Projekt: Primorska Štjrka

Predstavite nam svoj projekt
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Projekt: Primorska Štjrka

Odgovor Napisal/-a Pich »

Jan77 napisal/-a:Fantje, tista modra štirka je delana po moji in tudi delana pod mojimi rokami, oz lepše rečeno dvojček mojega!
Drugače če želite tak motor, pripravite okoli 2500eurov, pa bo tak, drugače vam ne priporočam, takega projekta!!
Malo pretiravaš s ceno. Drugače pa ja ni prav poceni.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
marko443
vplinjač
Prispevkov: 494
Pridružen: Ne Maj 15, 2011 6:13 pm
Kraj: Ribnica

Re: Projekt: Primorska Štjrka

Odgovor Napisal/-a marko443 »

tomosak napisal/-a:
trolledx napisal/-a: Edino kar me zanima je kako da tega motorja nisi prej uničil kakor si se ga lotil poprvaljati.
:D
:D
janim8 počivaj v miru !
Jan77
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Če Maj 13, 2010 6:49 pm

Re: Projekt: Primorska Štjrka

Odgovor Napisal/-a Jan77 »

Ne pretiravam pšrav nič, če se ga lotiš v minimalne detajle porabiš tolko, govorim iz izkušenj, sam imam v lasti preko 70 tomosov in s stricem sva jih restavrirala kar nekaj tudi za ostale.
Če se lotiš restavriranja motorja, najnižja cena je okoli 1700.. pol je pač vse odvisno kaj in kako restavriraš!
Uporabniški avatar
Tilen
zobnik
Prispevkov: 150
Pridružen: Če Jan 12, 2012 1:34 am

Re: Projekt: Primorska Štjrka

Odgovor Napisal/-a Tilen »

Ce bi delal vecino sam,pa da ti vecino nardijo prjatli k delajo u raznih fermah nebi smelo toliko pridit,prjatu je obnovil T12 al kak se mu rece,no za 600 evru,pa je use novo,razen za strihanje je dal okol 200
Jan77
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Če Maj 13, 2010 6:49 pm

Re: Projekt: Primorska Štjrka

Odgovor Napisal/-a Jan77 »

Tilen, to pa je druga stvar, če meršetariš :)
Večina že narediš sam ampak so določene stvari, ki jih nemoreš naredit sam, kot so krom, predvsem barvanje, če nimaš peči doma in če nimaš izkušenj, ne pa kot 3/4 mopedov, ki so pobarvani glih da so, krom je barvan v sivo ali pa napol ruzn original, stare zajle, stari vijaki, pol stvari zjahanih, mašina glih da zalaufa.
Vsaka čast tvojemu prijatlju, čeprau me zelo zanima kako ta moped zgleda a imađ mogoče 2 slikic, da vidimo to čudo?
se pa strinjam, da ogromno priparaš, če poznaš ljudi se strinjam in tudi če je motor bil v odličnem stanju, ker nimaš kaj dosti klepat pa iskat druge dele...


LP Jan

Poglej si kaj je moped, ki je vrhunsko restavriran ;)
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Projekt: Primorska Štjrka

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

Jan77 napisal/-a:Tilen, to pa je druga stvar, če meršetariš :)
Večina že narediš sam ampak so določene stvari, ki jih nemoreš naredit sam, kot so krom, predvsem barvanje, če nimaš peči doma in če nimaš izkušenj, ne pa kot 3/4 mopedov, ki so pobarvani glih da so, krom je barvan v sivo ali pa napol ruzn original, stare zajle, stari vijaki, pol stvari zjahanih, mašina glih da zalaufa.
Vsaka čast tvojemu prijatlju, čeprau me zelo zanima kako ta moped zgleda a imađ mogoče 2 slikic, da vidimo to čudo?
se pa strinjam, da ogromno priparaš, če poznaš ljudi se strinjam in tudi če je motor bil v odličnem stanju, ker nimaš kaj dosti klepat pa iskat druge dele...


LP Jan

Poglej si kaj je moped, ki je vrhunsko restavriran ;)
u to pa si mojo 4ko opisal hahahahah
Jan77
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Če Maj 13, 2010 6:49 pm

Re: Projekt: Primorska Štjrka

Odgovor Napisal/-a Jan77 »

Apn: verjemi, da je tvoj perfektna proti marsikateri kar sm že videl!!! Eno je da je motor original v dobrem stanju, drugo je pa da je motor restavriran in narejen glih sam da stoji skupaj.!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Projekt: Primorska Štjrka

Odgovor Napisal/-a Pich »

Jan77 napisal/-a:Ne pretiravam pšrav nič, če se ga lotiš v minimalne detajle porabiš tolko, govorim iz izkušenj, sam imam v lasti preko 70 tomosov in s stricem sva jih restavrirala kar nekaj tudi za ostale.
Če se lotiš restavriranja motorja, najnižja cena je okoli 1700.. pol je pač vse odvisno kaj in kako restavriraš!
download/file.php?id=1307&mode=view Ta 4-ka me je stala 1700€, s tem, da ima Šest stopenjski menjalnik in je do zadnjega vijaka, ležaja nova. V samem motorju so samo najboljši kosi, Samo ležaja glavne gredi sta me stala 54€, barva 200€, kje so potem še ostale stvari. tako, da ja pretiravaš.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Jan77
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Če Maj 13, 2010 6:49 pm

Re: Projekt: Primorska Štjrka

Odgovor Napisal/-a Jan77 »

Ja, ampak računaj zraven še obnovitev originalnih amortizerjev, malo več kroma, tapeciranje sedeža(usnje), obroče nove, špice nove, auspuh od petke( če že ne nov pa starga poklepat,.... miljon stvari še zravn!..
Sej se da prit tudi na to ceno kot sem že napisal! ampak težko pa prideš pod to, če ga delaš res kot je treba! Se pa res, da na določenih, kjer je manj kosov pa manj kroma.
Jaz sem informativno obvestil mlade, ki se lotijo restavriranja, ker mislijo da bodo porabili maximum 500eurov in pol ko vidijo, da negre je to drag šport, pa jočejo, da je drago in naredijo sam da je!! Seveda, da je drago nič ni zaston, tudi kruh je lahko za marsikoga dragj!!



LP Jan
Odgovori