apn6 Racing

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: apn6 Racing

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

jas mam zaj v namenu kupit od derbi sende (gpr) ojnico proxovo.. pa mislim da se more samo lezišče v vztrajnikih (uteži) predelat in malo povrtat ker je širina ojnice 13,5 mm org tomos pa 10 mm :)

zanima me samo sornik koliko ima zgoraj in koliko spodaj?

vid bodi duša pa malo opiši kaj mores vse se predelat :)

L.P

sory za OFF :)
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: apn6 Racing

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

na ojnici mislim samo :)
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: apn6 Racing

Odgovor Napisal/-a PVL »

Hod je 43, bigend je večji po zunanjem fi-ju in taprav srebrn ležaj. V org. stanju je kar precej močnejša in zato pretežka, ko jo polajšaš je težko govort kaj je močnejš, pri meni uglavenm lepo drži. Zgoraj je za 12 sornik spodaj pa za 16,enako kot tomos. Za poširit je bla pa moja gred na brusilnem stroju zrihtana.

Ojnica je taka kot ta samo drug model ki se ga očitno ne dobi več. Mere so vse enake in kvaliteta pomoje tud.
http://www.emot.nl/webwinkel/index.php? ... ductId=478
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: apn6 Racing

Odgovor Napisal/-a dolinar »

Še eno vprašanje z moje strani. a si ti mogu zlo balansirat kompletno gred? in koliko je to dela?
Janim8 počivaj v miru.
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: apn6 Racing

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

PVL napisal/-a:Hod je 43, bigend je večji po zunanjem fi-ju in taprav srebrn ležaj. V org. stanju je kar precej močnejša in zato pretežka, ko jo polajšaš je težko govort kaj je močnejš, pri meni uglavenm lepo drži. Zgoraj je za 12 sornik spodaj pa za 16,enako kot tomos. Za poširit je bla pa moja gred na brusilnem stroju zrihtana.

Ojnica je taka kot ta samo drug model ki se ga očitno ne dobi več. Mere so vse enake in kvaliteta pomoje tud.
http://www.emot.nl/webwinkel/index.php? ... ductId=478
ja hvala.. ja sej to sem ze delal na brusilnem doma ja (centriral itd) .. ja imam navoljo kuzpit prox ojnico ki naj bi in jih imajo celo na zalogi (par km bek) tkod a nevem v cem bi bil problem :)

bi probal jas to prihtat pa bom vido kako in kaj z ojnico:)
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: apn6 Racing

Odgovor Napisal/-a PVL »

dolinar napisal/-a:Še eno vprašanje z moje strani. a si ti mogu zlo balansirat kompletno gred? in koliko je to dela?
Balansiranje sm opravlu s spremembo mase bata,ojnice, BE sornika, SE sornika. Same gredi nism spreminjal razn brušenja. Dela je kr veliko da prideš do dobrih rezultatov(kombinacije,probavanje,testiranje..), zelo važno pa je tudi samo centriranje gredi, jz sm jo tok časa centriral da je prišla pod 1 stotinko ekscentra na ležiščih in to je bla res dobra poteza.
štirjak
vplinjač
Prispevkov: 389
Pridružen: Če Avg 13, 2009 4:47 pm

Re: apn6 Racing

Odgovor Napisal/-a štirjak »

kako pa sploh poteka centriranje gredi? nisem nikoli videl kaj pravzaprav delaš z gredjo?
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: apn6 Racing

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

ja rabiš 2 merilni urci ki jih prisloniš na ležišča potem pa ali z pomočjo kladiva, preše, česarkoli centiraš.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Re: apn6 Racing

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

štirjak napisal/-a:kako pa sploh poteka centriranje gredi? nisem nikoli videl kaj pravzaprav delaš z gredjo?
te bo stric lemeš v tešu naucil
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: apn6 Racing

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

dejansko jas doma to na brusilnem stoju tudi centriram do tisočinke natančno (ure imajao tako natančno skalo) in pa z plastičnim ali lesenim kladivcem malo po malo udarjas :)

zanima me se to.. kej si ojnico nabol lahko lajšal da nisi izgubil moči na ojnii(prenosnost sil) :D

L.P
Odgovori