velikost šobe

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
tetaestera
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Okt 27, 2011 6:21 pm

velikost šobe

Odgovor Napisal/-a tetaestera »

Dvobrzinec mi na pol gasa začne dušiti in ne razvije polne hitrosti. Dvigovanje igle na pomaga kaj bistveno, zato menim da bi moral šobo zamenjati za večjo. Trenutno je na vplinjaču šoba št. 48.
Bi bila dovolj velikost 50, kot je v originalu?

Imam pa tudi problem, da ne morem pritrditi gume zračnega filtra na vplinjač, ker del ohišja manjka. Je mogoče to razlog in je mešanica prerevna, ker povleče preveč zraka? Sicer sem nabavil drugo - celo ohišje, pa mi moped sploh ne vžge. Skrajno zanimivo, ker sem vse ostale dele (plovec, porov plovca, obe šobi,...) vzel iz starega vplinjača.

Moped "s starim" vplinjačem vžge na pol kurbla iz prve.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: velikost šobe

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

tetaestera napisal/-a:Dvobrzinec mi na pol gasa začne dušiti in ne razvije polne hitrosti. Dvigovanje igle na pomaga kaj bistveno, zato menim da bi moral šobo zamenjati za večjo. Trenutno je na vplinjaču šoba št. 48.
Bi bila dovolj velikost 50, kot je v originalu?

Imam pa tudi problem, da ne morem pritrditi gume zračnega filtra na vplinjač, ker del ohišja manjka. Je mogoče to razlog in je mešanica prerevna, ker povleče preveč zraka? Sicer sem nabavil drugo - celo ohišje, pa mi moped sploh ne vžge. Skrajno zanimivo, ker sem vse ostale dele (plovec, porov plovca, obe šobi,...) vzel iz starega vplinjača.

Moped "s starim" vplinjačem vžge na pol kurbla iz prve.
ja preveč zraka dobi ja ... razstavi uplinjač pa spihaj pa sestavi enga dobrga ... pa tist filter original gor
Odgovori