Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a cerar »

markeec napisal/-a:že samo kaj nebi moglo delat ko je mrzel in topl isto kaj pa lamele bi lahko bilo kaj narobe?
ti je aljo lepo napisu...
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
pom
zariban cilinder
Prispevkov: 121
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 5:23 pm

ropotojoča sklopka

Odgovor Napisal/-a pom »

Imam tomos atx kateremu v prostem teku in pri nizki hitrosti ropota sklopka, ko pa sklopko stisnem pa neha ropotati.
Zanima me kaj povzročato ropotanje, sliši se pa kot da bi imelo nekaj luft.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

vem sm meu a3 izpuh na svojem isto z airsalom in 15 vplinjač ... moped je šou kot original nikamor ni potegnu ... daj gor resonanco pa vsaj 15 fergazer ... boš vidu kak zadiha motor potem in se dejansko pozna potem airsal kit ... zdaj ga nimaš niti polovico izkoriščenega ...
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: ropotojoča sklopka

Odgovor Napisal/-a maatej »

pom napisal/-a:Imam tomos atx kateremu v prostem teku in pri nizki hitrosti ropota sklopka, ko pa sklopko stisnem pa neha ropotati.
Zanima me kaj povzročato ropotanje, sliši se pa kot da bi imelo nekaj luft.
veliko tomosov tko dela, to ni nič narobe :)
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pata »

markeec napisal/-a:imam airsal kit pa me zanima zakaj ko je mrzel gre vredu ko pa je topel pa so pospeški res dosti slabši kaj bi lahko bilo? :?
lahko bi bil pregret cilinder isto dela men le da na original a3. Loh je pa svečka s premajhno toplotno vrednostjo.
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
guma
vplinjač
Prispevkov: 332
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 9:23 pm
Kraj: okolica kamnika

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a guma »

če ma on org a3 auspuh pa org frgazer ni nič čudnega...
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: ropotojoča sklopka

Odgovor Napisal/-a filius »

pom napisal/-a:Imam tomos atx kateremu v prostem teku in pri nizki hitrosti ropota sklopka, ko pa sklopko stisnem pa neha ropotati.
Zanima me kaj povzročato ropotanje, sliši se pa kot da bi imelo nekaj luft.
Ta zvok ti "dela" košara sklopke, sklopka ima v košari luft in delovanju mašine povzroča kovinski zvok. Tega se lahko losaš tako da zamenjaš košaro ter lamele sklopke, ampak bo po nekaj 1000 prevoženih kilometrih zopet dobilo luft in ropotalo.

Priporočam ti da se voziš in in to je to, odpovedal zarad tega nebo nič, ropotalo pa bo v vsakem primeru.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
apn6s freek
auspuh
Prispevkov: 786
Pridružen: Pe Jun 25, 2010 3:12 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn6s freek »

jas mam pa drugačen problem... s katerim se srečam že drugič in pri teh cenah bencina mislim oz vsaj upam da zadnjič
ko mi moped en čas stoji (apn6) mi v izpuh steče toliko bencina da mi ga ko moped s muko vžge kar na izpuh ven špuka...
dajte mi prism povejte kaj je lahko narobe...
uplinjač ali kaj drugo?
lp.
če bi bili skuterji zanesljivi bi jih tudi poštarji imeli ;)
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a folc »

apn6s freek napisal/-a:jas mam pa drugačen problem... s katerim se srečam že drugič in pri teh cenah bencina mislim oz vsaj upam da zadnjič
ko mi moped en čas stoji (apn6) mi v izpuh steče toliko bencina da mi ga ko moped s muko vžge kar na izpuh ven špuka...
dajte mi prism povejte kaj je lahko narobe...
uplinjač ali kaj drugo?
lp.
to da bencin steče v auspuh skorajda ni možn. ker bi moral bencin napolnt ceu karter iti skoz pretočne in u auspuh kar tudi ni možno zaradi tega:

-- ker je bat ravno čez kanal usisa in je kanal zaprt posledično bencin nima pretoka

-- če pa je slučajno usisni kanal odprt je pa bat zgoraj pa so zaprti pretočni kanali ter izpušni kanal. bencin spet nima pretoka do izpušnega kanala

bencin zato NE MORE iti v izpuh ker izpušni in vsisni kanal nista NIKOLI iztočasno odprta!!
dizel sploh ne! :)
danijel_16
zobnik
Prispevkov: 206
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 11:36 pm
Kraj: Ptuj - Haloze

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a danijel_16 »

apn6s freek napisal/-a:jas mam pa drugačen problem... s katerim se srečam že drugič in pri teh cenah bencina mislim oz vsaj upam da zadnjič
ko mi moped en čas stoji (apn6) mi v izpuh steče toliko bencina da mi ga ko moped s muko vžge kar na izpuh ven špuka...
dajte mi prism povejte kaj je lahko narobe...
uplinjač ali kaj drugo?
lp.
jaz sem imel 2 uri odprt rezervoar in moped je stal, pa kurblam pa ne vžge, potem sem se spustil in po 50m je komaj zalaufal, pa najmanj 1 dcl mešance je ven špuknilo. tako da če pipice za gorivo nimaš oz. je pokvarjena ti to dela, drugače ne more O.o (ker nima od nikjer pritečt benz..) :D
Odgovori