Po Sep 24, 2012 6:11 pm
Kraj: spodnja Idrija

Re: prvo piljenje kanalov

Odgovor Napisal/-a jernej1997 »

aljo69 napisal/-a:
umetnik napisal/-a:a pol je k bi mev tamalga proxona na luft v bistvu... fina stvarca ... to bi pa lohk človk nabavu
Slika
kje se pa dobi in koliko je cena? :D
Two stroke only!!
Uporabniški avatar
n8boy
batzajla
Prispevkov: 28
Pridružen: Po Okt 18, 2010 7:35 pm
Kraj: Bled

Re: prvo piljenje kanalov

Odgovor Napisal/-a n8boy »

ne rabs tega...v obiju maš biax električn za 25€ z 3 al celo 5 let garancije. v kovčku je z podalškom (svinčnik varianta). za to kar bošš ti brusu je čis usen če greš usak let novga kupt. jes ga mam že en dobr let pa dela odličn. nastavke greš pa v bauhaus iskt. s tem se da pridt čis do vsh površin v cilindru tko da nevem zakaj tolk komplicirate...
Automatsko Paljenje Nogom 6 puta Snažno
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: prvo piljenje kanalov

Odgovor Napisal/-a cerar »

n8boy napisal/-a:ne rabs tega...v obiju maš biax električn za 25€ z 3 al celo 5 let garancije. v kovčku je z podalškom (svinčnik varianta). za to kar bošš ti brusu je čis usen če greš usak let novga kupt. jes ga mam že en dobr let pa dela odličn. nastavke greš pa v bauhaus iskt. s tem se da pridt čis do vsh površin v cilindru tko da nevem zakaj tolk komplicirate...
do vseh površin za navadnim težko težko prideš... tale kotni biax je zlo priročen pa piljenje pretoka, tko da si bo treba kakega umislt :)
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
n8boy
batzajla
Prispevkov: 28
Pridružen: Po Okt 18, 2010 7:35 pm
Kraj: Bled

Re: prvo piljenje kanalov

Odgovor Napisal/-a n8boy »

cerar napisal/-a:
n8boy napisal/-a:ne rabs tega...v obiju maš biax električn za 25€ z 3 al celo 5 let garancije. v kovčku je z podalškom (svinčnik varianta). za to kar bošš ti brusu je čis usen če greš usak let novga kupt. jes ga mam že en dobr let pa dela odličn. nastavke greš pa v bauhaus iskt. s tem se da pridt čis do vsh površin v cilindru tko da nevem zakaj tolk komplicirate...
do vseh površin za navadnim težko težko prideš... tale kotni biax je zlo priročen pa piljenje pretoka, tko da si bo treba kakega umislt :)
ja nevem no...jes sm povsod pršu brez problema
Automatsko Paljenje Nogom 6 puta Snažno
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: prvo piljenje kanalov

Odgovor Napisal/-a Pich »

Odvisno od stopnje tuninga. pri kakšnem hujšem kopanju po pretoku (3-4 ure) je kotni biax obvezen, z navadnim ne prideš povsod. Če imaš samo malo za popraviti kanale pa zadostuje tudi navaden. Če hočeš pravo usmeritev kanala ni druge.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
jernej1997
vplinjač
Prispevkov: 268
Pridružen: Po Sep 24, 2012 6:11 pm
Kraj: spodnja Idrija

Re: prvo piljenje kanalov

Odgovor Napisal/-a jernej1997 »

hvala za nasvete. sem malo brskav po netu pa sem opazil da ne predajajo prav veliko teh kotnih biaxov sam na bolhi ena takga kt zobozravniski, a so uredu taki za kaksen vecji poseg po cilindru? :D
Two stroke only!!
Odgovori