Projekt: Tomos Mini Traktor

Predstavite nam svoj projekt
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Projekt: Tomos Mini Traktor

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

Al ni fora u tem da nebi vleklo to bi še, itak je šterka sama po sebi traktor, uprašanje je koliko bo menjalnik zdržau.
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Projekt: Tomos Mini Traktor

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

menjalnik zdrži še kej več.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
robi123
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Jan 01, 2012 3:10 pm
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Projekt: Tomos Mini Traktor

Odgovor Napisal/-a robi123 »

Lep projekt. Nekaj podobnega sem imel nekaj let nazaj tudi sam v mislih. Elektriko in kabino in to sem si zamislu prbližno isto kot ti. Motor pa sem hotel vzeti od motokultivatorja, se mi zdi da 250ccm diesel in ima okoli 15 konjev. Imel bi ga pa za pluženje snega in za v gozd.

Glede prikolice pa ni problema. Jaz imam za apn dvoosno prikolico. Dolga je 2m in široka 1m. Težka je pa okol 15kg. In apn brez problema po malo napeti ravnini uleče 100 kg na prikolici (2. prestava na obratih)...
charadek
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: To Avg 23, 2011 11:10 am
Kraj: Paka

Re: Projekt: Tomos Mini Traktor

Odgovor Napisal/-a charadek »

svaka čast če ti tole uspe zrihtat tk ko si si zamislu :)
idejo maš dobro, zanimivo bo spremlat..
naj ti uspe!


tut js sm se že lotu z izdelavo neke vrste mini traktorja.. sam trenutno si rihtam prst in nemorm delat..
motor bom dal pa kitajca 125 pa močn prenos, če bo prehiter pa še en zobnik umes. za vzvratno pa najbš elektro motor al kej podobnega.
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Projekt: Tomos Mini Traktor

Odgovor Napisal/-a Pata »

hvala za tele poste uglaunem kot je klemen reku menjalnik zdrži še pa še ne problem je bolj med prestavljanjem ko cukne to je tisto ugalunem počasi se bom lotu da ne bo tolk govorjenja tukaj :)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Projekt: Tomos Mini Traktor

Odgovor Napisal/-a folc »

res pohvale vreden projekt ;) . upam da ti uspe. drgač pa če maš apn mašino iz dobro napiljenim celindrom daš odspredi magari 9 zobnik (magari po naročilu narjen) pa odzadaj en ZELOO velik zobnik ti gre skorej navpično hehehe :lol: :lol:
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Projekt: Tomos Mini Traktor

Odgovor Napisal/-a Pata »

folc napisal/-a:res pohvale vreden projekt ;) . upam da ti uspe. drgač pa če maš apn mašino iz dobro napiljenim celindrom daš odspredi magari 9 zobnik (magari po naročilu narjen) pa odzadaj en ZELOO velik zobnik ti gre skorej navpično hehehe :lol: :lol:
hvala. če hočeš zelo kratek prenos narediš najprej z mašine na en zobnik pol pa na tistem zobniku ob strani enga majhnega in pol še eno ketno na zadn zobnik na kolesa :)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Projekt: Tomos Mini Traktor

Odgovor Napisal/-a Pata »

pou urce sm se dau mal zravn pa mal razmislu zadevo glede velikosti pa mer in pač da bom lahko se stlaču u kabino in da ne bom stisnjen not :) p.s: sem slikal naš vrtni traktorčk na temu sem kot grof sem si dal ob kolesi pač kao širina kabine 2 ploha gor pa bi se loh razkomotu z rokami do komolcev not uglaunem bi bil na komot tako da bom najbrž delo po tistih merah traktorčk...

Moj atv : D׊×V = 130×72×70
Kitajski traktorčk 110: D׊×V = 138×88×92
Mountfield vrtni traktor: D׊×V= 160×90×80

mere so od sprednjega do zadnjega kolesa pač koncev koles ne do sredine. višina je pa sedeža mišljena.
kot vidte kitajski traktorčk je skor tak kot moj atv ampak atv mi je nekako malo premajhen zato bom naredu ga širšega bo po merah mountfield traktorčka :) pa še slike od traktorčka

Slika Slika Slika
torej kot sm reku naredu bom po merah tega traktorčka :) se pravi kaj bo potrebno:
- dalšau ne bom mojga ker bi mogo grušt rezat nasredi
- sprednje nihajke homemade pomoje
- zadnja os nova širša za 18cm
- obsta pa tudi možnost za distančnike za feltne ampak pol pomoje use malo bol trpi al kaj mislte?

to bo to in obliko mu narest pol pa počas karoserija in kabina.

aja še en problem je vidite tale vrtni traktorčk kje ma mašino jz jo mam glih tam kjer je pred stolom in pred volanom tisti prostor... pomoje jo bo treba naprej pomaknt ugalunem bom mal razmislu bom dau skupaj ju in razmislu
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Projekt: Tomos Mini Traktor

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

nism brau teme ampak ti ni žau te kosilnce za nek "traktorček" ki mu nebo podobn z apn mašino ki nebo šla nikamor ?
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Projekt: Tomos Mini Traktor

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

aljo69 napisal/-a:nism brau teme ampak ti ni žau te kosilnce za nek "traktorček" ki mu nebo podobn z apn mašino ki nebo šla nikamor ?

Ne ne.On bo naredu traktrčk iz tistga druzga projekta(ATV).Na štircikl bo dal apn mašino,kabino,...Po tem vrtnem traktorčku sm mere pobira... ;)
TOMOS
Odgovori