Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
luky
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Ne Avg 14, 2011 5:39 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a luky »

najbolje. a mogoče kdo ve kakšna je kwaliteta telih lamo in junior cilindrou, ter kakšne končne bi lahko pričakoval od njih?
http://www.frcomoto.si/index.php?route= ... uct_id=337
http://www.frcomoto.si/index.php?route= ... duct_id=17
gašper
vplinjač
Prispevkov: 333
Pridružen: To Jul 26, 2011 5:46 pm
Kraj: Maribor - Hoče

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gašper »

to je sami srbski klup
lamo še treba dat potem dat pohonat na pravo toleranco
tega bt cilinder pa ti ne priporočam
luky
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Ne Avg 14, 2011 5:39 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a luky »

koliko pa bi lahko istisnil iz lamota s tem da bi ga dau še napilit?
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

macula napisal/-a:hvala za odgovor.
Ali se da to rešit z povečanjem zraka?
Kakšno dizo sploh ima bing 18 stari tip ter kje se jih dobi?
S katero dizo se to regulira?
Zunanja al notranja-glavna?
Sem ugotovil napako. Problem je bil, da sem imel napačno plato od štroma, ki je imela za kak milimeter večjo bobino, motor je deloval kot da bi imel omejilec pri 7200rpm. Potem sem gor zmontiral platine, pa se je zavrtelo na 12500. (na mestu seveda) Zdej pa dela junior-specjalka.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
dEATh 20
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 12:06 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a dEATh 20 »

filius napisal/-a:
dEATh 20 napisal/-a:Eno vprašanje! Imam Tomos Alpino, ki sem jo zdej obnovu.. Zdej mam pa sam še en problem.. Elektrika na motorju je tako šibka da luč komej kej sveti in ni glih sposoben za vožnjo ponoč.. Kaj bi blo to narobe?
Zdej kakšn štrom sploh maš? Original? kakšne maš zarnice? Če hočeš da bo svetilo moraš imeti vse vrednosti žarnic original, kolikor se spomnim ima alpino 50W štrom, torej mora biti maximalna skupna moč porabnikov 50W, ponavadi je tako:

-pradnja luč 25/25W
-zadnja 5W
-štop 15W
-smerniki 10W
-pozicijske v števcu itd. so pa ponavadi 3W

Če imaš narobne oz premočne žarnice, to pomeni da ti nebo dobro svetilo. Zgoraj omenjene moči žarnic so če je štrom 12V 50W
Elektrika je 12V 50W.. Žarnice so take kot si jih napisal.. Še ene čudna stvar okoli tega je da sem včeraj meril z multimetrom izhodno napetost in mi je bilo to zanimivo da je izmenična.. Pri vseh dosedanjih motorjih s katerimi sem imel opravka je bila napetost enosmerna.. Ima to kakšen vpliv na to?
“If everything seems under control, you're not going fast enough.”
simko123
kriva felna
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 10:39 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a simko123 »

dEATh 20 napisal/-a:
filius napisal/-a:
dEATh 20 napisal/-a:Eno vprašanje! Imam Tomos Alpino, ki sem jo zdej obnovu.. Zdej mam pa sam še en problem.. Elektrika na motorju je tako šibka da luč komej kej sveti in ni glih sposoben za vožnjo ponoč.. Kaj bi blo to narobe?
Zdej kakšn štrom sploh maš? Original? kakšne maš zarnice? Če hočeš da bo svetilo moraš imeti vse vrednosti žarnic original, kolikor se spomnim ima alpino 50W štrom, torej mora biti maximalna skupna moč porabnikov 50W, ponavadi je tako:

-pradnja luč 25/25W
-zadnja 5W
-štop 15W
-smerniki 10W
-pozicijske v števcu itd. so pa ponavadi 3W

Če imaš narobne oz premočne žarnice, to pomeni da ti nebo dobro svetilo. Zgoraj omenjene moči žarnic so če je štrom 12V 50W
Elektrika je 12V 50W.. Žarnice so take kot si jih napisal.. Še ene čudna stvar okoli tega je da sem včeraj meril z multimetrom izhodno napetost in mi je bilo to zanimivo da je izmenična.. Pri vseh dosedanjih motorjih s katerimi sem imel opravka je bila napetost enosmerna.. Ima to kakšen vpliv na to?
Kokr js vem so mel usi tomosi izmenično napetost.
Uporabniški avatar
Tilen
zobnik
Prispevkov: 150
Pridružen: Če Jan 12, 2012 1:34 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tilen »

Iscem nekaksno dizo za dellorto,ki pride na levi strani frgazerja,moped je postarski,ve kdo kaka diza pride tja ker zdaj jo ni notri
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

Imam eno vprašanje. Koliko pride 100°% registracija za tomos apn.Ali se splača kupit poštarski apn in ga malo porihtati?
apn6s freek
auspuh
Prispevkov: 786
Pridružen: Pe Jun 25, 2010 3:12 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn6s freek »

zakaj mi na dellorto phbg-ju 19 pri visokih obratih meče zmes s tiste cevke kjer teče ven če plovec zataji?
a je možno da od vibracij?
ko pa držim prst gor pa kar zatrokira...
lp
če bi bili skuterji zanesljivi bi jih tudi poštarji imeli ;)
luky
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Ne Avg 14, 2011 5:39 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a luky »

komu naj dam napilit cilinder in sicer gre za apn 42mm kanale bi pa povečal na bt mere.
a kdo kaj ve koliko bi lahko pričakoval s temi predelavami? in a bi se cilinder lepo hladil al bi blo kej problemou?
Odgovori