Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

drgač pa bolje kot da daš žebljiček je sveder, ker je bolj trden.
daki
zažgan bat
Prispevkov: 82
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 4:57 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a daki »

lp.... mam en velik problem z a3- airsal cilinderkit, dellorto 16/16... KADI se mi iz auspuha kot iz vagona in iz auspuha mi kaplja olje, iz filtra frgazrja mi kapla bencin in cilinder si mi segreje že po 5min. problem je? hvala!!
daki
zažgan bat
Prispevkov: 82
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 4:57 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a daki »

daki napisal/-a:lp.... mam en velik problem z a3- airsal cilinderkit, dellorto 16/16... KADI se mi iz auspuha kot iz vagona in iz auspuha mi kaplja olje, iz filtra frgazrja mi kapla bencin in cilinder si mi segreje že po 5min. problem je? hvala!!
res nuben neve :(
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a pomartin »

peropodgurc napisal/-a:Mene zanima kje bi se dalo kupit kajlo za k magnetu elektrike?Slišal sm tut že da daš lahk žebljičk ali svedrčk,a bo tudi to vredu če ne dobim original?Pa kolk približno bi mogla bit dolga kajla če sam odrežem žebljiček? :)

Kjla ni ne kaljena ne trda. bolj mehka kot je boljše je, saj je njena funkcija LE držanje magneta da se ne zavrti, ko zašraufaš matico. Med delovanjem motorja kajla nima nič vpliva pri držanju magneta. to nalogo ima konus.
tako da lahko daš brez problema brez kajle, oz. še najboljše je ALU žica primernega fi-ja

LP
bol star bol nor!
nocni voznik
glava cilindra
Prispevkov: 641
Pridružen: Če Avg 18, 2011 9:23 pm
Kraj: domžale

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nocni voznik »

zanima me ker uplinjač se najbolj obnese z lamotom
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a folc »

nocni voznik napisal/-a:zanima me ker uplinjač se najbolj obnese z lamotom
Kaksen dellorto 19 ali pa bing. 18
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

daki napisal/-a:
daki napisal/-a:lp.... mam en velik problem z a3- airsal cilinderkit, dellorto 16/16... KADI se mi iz auspuha kot iz vagona in iz auspuha mi kaplja olje, iz filtra frgazrja mi kapla bencin in cilinder si mi segreje že po 5min. problem je? hvala!!
res nuben neve :(
ja če ti teče z fergazerja to ne tesni dobro ... da se cilinder zagreje je pa drug vzrok ... vrjetno nenastavljenost .. kater fergazer ? diza ? barva svečke ? kapa je a3 ? nemorš z tako malo podatkov pričakvat nek odgovor ...
Uporabniški avatar
kirezagar
glava cilindra
Prispevkov: 633
Pridružen: Ne Jun 20, 2010 1:42 pm
Kraj: Slakov rojstni kraj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a kirezagar »

daki napisal/-a:
daki napisal/-a:lp.... mam en velik problem z a3- airsal cilinderkit, dellorto 16/16... KADI se mi iz auspuha kot iz vagona in iz auspuha mi kaplja olje, iz filtra frgazrja mi kapla bencin in cilinder si mi segreje že po 5min. problem je? hvala!!
res nuben neve :(
Mam skorej enak problem pri meni, isti kit, sti ferg.
daki
zažgan bat
Prispevkov: 82
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 4:57 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a daki »

aljo69 napisal/-a:
daki napisal/-a:
daki napisal/-a:lp.... mam en velik problem z a3- airsal cilinderkit, dellorto 16/16... KADI se mi iz auspuha kot iz vagona in iz auspuha mi kaplja olje, iz filtra frgazrja mi kapla bencin in cilinder si mi segreje že po 5min. problem je? hvala!!
res nuben neve :(
ja če ti teče z fergazerja to ne tesni dobro ... da se cilinder zagreje je pa drug vzrok ... vrjetno nenastavljenost .. kater fergazer ? diza ? barva svečke ? kapa je a3 ? nemorš z tako malo podatkov pričakvat nek odgovor ...
diza je 70, barve svečke je kavna, 44mm kapa (mdp?).
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

daki napisal/-a: diza je 70, barve svečke je kavna, 44mm kapa (mdp?).
fergazer ? jaz mam 82 dizo na 15/15 in športni filter :) pa svečka more bit kavna navrh na mostičku pri elektrodi :) ne okoli ... kero svečko imaš sploh ? si vse vredu zatesniu ? so vsa tesnila ? (razen med cilindrom in kapo ne rabiš ker sta nova) fergazer je tesno na kolenu al se suče ? če se suče uporabi pleh od pirovske piksne in oviješ na kolenu in natakneš fergazer gor ...
Odgovori