Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
apn6s freek
auspuh
Prispevkov: 786
Pridružen: Pe Jun 25, 2010 3:12 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn6s freek »

Hondaq napisal/-a:mogoče mal fail uprašanje ampak me res zanima zakaj se da zaprešat gred ?
Kaj pridobiš ?

Hvala :lol:
tudi mi se nismo narodili učeni :D
zapreša se zaradi povečanja podtlaka in posledično večje hitrosti potovanja goriva skozi pretočni kanal v valj ;)
vsaj mislim da je nekaj takega... drugače pa na orginalnem motorju tega niti opazil neboš ;)
lp.
če bi bili skuterji zanesljivi bi jih tudi poštarji imeli ;)
Uporabniški avatar
Hondaq
zobnik
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe Avg 10, 2012 9:56 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Hondaq »

aha, najlepsa hvala :)
zanski18
zobnik
Prispevkov: 177
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:09 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zanski18 »

Jaz pa mam apn 6. In sem danes želel namontirat kross vilice. in je problem v tem da je širina cevi 2,3mm, orginal pa 2,6mm. Zato je malo lufta.

Se da to kako rešit? Ali potrebujem nove vilice?
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

Imam colibrija 14tls(gištel podoben apn4) in bi rad zamenjal ene druge nihajke.A pašejo na te gištele kakšne nihajke iz drugih tomosovih mopedov?
Zadnjič spremenil peropodgurc, dne Sr Okt 24, 2012 8:47 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
TOMOS
zanski18
zobnik
Prispevkov: 177
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:09 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zanski18 »

Kje se pa da kupit ležaj? saj ima namreč apn6 okvir za 3mm širše vse. Kje se da dobit te ležaje in katere dimezije potrebujem in koliko stane?
ivek
zariban cilinder
Prispevkov: 109
Pridružen: To Avg 11, 2009 1:55 pm
Kraj: Širša okolica Ormoža, med tednom MB

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ivek »

apn6s freek napisal/-a:
Hondaq napisal/-a:mogoče mal fail uprašanje ampak me res zanima zakaj se da zaprešat gred ?
Kaj pridobiš ?

Hvala :lol:
tudi mi se nismo narodili učeni :D
zapreša se zaradi povečanja podtlaka in posledično večje hitrosti potovanja goriva skozi pretočni kanal v valj ;)
vsaj mislim da je nekaj takega... drugače pa na orginalnem motorju tega niti opazil neboš ;)
lp.
Zaj je vprašanje kaj je mislo @Hondaq z prešanjem gredi.. al dejansko sestavljanje polovičk gredi, sornika ter ojnice
(---> viewtopic.php?f=6&t=12934 )

ali pa prešanje nekega materiala v luknje na gredi..
(--> http://www.mopedist.si/viewtopic.php?f=7&t=1304&start=0 )
še slike: ( --> viewtopic.php?f=30&t=348&start=60 )
a35
glava cilindra
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 11:26 am
Kraj: ljubljana

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a a35 »

mene pa zanima kaj bi bilo narobe ker mi tomos apn6 mašina ne da iskre. sem zamenjal plato z drugo in je delovalo. nato sem na isto plato montiral cinšpulo od delujočega štroma. vendar ko sem prišravfal gor magnet se ta enostavno ni hotel obrniti. sem videl da močno drajsa ob tuljavo. na eni strani ja na drugi ne. nasveti?
Nemorem reči da nisem JUNKIE, ker sem zasvojen iz TOMOSOM <3
Če negre z majhnim, vzami VEČJE (kladivo)
Uporabniški avatar
ctxrider
vplinjač
Prispevkov: 312
Pridružen: Če Jun 03, 2010 9:14 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ctxrider »

a35 napisal/-a:mene pa zanima kaj bi bilo narobe ker mi tomos apn6 mašina ne da iskre. sem zamenjal plato z drugo in je delovalo. nato sem na isto plato montiral cinšpulo od delujočega štroma. vendar ko sem prišravfal gor magnet se ta enostavno ni hotel obrniti. sem videl da močno drajsa ob tuljavo. na eni strani ja na drugi ne. nasveti?
losej sraube k drzijo plato pa probj mal obrnt tko da bo brez pajsanja pa zategn...
Jani R.I.P
tomaz30
zažgan bat
Prispevkov: 79
Pridružen: So Avg 13, 2011 8:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomaz30 »

a35 napisal/-a:mene pa zanima kaj bi bilo narobe ker mi tomos apn6 mašina ne da iskre. sem zamenjal plato z drugo in je delovalo. nato sem na isto plato montiral cinšpulo od delujočega štroma. vendar ko sem prišravfal gor magnet se ta enostavno ni hotel obrniti. sem videl da močno drajsa ob tuljavo. na eni strani ja na drugi ne. nasveti?
Poizkusi špulo malo prestaviti, tako, da se ne bo drsala po magnetu. V kolikor je govora o 6V špuli sta dve vrste(različni razmaki med vijaki) , tam je potrebno zamenjati plato.
a35
glava cilindra
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 11:26 am
Kraj: ljubljana

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a a35 »

špule se neda prestavit. je pa res da je špula od drugega štroma pravtako 6v, bom poskusil malo premakniti plato čeprav sem jo poravnal tko kot je bila preden sem jo snel iz mašine :o
Nemorem reči da nisem JUNKIE, ker sem zasvojen iz TOMOSOM <3
Če negre z majhnim, vzami VEČJE (kladivo)
Odgovori