Katero olje tankate v vaš moped?

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

majo maloprodajo vsaj nazadnje k sm bil.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
ninjaxx
zobnik
Prispevkov: 165
Pridružen: To Jul 19, 2011 10:10 am
Kraj: ok. Lenarta

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a ninjaxx »

Kaj je olje za motorko vredu?
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a KVAS »

ninjaxx napisal/-a:Kaj je olje za motorko vredu?
Vredu
Vasja.
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: Po Nov 08, 2010 5:48 pm

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a Vasja. »

Nekaj me zanima in sicer nabavil sem olje Motul 800 za svojega ATX-a. Po nakupu mi je kolega povedal, da sem kupil olje, ki je delano za mašine z visokimi obrati in, da pri mojem Tomosu ne bo prišlo do izraza, da ne bo lepo izgorevalo ker mašinca ne bo dosegala optimalnih temperatur za omenjeno olje... Zdaj se mi poraja vprašanje, v bistu me prvo zanima, če to sploh drži in, če drži ali lahko to kaj mojemu batnemu sestavu kaj škodi? Recimo, da ne bi bilo dovolj mazanja....

Meni se vseeno zdi logično, da bo takšno vrhusnko olje dobro vplivalo na takšno mašinco pa čeprav ne bi bilo potrebno uporabljati tako kvalitetnega olja... Ja pa obstajata dva tipa motula 800 en je za cross en pa za cestake, jaz imam tistega za cestake. kaj je sploh razlika med tema dvema. Pa kakšna je razlika med motul 710 in 800.
Nasploh me vaša mnenja zanimajo.... Predvsem o uporabi Motula 800, koliko procentno mešanico delate z njim itd.. Do sedaj sem uporabljal Castrol TTS, sedaj pa sem pač kupil to, ker trenutno ni bilo castrola na razpolago.

Za vse odgovore se vam vnaprej lepo zahvaljujem...
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a cerar »

Vasja. napisal/-a:Nekaj me zanima in sicer nabavil sem olje Motul 800 za svojega ATX-a. Po nakupu mi je kolega povedal, da sem kupil olje, ki je delano za mašine z visokimi obrati in, da pri mojem Tomosu ne bo prišlo do izraza, da ne bo lepo izgorevalo ker mašinca ne bo dosegala optimalnih temperatur za omenjeno olje... Zdaj se mi poraja vprašanje, v bistu me prvo zanima, če to sploh drži in, če drži ali lahko to kaj mojemu batnemu sestavu kaj škodi? Recimo, da ne bi bilo dovolj mazanja....

Meni se vseeno zdi logično, da bo takšno vrhusnko olje dobro vplivalo na takšno mašinco pa čeprav ne bi bilo potrebno uporabljati tako kvalitetnega olja... Ja pa obstajata dva tipa motula 800 en je za cross en pa za cestake, jaz imam tistega za cestake. kaj je sploh razlika med tema dvema. Pa kakšna je razlika med motul 710 in 800.
Nasploh me vaša mnenja zanimajo.... Predvsem o uporabi Motula 800, koliko procentno mešanico delate z njim itd.. Do sedaj sem uporabljal Castrol TTS, sedaj pa sem pač kupil to, ker trenutno ni bilo castrola na razpolago.

Za vse odgovore se vam vnaprej lepo zahvaljujem...
Žiu!

Jst že leto in pou uporablam Motul 800 (off road factory line) na DMP cilindrih, za ulaufanje uporabim mal več kot 3% potem pa 2.5%
Čeprav je temperatura cilindra malo visoka, stvar deluje brez problema

mazanja bo dovolj, tko da ni panike
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
luky
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Ne Avg 14, 2011 5:39 pm

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a luky »

no ker je tule debata o oljih bom pa še sam vprašal. in sicer katero olje priporočate za tomos 15 slc in kolikšno mešanico naj delam?
Vasja.
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: Po Nov 08, 2010 5:48 pm

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a Vasja. »

Kul hval! Glej glede pregrevanja sem slišal, da se baje lahko pregreva zaradi prevelike doze olja... Je to mogoče?? Se pravi 2% z motulom 800 za Atx, ki ni predelan vse kar ima je l bat bi moralo biti dovolj?? Ker če se prav spomnim so tovarniška priporočila 2% mešanica z navadnim oljem...??
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

2% z petrolom mix je zadosti za original atx. :lol:
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Motul 800 je za take mašine BV kupovat. To olje je namenjeno visoko navitim cross motorjem ali cestakom, v katere se dela direkt mešanico, ker je to olje pregosto za pumpo. Pomojm nebi smel bit nič narobe, škoda pa je dajat tolk dnarja za olje, ki ni namenjeno tvoji mašini.
daki
zažgan bat
Prispevkov: 82
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 4:57 pm

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a daki »

katero olje je pa nejbolše za predelane motorje... MUTOL 710?
Odgovori