poliranje aluminija

Predelave zunanjosti mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

poliranje aluminija

Odgovor Napisal/-a dolinar »

No odločil sem se spolirat apn mašino. Zdej zanima me, kako odstranit barvo, katera orodja uporabit katero polir pasto...
Danes sem začel odstranjevat barvo s temule-
1027948-041020101087[1].jpg
površina je nastala zelo hrapava. nato sem nadaljeval s tole stvarjo:
lon_asta_zi_na_s_etka_o_75_mm_CO810536.jpg
lon_asta_zi_na_s_etka_o_75_mm_CO810536.jpg (2.82 KiB) Pogledano 4526 krat
malce boljše je, ampak s čim bi popolnoma zgladil površino?

in kako naprej?

hvala za vse nasvete :)

lp
Janim8 počivaj v miru.
Uporabniški avatar
tomos65
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 3:36 pm

Re: poliranje aluminija

Odgovor Napisal/-a tomos65 »

poskušaj z vodobrusnim papirjem zbrusit oz. spolirat ;)
Uporabniški avatar
Roost.
vplinjač
Prispevkov: 252
Pridružen: Po Apr 25, 2011 1:55 pm
Kraj: CELJE-CENTER
Kontakt:

Re: poliranje aluminija

Odgovor Napisal/-a Roost. »

Si že zaj**** vse skupaj ker si začel barvo odstranjevat s tistim prvim nastavkom... Tisto naredi takšne rise da jih ne dobiš oz. jih težko dobiš ven. Verjami meni ker sem probal že miljon metod kako do mirror effecta na aluminiju :)
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: poliranje aluminija

Odgovor Napisal/-a dolinar »

Roost. napisal/-a:Si že zaj**** vse skupaj ker si začel barvo odstranjevat s tistim prvim nastavkom... Tisto naredi takšne rise da jih ne dobiš oz. jih težko dobiš ven. Verjami meni ker sem probal že miljon metod kako do mirror effecta na aluminiju :)
ni panike, sem šu še z enmu nastavkom in je površina že kr lepa.
Janim8 počivaj v miru.
luka32
zažgan bat
Prispevkov: 98
Pridružen: Po Avg 29, 2011 2:33 pm

Re: poliranje aluminija

Odgovor Napisal/-a luka32 »

Fora je samo u tem, da imaš površino čimbolj gladko, preden se sploh spraviš polirat.

S tisto dratpiršno za bormašino bolje da ne hodiš zraven, ker boš naredu pregloboke rise. Za odstranit barvo bi ti priporočal kemijo. Potem pa se spraviš brusit, prvo drgneš z 800 vodobrusnim, pa potem postopoma preideš do nekje 2000 šmirgla. Potem ko imaš enkrat površino tako gladko, da se skoraj da ne vidijo več risi pa začneš polirat. Za poliranje imaš tudi več različnih past, greš od grobe proti fini, tako kot pri šmirglu.

Mašino za polirat najbolje, da si narediš sam. Vzameš en elektro motor, ne preveč močen, ga fiksiraš, potem pa na osovino pritrdiš filc v kolutu. Tako ti bo najlažje, da boš kos držal v rokah in ga naslanjal na mašino.

Je pa to dolgotrajen postopek in ne pričakuj da boš v eni uri fertik.
Uporabniški avatar
TuG4M3R
zobnik
Prispevkov: 231
Pridružen: So Avg 15, 2009 8:57 pm

Re: poliranje aluminija

Odgovor Napisal/-a TuG4M3R »

Tako je kot ti je napisal Luka32. Tudi sam sem se spravil polirati mašino, ampak rabiš res živce in čas. Najprej sem tudi sam poizkusil z raznimi nastavki za pormašino, ampak so puščali pregloboke rise. Potem sem barvo odstranjebal samo z šmirglom. Ko sem jo po dolgotrajnem :D postopku odstranil sem šel čez z finim šmirglom (1000+), potem pa z polirpasto "purol", dobiš jo za dobra 2€ v vsaki "delovni" trgovini..

Poliral sem pa po sledečem postopku, na pormašino sem dal nek nastavek, tako da sem nanjga fiksiral žamet. In sem potem s tem poliral... Še bolje pa je, če imaš prou kakšno polir mašino...
My mechanic told me, "I couldn't fix your brakes, so I made your horn louder."
Ismon
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Avg 15, 2011 8:31 pm
Kraj: Vipava

Re: poliranje aluminija

Odgovor Napisal/-a Ismon »

Če bo še kdo gledal temo;
Jaz sem kupil tako mašino:
http://dl.dropbox.com/u/27543415/P1000843.JPG

Nato sem s tistim dratastim nastavkom kot je dolinar ter z odstranjevalcem barve drgnil blok in ratalo je to (je slabša slika, pa tudi končal še nisem).
http://dl.dropbox.com/u/27543415/Ma%C5% ... 283%29.JPG

Mislim da sem kar na dobri poti, seveda kot je bilo napisano sledi še vodobrusni papir (800++) ter poliranje. Za pulirat sem v Merkurju kupil nastavek za na vrtalno mašino- ima tako gobico gor. Upam, da bo šlo fejst ;)
15 slc
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: poliranje aluminija

Odgovor Napisal/-a dolinar »

Ismon napisal/-a:Če bo še kdo gledal temo;
Jaz sem kupil tako mašino:
http://dl.dropbox.com/u/27543415/P1000843.JPG

Nato sem s tistim dratastim nastavkom kot je dolinar ter z odstranjevalcem barve drgnil blok in ratalo je to (je slabša slika, pa tudi končal še nisem).
http://dl.dropbox.com/u/27543415/Ma%C5% ... 283%29.JPG

Mislim da sem kar na dobri poti, seveda kot je bilo napisano sledi še vodobrusni papir (800++) ter poliranje. Za pulirat sem v Merkurju kupil nastavek za na vrtalno mašino- ima tako gobico gor. Upam, da bo šlo fejst ;)
imam podobno površino kot ti na drugi sliki. mogoče še malce grobejša. zdej grem enkrat v merkurja po vodobrusni papir potem bomo pa vidl če bo uspel :)
Janim8 počivaj v miru.
hoomzi
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Pe Avg 20, 2010 2:54 pm

Re: poliranje aluminija

Odgovor Napisal/-a hoomzi »

za odstranjevanje barve bi tut jst priporoču kemijo, oz. lavacol. kar ne gre z kemijo stran za šmirglom ki naj ne bo bolj grob kot P120, skoraj raje 180. naprej je vodobrusen papir tam nekje do P2000, kar je več od P1000 in če komad ni prevelik, je najbolje potopit kar v lavor z vodo in brusit pod vodo, ali pa vsaj po 2 potegih sprat v vodi in dalje, drugače šmirgl uničiš v parih potegih. še par nasvetov...najbolje je v vodo zmešat malo prila ali kakega drugega detergenta, da šmirgl malce lepše "drsi", pol priporočam da mate zravn kakšno pršilko z vodo in predmet čimvečkrat spirate, dobro je med grobim in finim brušenjem (nekje pri P600-P800) tut zamenjat vodo v katero namakate papir. ko pridete do poliranja priporočam mašino...da se tut na roke sam boste jebal ježa:) in pa ko končate s poliranjem predmet dobro obrišite s krpo iz mikrovlaken (microfibre cloth), dobite jo v tušu in drugih štacunah in ena dimenzij 30x30cm pride okrok 1,3eu. ta korak je res precej pomemben ker karkoli drugega ne bo niti spucal polirpaste stran, pa še risi se vam bodo poznal...če ma kdo kakšen vprašanje naj kar pove, drugače imam itak v kratkem namen naredit en tutorial, ker vidim da je to precej aktualna tema na forumu.
Odgovori