Zvočniki na Avtomatiku

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
chris2866
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: So Mar 10, 2012 1:16 pm

Zvočniki na Avtomatiku

Odgovor Napisal/-a chris2866 »

Lep pozdrav,
Pred kratkim sem montiral zvočnike v kovček od scooterja,na frčaka sem namontiral nosilce in stvar lepo stoji gor,problem je slednji:
-Po 3-4 urah poslušanja napetost na akumulatoju pade pod 9V in radio se seveda ugasne.

Sedaj me zanima kako bi naredil,da bi lahko polnil akumulator (o elektroniki nimam pojma :D ) na forumu ni veliko o tem povedanega najdu sem 2 sheme kako:
Shema vezja za polnenje akumolatorja na mopedu(12V)
Shema-Uporabnika:XOR World

Ter tale Kis-3r33 DC-DC Step-Down Power Module

No tako:
1 Shemo sem nekako naredil (na karton sem zalepu samo za testiranje):
Slika
-Nisem še testiral ker nevem če je prav pa se bojim da bi kej skuru tam kjer je 104 kondenzator pride še tisto lepilo odstranjejo in vezana masa gor ker sem pozabu :? ,aja Tranzistor je ubistvu tale AN7812 ki sm ga najdu v enem power inverterju,trimer pa sem vezau pred tranzistor ker sem mislu,da bi lahko tako nastavil upor.

2.Shema,ki sem jo pobral od uporabnika XOR World delam na tem vendar me zanima slednje imam tale omejevalec napetosti 4-Pinski 12V in nevem kako vezat gor ? Sem provau ampak mi kr naprej pregorijo luči,sedaj sem dal noter H4 žarnico pri kateri je skurlo kratko luč dolga še dela. Prilagam sliko:
Slika
-PIŠE PA AC,GND,AC nevem kako naj povežem na prvega (AC) rumeno iz mašine,GND-MASA,drugega (AC) na drugi rumen kabel ki gre proti lučem (SPREDAJ) ali kako nevem :geek:

Tako zgleda pa sedanja špageterija ki mi jo je kolega povezau ampak kuri žarnice isto kot prej:
Slika

Aja magnet je elektronski 12V80W.

Zanima me če kupim DC-DC modul,moram še vedno povezati gor vezje z greatzom ali ne rabi,pa kako se veže tale stvarca?

Prilagam še 2 slike zvočnikov:
Slika

Slika

Za odgovore se vnaprej zahvaljujem.

Lp
Uporabniški avatar
XOR World
zariban cilinder
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 9:30 pm
Kraj: Litija

Re: Zvočniki na Avtomatiku

Odgovor Napisal/-a XOR World »

Lepo si uštimu tele zvočnike ;). (tud jz mam neki tazga v mislih)

Zdej tko je: Jz nimam nobenga vezja za polnenje akumulatorja, ampak mam sam un omejevalec (siva škatlca), ki je bil že na tomosu k sm ga dobu, potem imam greatza ter en kondenzator gor vezan in bi mogl filat akumulator (fila mi ga, vendar ravnokar menjam cilinder ki je pregret tako da motor danes ni v voznem stanju ;)). Tist omejevalec se mi zdi da je od enga skuterja, ampak tud jz nebi vedu kko se ga prklop.

ko zamenjam cilinder ti lohk posredujem več podatkov o polnenju, če jih boš rabil + če rabš da kej poslikam mi povej :).
SlikaSlikaSlikaSlika
chris2866
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: So Mar 10, 2012 1:16 pm

Re: Zvočniki na Avtomatiku

Odgovor Napisal/-a chris2866 »

XOR World napisal/-a:Lepo si uštimu tele zvočnike ;). (tud jz mam neki tazga v mislih)

Zdej tko je: Jz nimam nobenga vezja za polnenje akumulatorja, ampak mam sam un omejevalec (siva škatlca), ki je bil že na tomosu k sm ga dobu, potem imam greatza ter en kondenzator gor vezan in bi mogl filat akumulator (fila mi ga, vendar ravnokar menjam cilinder ki je pregret tako da motor danes ni v voznem stanju ;)). Tist omejevalec se mi zdi da je od enga skuterja, ampak tud jz nebi vedu kko se ga prklop.

ko zamenjam cilinder ti lohk posredujem več podatkov o polnenju, če jih boš rabil + če rabš da kej poslikam mi povej :).
Hvala :)

Ja če se ti bi dalo bi mi kakšne slike prau prišle ko boš lahko slikau,glede greatza pa me zanima kako ga maš vezanga gor na tale omejevalec a maš pri masi krokodilčka pa pol gor na kabel vezanamo maso al oba kabla skupaj pa nato vn ? Glede tega mojga omejevalca pa sm najdu še enga na cilinder.si 4-Pin zato pa mi ni jasno čene pa bom fante na cil.si uprašau :D
Uporabniški avatar
XOR World
zariban cilinder
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 9:30 pm
Kraj: Litija

Re: Zvočniki na Avtomatiku

Odgovor Napisal/-a XOR World »

Evo sm zrihtau cilinder tako da bom jutri poslikal kar rabiš in da se naprej zmenmo ;)
SlikaSlikaSlikaSlika
chris2866
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: So Mar 10, 2012 1:16 pm

Re: Zvočniki na Avtomatiku

Odgovor Napisal/-a chris2866 »

XOR World napisal/-a:Evo sm zrihtau cilinder tako da bom jutri poslikal kar rabiš in da se naprej zmenmo ;)
Okej hvala :D

Zdej se mi je pojavu en nov problem ko merim z multimetrom mi pokaže 9V,ko pa ga zakurblam 12V povezau sem tako kot si narisau po shemi in use 2x preveru.

Video
Uporabniški avatar
XOR World
zariban cilinder
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 9:30 pm
Kraj: Litija

Re: Zvočniki na Avtomatiku

Odgovor Napisal/-a XOR World »

To je izmenična napetost. Ko jo ti pretvoriš v enosmerno in jo zgladiš je za nek odtenek višja. Pri meni je tudi bila napetost okroh 9V, ko pa sem dal greatza pa kondenzator pa je napetost okoli 13.4V. :)
SlikaSlikaSlikaSlika
Uporabniški avatar
XOR World
zariban cilinder
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 9:30 pm
Kraj: Litija

Re: Zvočniki na Avtomatiku

Odgovor Napisal/-a XOR World »

Končno sem našel nekaj časa in sem uploadal mojo vezavo:
Slika

Lahko si pomagaš še s tisto shemo, ki si jo opisal v tvojem prvem postu (ki sem jo jaz narisal), saj je narisana po tej vezavi na sliki.
SlikaSlikaSlikaSlika
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Zvočniki na Avtomatiku

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

XOR World napisal/-a:Končno sem našel nekaj časa in sem uploadal mojo vezavo:
Slika

Lahko si pomagaš še s tisto shemo, ki si jo opisal v tvojem prvem postu (ki sem jo jaz narisal), saj je narisana po tej vezavi na sliki.
Tole vidt čist enostavno samo kako je pa s tem če se akumulator preveč napolni ali pa kej podobnga?
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
XOR World
zariban cilinder
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 9:30 pm
Kraj: Litija

Re: Zvočniki na Avtomatiku

Odgovor Napisal/-a XOR World »

Kukr se spomnim mi je uporabnik A5f dejal, da se napetost na akumulatorju enači z napetostjo izvora, tako da se takrat ne polni več ;).
SlikaSlikaSlikaSlika
chris2866
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: So Mar 10, 2012 1:16 pm

Re: Zvočniki na Avtomatiku

Odgovor Napisal/-a chris2866 »

Hvala :D

Kako si ti vezau kondenzator gor kaj direkt po greatzu ali na kak PCB,js sm danes use zmontirau mislim povleku kable pa povezau gor gretza pa mi kaže 0V na multimetru bilokaj naštimam. Kakšen greatz imaš mislim na oznako ali če ga najdeš na nanoelektriniki mi bi ful pomagalo ker nevem ker gor je ful izbire.
Odgovori