Tomos Alpino

Vse kar se tiče mopedov
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Tomos Alpino

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

Rjavijo zelo rade, če jih voziš pozimi. drugače pa je barva čist ok. Servis lahko narediš 1. potem pa odklopiš zajlo za števc pa je.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
mirank
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Feb 23, 2012 9:59 pm

Re: Tomos Alpino

Odgovor Napisal/-a mirank »

Ogledal sem si moped in odločitev je padla. Odločit se moram samo še za barvo. Kakšen predlog mogoče? Kupil ga bom v Kranju, ker zraven dobim še novo čelado. Ostal bo v popolnoma originalnem stanju, montiral bom kovček, mogoče zamenjal še prednji zobnik. Moped bom kupil, ker se bom znebil enega avtomobila, vozil se bo lepo in večinoma po asfaltnih cestah.
Ker je že zelo dolgo odkar sem imel nazadnje moped, me zanima kakšen je postopek in strošek registracije za celo leto. Grem samo na tehnični pregled in tam vse takoj uredim ali moram biti na kaj pozoren? Kako je s tablicami, nekatere mopede vidim z rumeno, druge z večjo belo, kot jih imajo motorji?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos Alpino

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

mirank napisal/-a:Ogledal sem si moped in odločitev je padla. Odločit se moram samo še za barvo. Kakšen predlog mogoče? Kupil ga bom v Kranju, ker zraven dobim še novo čelado. Ostal bo v popolnoma originalnem stanju, montiral bom kovček, mogoče zamenjal še prednji zobnik. Moped bom kupil, ker se bom znebil enega avtomobila, vozil se bo lepo in večinoma po asfaltnih cestah.
Ker je že zelo dolgo odkar sem imel nazadnje moped, me zanima kakšen je postopek in strošek registracije za celo leto. Grem samo na tehnični pregled in tam vse takoj uredim ali moram biti na kaj pozoren? Kako je s tablicami, nekatere mopede vidim z rumeno, druge z večjo belo, kot jih imajo motorji?
strošek registracije je z novo tablco okoli 80e brez popustov ... če maš kak avto na sebe pisan in kak popust se prenese še to na moped ... ob nakupu zamenjaj še izpuh z alpino lipnikom ... zakaj ? original izpuh je zadelan z katalizatorji in blokadami in z resonco bo motor lepše zadihal nebo zadušen in nebo se toliko grel ... auspuh se ne šteje kot poseg v motor tako da ti garancije ostane ;) pa še zadovoljen boš bolj .... tehničnega kokr vem 3 al 5 let ne rabiš delat tako da samo z papirji greš na "tehnične preglede" in urediš registracijo in zavarovanje
mirank
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Feb 23, 2012 9:59 pm

Re: Tomos Alpino

Odgovor Napisal/-a mirank »

Hvala za hiter odgovor in nasvet. Bom kupil tudi lipnika, potem malo poslikam in predstavim ;) Aja, zarad lipnika mi ne bodo težili kifelci?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos Alpino

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

mirank napisal/-a:Hvala za hiter odgovor in nasvet. Bom kupil tudi lipnika, potem malo poslikam in predstavim ;) Aja, zarad lipnika mi ne bodo težili kifelci?
ni tako opazn... je tih .. če te pa že zahaklajo si pa takega kupil in to je to ... za tehnični pol čez 3 leta al kdaj si pa prišparaj original :)
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: Tomos Alpino

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

mirank napisal/-a:Hvala za hiter odgovor in nasvet. Bom kupil tudi lipnika, potem malo poslikam in predstavim ;) Aja, zarad lipnika mi ne bodo težili kifelci?
pa lipnika daj po tehničnem oziroma pač, ko boš šou tam prvič urejet papirje za registracijo, da ne bo kdo pameten
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos Alpino

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

saj mu tehnični velja 3 leta al 5 .... nerabi sploh mopeda zram ... novi tak naj bi bli tehnično izpravni ;)
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Tomos Alpino

Odgovor Napisal/-a maatej »

@mirank zs poglej!
mirank
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Feb 23, 2012 9:59 pm

Re: Tomos Alpino

Odgovor Napisal/-a mirank »

aljo69 napisal/-a:
mirank napisal/-a:Hvala za hiter odgovor in nasvet. Bom kupil tudi lipnika, potem malo poslikam in predstavim ;) Aja, zarad lipnika mi ne bodo težili kifelci?
ni tako opazn... je tih .. če te pa že zahaklajo si pa takega kupil in to je to ... za tehnični pol čez 3 leta al kdaj si pa prišparaj original :)
Dobro vem kakšen je lipnik, še vedno isti kot pred leti. Sem ga imel ;)
Misliš, da če kifelcu rečem, da je bil takšen kupljen, bo kar rekel ok in to je to?
mirank
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Feb 23, 2012 9:59 pm

Re: Tomos Alpino

Odgovor Napisal/-a mirank »

smejko1 napisal/-a:
mirank napisal/-a:Hvala za hiter odgovor in nasvet. Bom kupil tudi lipnika, potem malo poslikam in predstavim ;) Aja, zarad lipnika mi ne bodo težili kifelci?
pa lipnika daj po tehničnem oziroma pač, ko boš šou tam prvič urejet papirje za registracijo, da ne bo kdo pameten
Jest ne mislim stalno avspuh gor, avspuh dol. Če je to v planu, potem bom imel kar original gor, na žalost. Ko bom moral prvič z mopedom na tehnični, naj grem z lipnikom in bo kar vse ok a kako? Dvomim, itak je vsem jasno, da lipnik ni original. Kako pa imate vi tukaj prisotni urejeno s temi avspuhi? Tud resonance, kako pa je s tehničnimi, policaji? Sprašujem, ker Tomosa skor ne vidiš z original izpuhom. Jest bi takoj dal gor lipnika, ampak nočem nobenih težav zaradi tega, če lahko razumete.
Odgovori