Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a folc »

dns sm popravljan naklon vplinjača pri mopedu, mislim da mi zdaj moralo biti vredu. zanima me pa še če je kaj narobe da je v koleno manša luknja kot v distančnik ker je maši zamik, vendar se popilu na eni strani da se lepo vjema z luknjo na krivini in na distančniku, na drugi starni pa je v distančniku večja luknja kot v kolenu , sepravi da je malo stopničke. prilagam še slikce od postavitve vplinjača, in prosim povejte če je vredu
Priponke
2012-11-07 18.54.57.jpg
dizel sploh ne! :)
baykerkajic
vplinjač
Prispevkov: 261
Pridružen: Sr Avg 11, 2010 9:23 am
Kraj: Radeče

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a baykerkajic »

marko443 napisal/-a:
tomos12345 napisal/-a:mene pa zanima vašo mnenje za cilinderkit firme RMS ?
če je vredo firma? in če ima kdo kakšno izkušnjo s tem :
http://www.frcomoto.si/index.php?route= ... uct_id=866


lep pozdrav!
hmm mene pa zanima če bi tale cilinder pašou direkt na stojne vijake od apn blokou ..
to je cilinder od am6 motorje ( aprilia rs 50, yamaha dt 50...) nepaše ker ima dost bolj narazn stojne vijake jst sm probavu in bi mo gu porezkat al pa nanov vrezat stojne in dovarit materiala za kanale in sploh da bo meu cilinder kam se usedet pa se pol hod ma mende 41mm pa se pol dolžina ojnice bo problem ko nebo bat pršu do vrha al pa bo preveč vn pršu tkoda je to velik za pretuhtat če se boš kej takega lotu jst sm naredu u moji temi projekt na apn bloke z skuter ciindrom 70cc od yamahe aerox , če te še kaj zanima lahka pa tut na zs , lp :)
gogiiiii
vplinjač
Prispevkov: 314
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:10 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gogiiiii »

danijel_16 napisal/-a:
gogiiiii napisal/-a:Nujno imam vprašanje kako zamenjati puše zadnjih vilic na tomos apn 6s letnik 94.Odšravfal sem oba vijaka sedaj pa nevem kako naprej.Čimprej prosim za odgovor ker jutri rabim motor.
:roll:
ja vzemi neko štango pa izbij vun (iz desne strani proti levi). pol pa samo puše ven zbiješ, nove nazaj zabiješ in nazaj skup zašravfaš, pa nafilaš z mastjo za ležaje oz. kaj pač imaš :p

Sm zdele kakšno urco tovku pa ni blo vidnega uspeha..... :?
danijel_16
zobnik
Prispevkov: 206
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 11:36 pm
Kraj: Ptuj - Haloze

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a danijel_16 »

gogiiiii napisal/-a: Sm zdele kakšno urco tovku pa ni blo vidnega uspeha..... :?
niti malo se ni premaknilo? glej tukaj je pomembna hitrost, ne pa toliko sila (recimo jaz sem tudi bil razmišljal da bi potegnil narazen z hidravliko (kjer ni hitrosti, ampak je sila) ampak sem vseeno bil dovolj pameten da tega nisem naredil.. :P sem pa naredil še večjo bedarijo :D no imel sem štel, ki je stal 20let, potem sem z "gorilnikom za lotanje" raztopil puše in zažgal barvo (že takrat so bile nihalke hin :D ), vmes pa sem tolkel z 10-kilskim kladivom po navojni šibki (mislim da okoli M16) 2ure in niti takrat nihalk nisem mogel ganiti). :lol: no v mojem primeru si potreboval kladivo da sem jih sploh premaknil gor-dol (kjer potujejo amortizerji), tako da sem skoraj 100% da takšnega primera kot sem ga imel jaz nimaš.. :lol: :D
gogiiiii
vplinjač
Prispevkov: 314
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:10 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gogiiiii »

danijel_16 napisal/-a:
gogiiiii napisal/-a: Sm zdele kakšno urco tovku pa ni blo vidnega uspeha..... :?
niti malo se ni premaknilo? glej tukaj je pomembna hitrost, ne pa toliko sila (recimo jaz sem tudi bil razmišljal da bi potegnil narazen z hidravliko (kjer ni hitrosti, ampak je sila) ampak sem vseeno bil dovolj pameten da tega nisem naredil.. :P sem pa naredil še večjo bedarijo :D no imel sem štel, ki je stal 20let, potem sem z "gorilnikom za lotanje" raztopil puše in zažgal barvo (že takrat so bile nihalke hin :D ), vmes pa sem tolkel z 10-kilskim kladivom po navojni šibki (mislim da okoli M16) 2ure in niti takrat nihalk nisem mogel ganiti). :lol: no v mojem primeru si potreboval kladivo da sem jih sploh premaknil gor-dol (kjer potujejo amortizerji), tako da sem skoraj 100% da takšnega primera kot sem ga imel jaz nimaš.. :lol: :D
Mi je blo takoj žav ko sm šov to delat tist ko ma kolo mal lufta pa tut nč ne ovira.... :roll:
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pata »

priporočam izvlekač na tri krake pnevmatska pištola in to je to...
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
gogiiiii
vplinjač
Prispevkov: 314
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:10 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gogiiiii »

Sem nekako dobil narazen sam je nastal še en problem ker je ven padu tist vijak ki drži izpuh...Sedaj sem ga pa nazaj nabil in kr na drugi strani vn pade.... :?
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a maatej »

a35 napisal/-a:http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6582029&show=2 evo takole bi rad naredil. skrbi me edino če bi bilo treba pilit bloke.
bloke bi mogu pilit ja ;)
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a maatej »

marko443 napisal/-a:
tomos12345 napisal/-a:mene pa zanima vašo mnenje za cilinderkit firme RMS ?
če je vredo firma? in če ima kdo kakšno izkušnjo s tem :
http://www.frcomoto.si/index.php?route= ... uct_id=866


lep pozdrav!
hmm mene pa zanima če bi tale cilinder pašou direkt na stojne vijake od apn blokou ..
RMS je dobra firma, tukej na tem furumo tega ne poznajo ker noben ne šreufa kej preveč skuterjeu...drugač pa ja dobra firma je, majo tko original kot tud tuning dele :)

drugača če te zanima vem za enega ki ta isti malo rabljen cly prodaja za 40€ komplet...

na original apn pa nebi pasu ker je za mona mašine, vodno hlajen.tko da se tega pomoje ne splača delat, ker itak ni neki hud cly, to je za vsak dan pa še preveč dela je z hlajenjem :P
ziga133
batzajla
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe Feb 25, 2011 6:47 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ziga133 »

Imam eno vprašanje in bi čim hitreje potreboval odgovor :)
Zanima me če gredo vilice od kitajskega krosa na apn6s? Bi moral dati vmes še distančnik? Ima kdo izkušnje s tem?
hvala.
P.S. Vilice so takšne : http://images02.olx.fr/ui/1/88/26/2028226_1.jpg

LP
Če nočeš biti sama, odpelji domov... mene! :P
Odgovori